company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Čtvrté utkání v osmi dnech. Slavia se v sobotu představí ve Zlíně

Čtvrté utkání v osmi dnech. Slavia se v sobotu představí ve Zlíně PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Pátek, 20 Září 2019 12:00

 

Adriana Míšová má zlomený malíček odhodové levé ruky a minimálně čtyři týdny bude týmu chybět. To je zpráva, která trenéry Slavie Praha Františka Urbana a Jana Salače před sobotním utkání 4. kola MOL ligy ve Zlíně proti tamnímu PSG samozřejmě vůbec nepotěšila. Především proto, že jde o levorukou hráčku, kterých se obecně nedostává. „Přesto všechno pojedeme do Zlína vyhrát. Samozřejmě,“ tvrdí jasně Urban. Duel začíná v 18.30 hodin.

Míšová si zlomeninu přivodila při nedělní pohárové odvetě v severomakedonském Kumanovu. Nepříjemnost potvrdila až následná vyšetření po návratu v nemocnicích v Praze. „Je to nepříjemné, ale bohužel stalo se. Přejeme Adrianě co nejrychlejší uzdravení a kvalitní rehabilitaci,“ doplňuje Urban. Ztráta to pro klub určitě je, protože Míšová byla se sedmi brankami nejlepší střelkyní Slavie v prvním sobotním duelu v Kumanovu.

 

„Zběsilé“ tempo po víkendové cestě na Balkán zatím nezvolňuje. Jen dva dny po návratu vyrazily slávistky k dohrávce 3. kola MOL ligy do Hlohovce, odkud si přivezly výhru 25:21, po dvou dnech tréninků v Praze zase míří do Zlína, k dalšímu kolu MOL ligy pojedou slávistky do Olomouce. „Ano, toho cestování se nám sešlo více najednou, pět venkovních zápasů v řadě nebývá úplně obvyklé, ale i s tím se popasujeme,“ říká klidně a vyrovnaně Urbn a proto popsisuje’, co „ordinoval“ po Hlohovci a před Zlínem: „Čtvrteční trénink byl volnější, regenerační a ještě zábavnější formou. V pátek začíná videorozborem, abychom byli na Zlín dobře připravení. Pak už se budeme na hřišti věnovat nácviku kombinací a bránění signálů, které sobotní soupeřky praktikují.“

Trenéři Urban a Salač, ten speciálně, protože tam i trénoval, mají Zlín přečtený, vědí o změnách, jak na trenérské pozici, tak i v kádru. „Přes všechny problémy, které nás provázejí, tak jsme odhodlaní jet do Zlína pro dva body. Víme, že nás nečeká nic lehkého. Podle videí z utkání proti Mostu a Prešovu, která jsem viděl, naopak očekáváme těžký zápas na hraně. Uděláme vše proto, abychom ty dva body získali. Domácí těží ze spolupráce Kolářová-Kříčková, pozor si musíme dát na souhru pivotky,“ popisuje Urban a ještě poodkrývá: „Hned po posledním středečním ligovém utkání v Hlohovci jsme ještě na palubovce s děvčaty rozebírali chyby a upozorňovali na další věci. Všichni jsme se shodli na tom, že naše hra musí mít stoupající parametry a že podobné výpadky jako v Hlohovci by jiní daleko více trestali. Proto víme, že musíme od začátku a hlavně celou dobu hrát koncentrovaně a naplano, především v obraně."

Slavii patří v tabulce třetí místo s pěti body, Zlín má o jeden méně a kvůli skóre je sedmý.

Po zápase ve Zlíně následuje reprezentační přestávka a po ní vyrazí Pražanky do Olomouce. Nejbližší domácí zápas mají slávistky na programu ve středu 9. října od 17.30 hodin proti SHK Veselí nad Moravou. O dva dny později už nastoupí v dánském Ostende ve druhém kole kvalifikace Poháru EHF. Odveta se hraje hned v sobotu tamtéž.

Program 4. kola MOL ligy - pátek 20. září: ŠŠK Prešov - Iuventa Michalovce, Sokol Poruba - HK Hodonín, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - SHK Veselí nad Moravou; sobota 21. září - 18.30 hodin: PSG Zlín - Slavia Praha; Sokol Písek - Slovan Duslo Šala, Baník Most - Zora Olomouc; neděle 22. září: MŠK Dunajská Streda - Sporta Hlohovec.

Program 5. kola MOL ligy - středa 2. října: SHK Veselí nad Moravou - Baník Most; pátek 4. října: HK Hodonín - ŠŠK Prešov; sobota 5. října - 17.30 hodin: Zora Olomouc - Slavia Praha, Iuventa Michalovce - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Slovan Duslo Šala - Sokol Poruba, Sporta Hlohovec - Sokol Písek, PSG Zlín - MŠK Dunajská Streda.

Program 6. kola MOL ligy - středa 9. října - 17.30 hodin: Slavia Praha - SHK Veselí nad Moravou; sobota 12. října: Sokol Písek - Sokol Poruba, MŠK Dunajská Streda - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Slovan Duslo Šala, Baník Most - Iuventa Michalovce, Sporta Hlohovec - PSG Zlín, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - HK Hodonín.

Program 7. kola MOL ligy - sobota 19. října - 17.30 hodin: Iuventa Michalovce - Slavia Praha; SHK Veselí nad Moravou, - MŠK Dunajská Streda, Zora Olomouc - Sporta Hlohovec, HK Hodonín - Baník Most, Slovan Duslo Šala - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, PSG Zlín - Sokol Písek, Sokol Poruba - ŠŠK Prešov.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)

7. kolo: Iuventa Michalovce – Slavia Praha, 19. října 2019, 17.30 hodin

10. kolo: Slavia Praha – Sokol Poruba, 10. listopadu, 17.00 hodin

13. kolo: Baník Most – Slavia Praha, 7. prosince, 18.00 hodin

20. kolo: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin

23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin

26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Podzimní část MOL ligy skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého , stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

Příchody do Slavie Praha

Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň

Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)

Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu

Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy

Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha

Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol

Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc

Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga

Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)

Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)

Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020

František Urban; hlavní trenér, od září 2019 licence A.

Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.

Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.

Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

Aktualizováno Pátek, 20 Září 2019 12:01
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.