company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Přijíždí Sokol Poruba, slávistky chtějí nastartovat vítěznou šňůru

Přijíždí Sokol Poruba, slávistky chtějí nastartovat vítěznou šňůru PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Úterý, 05 Listopad 2019 14:01

 

Pozor, pozor, utkání 10. kola MOL ligy odehrají házenkářky Slavie Praha ve vlastní hale již ve středu 6. listopadu od 17.30 hodin proti Sokolu Poruba. Jde o utkání osmého celku s deseti body, proti třetímu se čtrnácti. Pražanky a svěřenkyně trenérů Františka Urbana a Jana Salače se chtějí rehabilitovat za poslední dvě prohry v Hodoníně a Šale. Poruba naopak čtyřikrát za sebou vyhrála, v posledním kolem doma nad mistrovským Baníkem Most.


Při pohledu na rozpis zápasů, výsledky posledních utkání a tabulku kouč Urban říká: „Radši budu věřit tomu, že se nám v domácím prostředí podaří nastartovat vítěznou šňůru. Nemá cenu se ohlížet na to, kolikrát Poruba vyhrála, my řešíme sami sebe a musíme se vyrovnat s tím, jak obtížné týdny máme za sebou, i to, že Poruba vyhrála nad Mostem už před týdnem ve středu, kdežto my jsme v sobotu absolvovali těžký duel v Šale. Rozlosování podzimní části nám ani z hlediska cestování a vložených zápasů Poháru EHF úplně nepřálo a nepřeje. Ale musíme se s tím popasovat, protože tak to prostě je.“

Urban samozřejmě několikrát sledoval ze záznamu utkání Poruby s Mostem a na otázku, co z něj vyčetl, odpovídá: „Ufff, ne moc, protože Most praktikoval vysunutou obranu 3-2-1 téměř sedmdesát procent zápasu. Snad jen to, že hráčky Poruby tzv. dobře pracovaly na nohách a díky tomu si vytvořily šance v otevřené obraně.“

Oba středeční soupeři si se velmi dobře znají, potkávají se často, také v Českém poháru a nebo v tomto případě půjde o opakování semifinále posledního MOL-ligového ročníku. „A to je přesně ono. Více, než nedávné utkání Poruba-Most, mi ukázala obě semifinále, která se sice hrála před půl rokem, ale vyčetl jsem z nich víc a věřím, že budeme dobře připravení. Navíc naslouchám i hráčkám, takže se budu čerpat i z jejich zkušeností.“

Podle Urbana má Poruba mladý, ale přesto kompaktní tým s reprezentantkami a vyzvedl například Elišku Desortovou, která Mostu vstřelila jedenáct branek. „Pozor si budeme muset dát především na spojkovou řadu Porubu a také to, že každá z jejich třech brankářek má zcela jiný styl chytání,“ upozorňuje Urban.

Slavii bude chybět dlouhodobě zraněná Veronika Galušková, jinak je kádr kompletní.

V následujícím kole zamíří slávistky na východ Slovenska do Prešova, kde budou hrát v sobotu 16. listopadu od 17.30 hodin proti tamnímu ŠŠK. Nejbližší domácí utkání po tom dnešním čeká Pražanky po reprezentační přestávce v neděli 1. prosince od 17.00 hodin.

Program 10. kola MOL ligy - středa 6. listopadu - 17.30 hodin: Slavia Praha - Sokol Poruba; Baník Most - ŠŠK Prešov; sobota 9. listopadu: Sokol Písek - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, MŠK Dunajská Streda - Slovan Duslo Šala, Sporta Hlohovec - HK Hodonín, PSG Zlín - Iuventa Michalovce, Zora Olomouc - SHK Veselí nad Moravou.

Program 11. kola MOL ligy - středa 13. listopadu: Sokol Poruba - MŠK Dunajská Streda; sobota 16. listopadu - 17.30 hodin: ŠŠK Prešov - Slavia Praha; Sokol Písek - SHK Veselí nad Moravou, Iuventa Michalovce - Zora Olomouc, HK Hodonín - PSG Zlín, Slovan Duslo Šala - Sporta Hlohovec, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Baník Most.

Program 12. kola MOL ligy - sobota 30. listopadu: Sokol Písek - Baník Most, MŠK Dunajská Streda - ŠŠK Prešov, Sporta Hlohovec - Sokol Poruba, Zora Olomouc - HK Hodonín, SHK Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce; neděle 1. prosince - 17.00 hodin: Slavia Praha - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, PSG Zlín - Slovan Duslo Šala.

Program 13. kola MOL ligy - neděle 1. prosince: Sokol Písek - Iuventa Michalovce; pátek 6. prosince: HK Hodonín - SHK Veselí nad Moravou; sobota 7. prosince - 18.00 hodin: Baník Most - Slavia Praha; Slovan Duslo Šala - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Sporta Hlohovec, Skol RMK Bánovce nad Bebravou - MŠK Dunajská Streda; neděle 8. prosince: Sokol Poruba - PSG Zlín.

Program 14. kola MOL ligy - středa 11. prosince: HK Hodonín - Iuventa Michalovce; sobota 14. prosince - 15.00 hodin: Sokol Písek - Slavia Praha; Baník Most - MŠK Dunajská Streda, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Sporta Hlohovec, ŠŠK Prešov - PSG Zlín, Slovan Duslo Šala - SHK Veselí nad Moravou; neděle 15. prosince: Sokol Poruba - Zora Olomouc.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
10. kolo:
Slavia Praha – Sokol Poruba, 10. listopadu, 17.30 hodin
13. kolo: Baník Most – Slavia Praha, 7. prosince, 18.00 hodin
20. kolo: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin
23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Podzimní část MOL ligy skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.


Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol 
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)
Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020
František Urban; hlavní trenér, licence A.
Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.
Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.
Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

 

 

Aktualizováno Úterý, 05 Listopad 2019 14:03
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.