Hlavní strana Ženy Aktuality Zora Olomouc - Slavia Praha 26:25 (14:15), první prohra v sezoně

Zora Olomouc - Slavia Praha 26:25 (14:15), první prohra v sezoně PDF Tisk Email
Sobota, 05 Říjen 2019 18:47

Házenkářky Slavie Praha v novém ročníku MOL ligy poprvé prohrály, na hřišti Zory Olomouc podlehly v duelu pátého kola 25:26, po poločase 15:14 ve svůj prospěch. Skvělé střelecké představení předvedla v dresu Slavie Tereza Pokorná, který vstřelila dvanáct branek! Tedy skoro polovinu celého týmu. Nejbližší domácí zápas mají slávistky na programu ve středu 9. října od 17.30 hodin proti SHK Veselí nad Moravou. O dva dny později už nastoupí v dánském Ostende ve druhém kole kvalifikace Poháru EHF. Odveta se hraje hned v sobotu tamtéž.

MOL liga - 5. kolo

Zora Olomouc - Slavia Praha 26:25 (14:15)

Druhý poločas měl podobný průběh. Pražanky si postupnými krůčky budovaly náskok, opět se dostaly na rozdíl až čtyř gólů. Ve 43. minutě si domácí po proměněné sedmičce slávistky Pokorné vzali oddychový čas. Nadechli se a… Vzápětí vstřelili tří branky za sebou, tzv. se vrátili do zápasu a udělali z něj drama. Slávistky odolávaly do 57. minuty, kdy se Zora poprvé dostala do vedení. V 59. minutě Pokorná zase ze sedmimetrového hodu vyrovnala. Následoval další oddechový čas, po něm útok domácích a čtyři sekundy před závěrečnou sirénou Salčáková překlopila skóre a nakonec i vítězství na stranu Olomouckých.

Trenér Slavie Praha František Urban po utkání vysvětloval, proč první prohra v interlize přišla právě v Olomouci: „Přestože jsme dvakrát v utkání vedli o čtyři góly, polevili jsme v koncentraci a navíc neproměňovali šance. A k dalším věcem se nemohu vyjadřovat. Asi bude stačit, když si lidé přečtou, že Olomouc odehrála zápas na 54 protiútoků, 27 v každém z nich. To přece není normální číslo. Takto se dnes nehraje.“

Urban konstatoval, že ani po prohře o jedinou branku, která padal čtyři sekundy před konce „nespustil“ bouři v kabině. „Nebyla žádná, protože hned po zápase jen výjimečně něco řeším, neboť jsme všichni plní emocí. Ale výtky šly směrem k tomu, že jsme si sice dokázali vypracovat gólové šance, ale neproměňovali jsme je. K tomu jsme bohužel dělali jednoduché chyb v obraně. A to přestože jsme se na hru Olomouce připravovali celý týden. Ani brankářky nepodaly standardní výkon. Těch faktorů se sešlo více. O to víc mrzí, že poslední gól, tedy vítězný Olomouce, jsme dostali při naší přesilové hře, z křídla, z malého úhlu.“

Podle Urbana však prohra v pátém kole nic neznamená, protože jde o dlouhodobou část. „Bohužel jsme doplatili na zranění dvou dlouhodobě zraněných hráček, ano, chybí nám góly Veroniky Galuškové a Adriany Míšové. Věřím, že kdyby nastoupily, do problémů bychom se nedostaly a v pohodě bychom vyhrály,“ uzavřel trenér Slavie Praha František Urban.

Nejvíce branek Zory Olomouc: Jansová, T. Fryčáková po 6, Závišková 4.

Sestava a branky Slavie Praha: Pusztaiová, Šlejtrová - Franková 2, Brožová, Novotná 3, Večeřová 1, Jačková 2, Pokorná 12/4, Líbalová 2, V. Fryčáková 2, Vítová, Svobodová 2, Chlupová. Trenéři: Urban, Salač.

Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/4. Vyloučení: 5:2. Diváci: 270.

Výsledky 5. kola MOL ligy: SHK Veselí nad Moravou - Baník Most 23:32, HK Hodonín - ŠŠK Prešov 23:26, Iuventa Michalovce - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 46:20, Slovan Duslo Šala - Sokol Poruba 24:19, Sporta Hlohovec - Sokol Písek 20:31, PSG Zlín - MŠK Dunajská Streda (neděle).

Program 6. kola MOL ligy - středa 9. října - 17.30 hodin: Slavia Praha - SHK Veselí nad Moravou; sobota 12. října: Sokol Písek - Sokol Poruba, MŠK Dunajská Streda - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Slovan Duslo Šala, Baník Most - Iuventa Michalovce, Sporta Hlohovec - PSG Zlín, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - HK Hodonín.

Program 7. kola MOL ligy - sobota 19. října - 17.30 hodin: Iuventa Michalovce - Slavia Praha; SHK Veselí nad Moravou, - MŠK Dunajská Streda, Zora Olomouc - Sporta Hlohovec, HK Hodonín - Baník Most, Slovan Duslo Šala - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, PSG Zlín - Sokol Písek, Sokol Poruba - ŠŠK Prešov.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)

7. kolo: Iuventa Michalovce – Slavia Praha, 19. října 2019, 17.30 hodin

10. kolo: Slavia Praha – Sokol Poruba, 10. listopadu, 17.00 hodin

13. kolo: Baník Most – Slavia Praha, 7. prosince, 18.00 hodin

20. kolo: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin

23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin

26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Podzimní část MOL ligy skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého , stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

Český pohár - 3. kolo

Program - sobota 23. listopadu - 18.00 hodin: Loko České Budějovice - Slavia Praha; DHC Plzeň - Sokol Písek, Sokol Vršovice A - Zora Olomouc, Lions Hostivice - Břve - Baník Most, SC Bohumín - Sokol Poruba, Kunovice - SHK Veselí nad Moravou, Házená Jindřichův Hradec - HK Hodonín, Jiskra Otrokovice - PSG Zlín.

Příchody do Slavie Praha

Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň

Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)

Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu

Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy

Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha

Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol

Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc

Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga

Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)

Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)