company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality 4 utkání v 8 dnech. Ale zápasy jsou nejlepší tréninky, říká kouč Urban

4 utkání v 8 dnech. Ale zápasy jsou nejlepší tréninky, říká kouč Urban PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 02 Říjen 2019 10:35

 

Reprezentační přestávka je pryč, následujícím víkendem začíná pro házenkářky Slavie Praha tvrdá dřina, která se protáhne až do 14. prosince. Co víkend, to utkání, nejen interligové, ale již v příštím týdnu pohárové dvojutkání v Dánsku a před koncem listopadu domácí pohár v Českých Budějovicích. Ale popořádku, tuto sobotu 5. října se tým trenérů Františka Urbana a Jana Salače představí v Olomouci proti tamní Zoře v pátém kolem MOL ligy. Narazí na sebe domácí sedmý celek tabulky ve čtyřmi body a třetí Slavia, která jich má o tři více.

 

„Přestávka nám skutečně přišla vhod a dost jsme na ni kvůli zraněním hráček čekali. Minulý týden jsme trénovali od pondělí do čtvrtka, ‚Baby' dostaly volno od pátku do pondělí, aby si udělaly delší víkend bez házené. V pondělí na tréninku bylo jasně vidět, že volno pomohlo, děvčata přišla odpočinutá, s chutí do tréninku i hry,“ popisoval vývoj posledního dne a dnů trenér František Urban a doplnil: „Těch pár dnů také prospělo marodům a doléčila se drobná zranění, která děvčata nasbírala v první části sezony. Až na Adrianu Míšovou, která má z pohárového zápasu v Severní Makedonii zlomený prst odhodové ruky, a dlouhodobě zraněnou Veroniku Galuškovou, jsme kompletní a zdraví, což je pro nadcházející náročný program důležité.“


Tak tedy Olomouc. Trenérský štáb samozřejmě viděl nejen poslední ligový duel Zory v Mostu s tamním Baníkem. Z nějo však má největší poznatky: „Olomouc hrála při posledním ligovém utkání v Mostu velmi účelně a také rychle. Snažili se dobře kombinovat, jsou kreativní, proto tam dosáhli tak přijatelného výsledku. Mladé družstvo kolem nejzkušenější Salčákové. V obraně mají tvrdou ‚šest-nulku‘, takže budeme muset být trpělivější a dbát na pořádný přechod z naší obrany do útoku, možná více přes křídla.“

 

Pražanky nyní vstupují do série, která se zastaví až 14. prosince. „Ano, tyto dva nejbližší týdny budou hodně nabité. Co se týká hraní i cestování. Během osmi dnů odehrajeme čtyři zápasy na třech místech. Pak už by se to mělo zklidnit a najedeme na pravidelný rytmus jednoho zápasu o víkendu včetně Českého poháru v Českých Budějovicích. Teď bude důležité, abychom v následujících třech ligových zápasech uhráli aspoň čtyři body. A při evropském poháru v Dánsku získat nové zkušenosti. Ale nejdůležitější bude se vyhnout zraněním,“ poznamenal Urban.

 

Nyní Olomouc, pak doma Veselí, ale hned dva dny na to Dánsko a druhé kolo kvalifikace Poháru EHF v Odense. A následující víkend pouť přes celé Česko-Slovensko až na východ do Michalovců. Zpátky a za týden do jihomoravského Hodonína. A pak zase na Slovensko do Šaly. „Cestování? Nedá se nic dělat. To prostě musíme zvládnout. Proto jsme také hned po domácím zápase ve středu příští týden zařadili ještě večer rehabilitaci, neboť již ve čtvrtek časně ráno odlétáme do Kodaně a pak se autobusem přesouváme do Odense k pohárovému dvojutkání. Tam absolvujeme krátký hodinový trénink na seznámení se s halou a prostředím. Ale na druhou stranu v tom vidím i jistý přínos, protože se přece říká, že nejlepší trénink je zápas,“ uzavírá se úsměvem, ač mírně ironickým František Urban, trenér Slavie Praha.

Nejbližší domácí zápas mají slávistky na programu ve středu 9. října od 17.30 hodin proti SHK Veselí nad Moravou. O dva dny později už nastoupí v dánském Ostende ve druhém kole kvalifikace Poháru EHF. Odveta se hraje hned v sobotu tamtéž.

Program 5. kola MOL ligy - středa 2. října: SHK Veselí nad Moravou - Baník Most; pátek 4. října: HK Hodonín - ŠŠK Prešov; sobota 5. října - 17.30 hodin: Zora Olomouc - Slavia Praha, Iuventa Michalovce - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Slovan Duslo Šala - Sokol Poruba, Sporta Hlohovec - Sokol Písek, PSG Zlín - MŠK Dunajská Streda.

Program 6. kola MOL ligy - středa 9. října - 17.30 hodin: Slavia Praha - SHK Veselí nad Moravou; sobota 12. října: Sokol Písek - Sokol Poruba, MŠK Dunajská Streda - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Slovan Duslo Šala, Baník Most - Iuventa Michalovce, Sporta Hlohovec - PSG Zlín, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - HK Hodonín.

Program 7. kola MOL ligy - sobota 19. října - 17.30 hodin: Iuventa Michalovce - Slavia Praha; SHK Veselí nad Moravou, - MŠK Dunajská Streda, Zora Olomouc - Sporta Hlohovec, HK Hodonín - Baník Most, Slovan Duslo Šala - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, PSG Zlín - Sokol Písek, Sokol Poruba - ŠŠK Prešov.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)

7. kolo: Iuventa Michalovce – Slavia Praha, 19. října 2019, 17.30 hodin

10. kolo: Slavia Praha – Sokol Poruba, 10. listopadu, 17.00 hodin

13. kolo: Baník Most – Slavia Praha, 7. prosince, 18.00 hodin

20. kolo: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin

23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin

26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Podzimní část MOL ligy skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého , stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

 

Český pohár - 3. kolo

Program - sobota 23. listopadu - 18.00 hodin: Loko České Budějovice - Slavia Praha; DHC Plzeň - Sokol Písek, Sokol Vršovice A - Zora Olomouc, Lions Hostivice - Břve - Baník Most, SC Bohumín - Sokol Poruba, Kunovice - SHK Veselí nad Moravou, Házená Jindřichův Hradec - HK Hodonín, Jiskra Otrokovice - PSG Zlín.

Příchody do Slavie Praha

Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň

Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)

Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu

Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy

Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha

Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol

Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc

Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga

Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)

Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)

Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020

František Urban; hlavní trenér, od září 2019 licence A.

Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.

Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.

Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

Aktualizováno Středa, 02 Říjen 2019 10:38
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.