company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky ve Zlíně skvěle začaly a nakonec i skočily. Vítězí 27:22

Slávistky ve Zlíně skvěle začaly a nakonec i skočily. Vítězí 27:22 PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Sobota, 21 Září 2019 19:00

 

Házenkářky Slavie Praha zvítězily ve 4. kolem MOL ligy ve Zlíně nad tamním klubem PSG 27:22, po poločase 14:10 a v česko-slovenské soutěži zůstávají neporažené, se sedmi body jim patří třetí místo za dvojicí Baník Most, Iuventa Michalovce. Nyní následuje reprezentační přestávka, po ní se tým trenérů Františka Urbana a Jana Salače představí v sobotu 5. října v Olomouci proti Zoře.

 

MOL liga - 4. kolo

PSG Zlín - Slavia Praha 27:22 (10:14)

Krásný začátek ze strany slávistek. Během úvodních šesti minut ani jednou neinkasovaly, čtyřikrát se trefily a zdálo se, že se odrazily k pohodlné výhře na půdě soupeře, který po třech kolech získal jen o bod méně. Ještě další minuty to tak vypadalo, ale… Pak se jen domácí probrali, tzv. se vrátili do zápasu a v 19. minutě se dokonce ujali vedení. Poprvé.

A také naposledy. Pak zase přišla skvělá desetiminutovka Slavie, šest branek v řadě a poločasové skóre 14:10 ve prospěch pražského celku. Krátce po přestávce přišlo navýšení náskoku už na šest branek. Vzápětí na sedm. Slávistky nakonec bez problémů a v klidu dokráčely po další vítězství v MOL lize, zůstávají neporažené.


František Urban, trenér Slavie Praha: „Kvůli zraněním a rodinným povinnostem jsme přijeli jen s deseti hráčkami do pole, což se projevilo mezi 15. až 20. minutou, kdy jsme poprvé a naposledy vypadli z role a na chvíli ztratili vedení. Způsobila to nerozehranost děvčat z lavičky, ale během pár minut se vrátila do zápasu a už se jelo jen podle našich not. V závěru prvního poločasu měla skvělou sérii brankářka Petra Pusztaiová, která deset minut nedostala gól. Pomohlo jí i to, že se výrazně zlepšila její souhra s obranou. Dnes musím naši obranu skutečně pochválit, protože dostat ve Zlíně jen 22 branek je krásný výkon. Ve druhém poločasu jsme vše kontrolovali a neměli problém utkání dotáhnout do vítězného konce. Díky náskoku nastoupily i další hráčky a na konci si zachytala i mladá Karin Řezáčová.“


Nejvíce branek PSG Zlín: Kolářová 6, Sekulová 4, Hubová 3.

Sestava a branky Slavie Praha:
Pusztaiová, Řezáčová Šlejtrová -
Franková, Novotná 1, Večeřová 1, Jačková 5, Pokorná 9/5, Líbalová 2, Fryčáková 1, Vítová, Svobodová 5, Chlupová 3. Trenéři: Urban, Salač.


Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 5/2 - 6/5. Vyloučení: 5:3. Diváci: 123.

Po zápase ve Zlíně následuje reprezentační přestávka a po ní vyrazí Pražanky do Olomouce. Nejbližší domácí zápas mají slávistky na programu ve středu 9. října od 17.30 hodin proti SHK Veselí nad Moravou. O dva dny později už nastoupí v dánském Ostende ve druhém kole kvalifikace Poháru EHF. Odveta se hraje hned v sobotu tamtéž.

 

Výsledky 4. kola MOL ligy: ŠŠK Prešov - Iuventa Michalovce 17:28, Sokol Poruba - HK Hodonín 30:15, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - SHK Veselí nad Moravou 21:42, Sokol Písek - Slovan Duslo Šala 26:25, Baník Most - Zora Olomouc 37:27; neděle 22. září: MŠK Dunajská Streda - Sporta Hlohovec.

Program 5. kola MOL ligy - středa 2. října: SHK Veselí nad Moravou - Baník Most; pátek 4. října: HK Hodonín - ŠŠK Prešov; sobota 5. října - 17.30 hodin: Zora Olomouc - Slavia Praha, Iuventa Michalovce - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Slovan Duslo Šala - Sokol Poruba, Sporta Hlohovec - Sokol Písek, PSG Zlín - MŠK Dunajská Streda.

Program 6. kola MOL ligy - středa 9. října - 17.30 hodin: Slavia Praha - SHK Veselí nad Moravou; sobota 12. října: Sokol Písek - Sokol Poruba, MŠK Dunajská Streda - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Slovan Duslo Šala, Baník Most - Iuventa Michalovce, Sporta Hlohovec - PSG Zlín, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - HK Hodonín.

Program 7. kola MOL ligy - sobota 19. října - 17.30 hodin: Iuventa Michalovce - Slavia Praha; SHK Veselí nad Moravou, - MŠK Dunajská Streda, Zora Olomouc - Sporta Hlohovec, HK Hodonín - Baník Most, Slovan Duslo Šala - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, PSG Zlín - Sokol Písek, Sokol Poruba - ŠŠK Prešov.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)

7. kolo: Iuventa Michalovce – Slavia Praha, 19. října 2019, 17.30 hodin

10. kolo: Slavia Praha – Sokol Poruba, 10. listopadu, 17.00 hodin

13. kolo: Baník Most – Slavia Praha, 7. prosince, 18.00 hodin

20. kolo: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin

23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin

26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Podzimní část MOL ligy skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého , stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

Příchody do Slavie Praha

Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň

Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)

Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu

Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy

Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha

Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol

Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc

Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga

Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)

Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)

Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020

František Urban; hlavní trenér, od září 2019 licence A.

Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.

Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.

Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

Aktualizováno Sobota, 21 Září 2019 19:21
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.