company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Pohár EHF: Po skvělé první půli, slávistky přece jen prohrály

Pohár EHF: Po skvělé první půli, slávistky přece jen prohrály PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Pátek, 11 Říjen 2019 18:59

 

Házenkářky Slavie Praha prohrály v prvním duelu druhého kola kvalifikace Poháru EHF s Odense Håndbold 25:34, po poločase 15:14. Odveta se hraje v sobotu 12. října od 17.00 hodin opět v Otterupu nedaleko Odense. Výprava Slavie se vrací do Prahy v neděli a hned ve středu 16. října čeká tým trenérů Františka Urbana a Jana Salače šlágr MOL ligy v Michalovcích s tamní Iuventou.

 

Pohár EHF - první utkání 2. kola kvalifikace

Slavia Praha - Odense Håndbold 25:34 (15:14)

Zahajovací sestava Slavie: Pusztaiová - Novotná, Svobodová, Jačková, Líbalová, Pokorná, Fryčáková.


Bez zbytečného respektu a s vysokou účelností vstoupily slávistky do duelu s favoritkami pohárového dvojutkání. Jejich nebojácný výkon podpořila vynikajícími zákroky maďarská brankářka Petra Pusztaiová a střelecky neomylná Tereza Pokorná, která vstřelila první čtyři góly pražského klubu. Ten sice prohrával opakovaně o tři branky, v 17. minutě i o pět, ale… Další skvělou várkou zákroků a dvěma zlikvidovanými sedmičkami Pusztaiová povzbudila spoluhráčky a ty se překonávaly. A stalo se to, v co asi nikdo z házenkářských expertů nevěřil. Poslední desetiminutovku před přestávkou tým trenérů Urbana a Salače vyhrál 5:1 a dostal se do poločasového vedení 15:14! Také díky Elišky Jačkové ve vlastním oslabení.

Hlas a řev domácího trenéra Jana Pytlicka se rozléhal chodbou mezi šatnami s neuvěřitelnou intenzitou, že byl slyšet až do české kabiny. Ale právě asi to způsobilo obrat v zápase, protože hráčky Odense „zopakovaly“ kousek slávistek z konce první půle a úvodní desetiminutovku té druhé vyhrály stejným poměrem, tedy 5:1. Dánský tým s házenkářkami národních týmů i Švédska či Nizozemska dále prokazoval větší vyspělost a sehranost a díky tomu svůj náskok navyšoval až na konečných devět branek ve svůj prospěch.

 

Hlasy k utkání Slavia Praha - Odense Håndbold

Tereza Pokorná, spojka Slavie a nejlepší střelkyně s 11 góly: „Jedenáct gólů? Samozřejmě je to paráda a fakt jsem to v takovém zápase nečekala a sama jsem překvapená, jak mi to tam padalo. Ale ona je to práce i holek, protože mi pomáhaly. A asi na mě i spoléhají, protože už jsem tady jedna z nejstarších a nejzkušenějších, tak to musím brát na sebe a odstřílet to. Ne, nestresuje mě to. Ty čtyři první góly mi pomohly hlavně psychicky. Viděla jsem a řekla jsem si, že i jim jde dávat góly, takže se mi pak hrálo lépe. Popravdě řečeno, asi bych si nikdy nemyslela, že po poločase povedeme, ale my jsme fakt v té první půli hráli dobře. Soupeřky nás možná trochu podcenily, ale… Ukázali jsme jim, že opravdovou házenou také umíme hrát. Domácí dostali asi v šatně o přestávce pořádně za uši od trenéra, takže ve druhém poločase se už do toho opřely a hrály výrazně lépe. Samozřejmě jsme s nimi chtěli hrát také ve druhém poločase co nejdéle vyrovnanou partii, ale oni mají dvě vyrovnané řady. To my nemáme a navíc se potýkáme se zraněními na spojkách. Takže se pak asi dalo čekat, že to tzv. přijde a Odense se nakonec prosadí.“

 

František Urban, trenér Slavie Praha: „Přestože jsme prohráli, tak jsem spokojený. Nechtěl jsem tipovat výsledek nebo rozdíl ve skóre, ale prohrát s takovým týmem o devět gólů není špatné. Ale především první poločas byl jako z krásného snu. To je přece paráda, vyhrát v Odense poločas. Ano, podepsalo se pod to, že jsme byli skvěle připravení. První půli jsme odehráli přesně podle návodu, které nám dal Viborg z jejich vzájemného zápasu s Odense. Potvrdilo se, jak nápomocné bylo, že jsme ten záznam získali, protože Odense dnes z 80 procent hrálo to, co jsme viděli a měli načtené. Musím děvčata pochválit, protože se snažila co nejvíce dodržovat taktické pokyny, ať v obraně nebo v útoku. A co rozhodlo? Že Odense má dvě vyrovnané šestky hráček a nám ve druhém poločase docházely síly. To tak prostě je. Nebudeme si lhát, ale kvalita a síla kádru je na jejich straně. Vždyť mají v kádru skoro samé reprezentantky, které hrály na olympiádách, mistrovstvích světa či Evropy. A naše chyby ve druhém poločase byly právě z té únavy.“


Jan Pytlick, trenér Odense Håndbold: „První poločas byl z našeho pohledu hodně špatný a byl jsem velmi zklamaný. To prostě nebyla typická naše hra a hlavně ani ne náš výkon. Proti takovému soupeři přece musíme dominovat.“


Sestava a branky Slavie Praha: Pusztaiová, Řezáčová Šlejtrová - Franková 2, Brožová 1, Novotná 3/2, Večeřová, Jačková 2, Pokorná 11/4, Líbalová 3, Fryčáková 2, Vítová, Svobodová, Chlupová 2. Trenéři: Urban, Salač.

Nejvíce branek Odense Håndbold:
Jensenová a Kyndboelová po 6, Bakkerudová 5, Heindahlová a Jørgensová po 4.


Rozhodčí: Bytyqi, Kasapi (Kosovo). Sedmimetrové hody: 6/6 - 4/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 896.


Program 2. kola kvalifikace Poháru EHF

Sobota 12. října - 17.00 hodin: Odense HB - Slavia Praha (odveta, hraje se v Otterupu).


Program 7. kola MOL ligy - středa 16. října - 17.30 hodin: Iuventa Michalovce - Slavia Praha,
HK Hodonín - Baník Most; sobota 19. října: SHK Veselí nad Moravou - MŠK Dunajská Streda, Zora Olomouc - Sporta Hlohovec, Slovan Duslo Šala - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, PSG Zlín - Sokol Písek, Sokol Poruba - ŠŠK Prešov.


Program 8. kola MOL ligy - sobota 26. října - 17.30 hodin: HK Hodonín - Slavia Praha; Sokol Písek - ŠŠK Prešov, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Sokol Poruba, Baník Most - Slovan Duslo Šala, MŠK Dunajská Streda - Iuventa Michalovce; 27. října: Sporta Hlohovec - SHK Veselí nad Moravou, PSG Zlín - Zora Olomouc.

Program 9. kola MOL ligy - středa 30. října: Sokol Poruba - Baník Most; sobota 2. listopadu - 18.00 hodin: Slovan Duslo Šala - Slavia Praha; Zora Olomouc - Sokol Písek, SHK Veselí nad Moravou - PSG Zlín, Iuventa Michalovce - Sporta Hlohovec, HK Hodonín - MŠK Dunajská Streda, ŠŠK Prešov - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou.

Program 10. kola MOL ligy - středa 6. listopadu - 17.30 hodin: Slavia Praha - Sokol Poruba; sobota 9. listopadu: Sokol Písek - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Baník Most - ŠŠK Prešov, MŠK Dunajská Streda - Slovan Duslo Šala, Sporta Hlohovec - HK Hodonín, PSG Zlín - Iuventa Michalovce, Zora Olomouc - SHK Veselí nad Moravou.

Program 11. kola MOL ligy - středa 13. listopadu: Sokol Poruba - MŠK Dunajská Streda; sobota 16. listopadu - 17.30 hodin: ŠŠK Prešov - Slavia Praha; Sokol Písek - SHK Veselí nad Moravou, Iuventa Michalovce - Zora Olomouc, HK Hodonín - PSG Zlín, Slovan Duslo Šala - Sporta Hlohovec, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Baník Most.

Program 12. kola MOL ligy - sobota 30. listopadu: Sokol Písek - Baník Most, MŠK Dunajská Streda - ŠŠK Prešov, Sporta Hlohovec - Sokol Poruba, Zora Olomouc - HK Hodonín, SHK Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce; neděle 1. prosince - 17.00 hodin: Slavia Praha - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, PSG Zlín - Slovan Duslo Šala.

Program 13. kola MOL ligy - neděle 1. prosince: Sokol Písek - Iuventa Michalovce; pátek 6. prosince: HK Hodonín - SHK Veselí nad Moravou; sobota 7. prosince - 18.00 hodin: Baník Most - Slavia Praha; Slovan Duslo Šala - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Sporta Hlohovec, Skol RMK Bánovce nad Bebravou - MŠK Dunajská Streda; neděle 8. prosince: Sokol Poruba - PSG Zlín.

Program 14. kola MOL ligy - středa 11. prosince: HK Hodonín - Iuventa Michalovce; sobota 14. prosince - 15.00 hodin: Sokol Písek - Slavia Praha; Baník Most - MŠK Dunajská Streda, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Sporta Hlohovec, ŠŠK Prešov - PSG Zlín, Slovan Duslo Šala - SHK Veselí nad Moravou; neděle 15. prosince: Sokol Poruba - Zora Olomouc.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)

7. kolo: Iuventa Michalovce – Slavia Praha, 19. října 2019, 17.30 hodin

10. kolo: Slavia Praha – Sokol Poruba, 10. listopadu, 17.00 hodin

13. kolo: Baník Most – Slavia Praha, 7. prosince, 18.00 hodin

20. kolo: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin

23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin

26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Podzimní část MOL ligy skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého , stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

Český pohár - 3. kolo

Program - sobota 23. listopadu - 18.00 hodin: Loko České Budějovice - Slavia Praha; DHC Plzeň - Sokol Písek, Sokol Vršovice A - Zora Olomouc, Lions Hostivice - Břve - Baník Most, SC Bohumín - Sokol Poruba, Kunovice - SHK Veselí nad Moravou, Házená Jindřichův Hradec - HK Hodonín, Jiskra Otrokovice - PSG Zlín.

Příchody do Slavie Praha

Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň

Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)

Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu

Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy

Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha

Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol

Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc

Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga

Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)

Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)

Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020

František Urban; hlavní trenér, od září 2019 licence A.

Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.

Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.

Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

Aktualizováno Pátek, 11 Říjen 2019 23:07
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.