company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky jedou bojovat o důležité body do Šaly

Slávistky jedou bojovat o důležité body do Šaly PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 30 Říjen 2019 14:18

 

Nastává týden rehabilitace za nevydařené a prohrané utkání na půdě nováčka z Hodonína. Házenkářky Slavie Praha zamíří v sobotu 2. listopadu do slovenské Šaly, aby tam v utkání devátého kola MOL ligy získaly zpět ztracené dva body proto domácímu celku Slovan Duslo. Duel šestého v tabulce se sedmým začíná v 18.00 hodin. Nejbližší domácí utkání Slavie je na programu ve středu 6. listopadu od 17.30 hodin proti Sokolu Poruba.

 

Trenér Slavie Praha František Urban si dny nejen lámal hlavu nad tím, co se stalo minulý víkendu v Hodoníně, odkud si přivezl, jak ji sám nazval, nejtěžší porážku ve své kariéře. Ale zaměřil se též na sobotní soupeřky, které naopak v minulém kole sahaly po senzaci, když v Mostu vedly o pět branek a prohrály až v samotném závěru. „Byl to hodně specifický zápas, se smolným konce pro Šalu. Dokázali být Mostu víc než vyrovnaným soupeřem, což mě dost překvapilo,“ hodnotil Urban a popisoval své poznatky z videozáznamu: „Most má nabitý program, takže záleží, v jakém nastoupil rozpoložení. Šalu hodně podržela brankářka Sabrina Novotná, Most navíc ještě neproměnil hodně šancí.“

A co se dá od Šaly v sobotu očekávat? „Stálicí je Nikola Rácková jako tvůrkyně hry, dvě krajní spojky Natália Némethová a Zuzana Trepáčová jsou hodně střelecky agilní, na křídle mají reprezentantku Katarinu Pécsikovou a na pivotu Barboru Königovou, na jejich souhru si také musíme dát pozor. Šala má dobrý základ, v jejich prospěch hraje, že jsou delší dobu pohromadě.“

Urban si uvědomuje, že přestože MOL liga teprve vstoupila do své druhé třetiny a do konce základní části zbývá ještě 18 kol, tak… „Teď už pro nás bude každé utkání zásadní. O to je více škoda bodů z Olomouce. O ztrátě z Hodonína o posledním víkendu už se mi ani nechce příliš mluvit. Přesto věřím, že prohry nebyly úmyslné a že nikdo nešel na hřiště s cílem prohrát. V Hodoníně jsem vycházel ze základní sestavy z Michalovců, která tam dokázala uhrát bod.“

Přesto se kauza Hodonín řešila ještě na pondělním tréninku. „V pondělí jsme se s hráčkami sedli a rozebrali poslední týdny jak slovně, tak i na videu. Řešili jsme především obranu, ale také naši střelbu, protože třeba ve druhém zápase v Hodoníně jsme měli úspěšnost jen 40 procent, což je slaboučké. Devět střel šlo mimo, čtyři do tyček. Brankářky měly jen tři nebo čtyři zákroky. Necítím a nevím, proč by měla na mužstvu tzv. ležet deka. Vždyť jsme před týdnem získali bod v Michalovcích. Neumím si to vysvětlit, snad jedině podceněním.Proto pokusíme se navázat na období před Hodonínem a jít do každého ligového zápasu za vítězstvím,“ poodhalil Urban zákulisí příprav mimo hřiště a s nadějí uzavírá: „Odhodlání tam je. Včera jsme sice prohráli, ale zítra jedeme vyhrát, praví jedno pořekadlo. Tak doufám, že bude platit i v našem případě.“


Program 9. kola MOL ligy - pátek 1 listopadu - 15.00 hodin: ŠŠK Prešov - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou; sobota 2. listopadu - 18.00 hodin: Slovan Duslo Šala - Slavia Praha; Zora Olomouc - Sokol Písek, SHK Veselí nad Moravou - PSG Zlín, Iuventa Michalovce - Sporta Hlohovec, HK Hodonín - MŠK Dunajská Streda. Předehrávka: Sokol Poruba - Baník Most 26:25.

Program 10. kola MOL ligy - středa 6. listopadu - 17.30 hodin: Slavia Praha - Sokol Poruba; sobota 9. listopadu: Sokol Písek - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Baník Most - ŠŠK Prešov, MŠK Dunajská Streda - Slovan Duslo Šala, Sporta Hlohovec - HK Hodonín, PSG Zlín - Iuventa Michalovce, Zora Olomouc - SHK Veselí nad Moravou.

Program 11. kola MOL ligy - středa 13. listopadu: Sokol Poruba - MŠK Dunajská Streda; sobota 16. listopadu - 17.30 hodin: ŠŠK Prešov - Slavia Praha; Sokol Písek - SHK Veselí nad Moravou, Iuventa Michalovce - Zora Olomouc, HK Hodonín - PSG Zlín, Slovan Duslo Šala - Sporta Hlohovec, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Baník Most.

Program 12. kola MOL ligy - sobota 30. listopadu: Sokol Písek - Baník Most, MŠK Dunajská Streda - ŠŠK Prešov, Sporta Hlohovec - Sokol Poruba, Zora Olomouc - HK Hodonín, SHK Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce; neděle 1. prosince - 17.00 hodin: Slavia Praha - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, PSG Zlín - Slovan Duslo Šala.

Program 13. kola MOL ligy - neděle 1. prosince: Sokol Písek - Iuventa Michalovce; pátek 6. prosince: HK Hodonín - SHK Veselí nad Moravou; sobota 7. prosince - 18.00 hodin: Baník Most - Slavia Praha; Slovan Duslo Šala - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Sporta Hlohovec, Skol RMK Bánovce nad Bebravou - MŠK Dunajská Streda; neděle 8. prosince: Sokol Poruba - PSG Zlín.

Program 14. kola MOL ligy - středa 11. prosince: HK Hodonín - Iuventa Michalovce; sobota 14. prosince - 15.00 hodin: Sokol Písek - Slavia Praha; Baník Most - MŠK Dunajská Streda, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Sporta Hlohovec, ŠŠK Prešov - PSG Zlín, Slovan Duslo Šala - SHK Veselí nad Moravou; neděle 15. prosince: Sokol Poruba - Zora Olomouc.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
10. kolo:
Slavia Praha – Sokol Poruba, 10. listopadu, 17.00 hodin
13. kolo: Baník Most – Slavia Praha, 7. prosince, 18.00 hodin
20. kolo: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin
23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Podzimní část MOL ligy skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého , stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.


Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň

Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)

Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu

Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy

Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol

Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc

Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga

Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)

Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)

Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020
František Urban; hlavní trenér, licence A.

Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.

Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.

Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 31 Říjen 2019 09:04
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.