Jasná akce! PDF Tisk Email
Neděle, 01 Prosinec 2019 16:47

Házenkářky Slavie Praha porazily ve 12. kole MOL ligy Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 45:21, po poločase 21:12 a posunuly se na šesté místo v tabulce. Na bronzovou příčku ztrácejí jen dva body, mezi českými celky jsou už na čtvrté pozici, znamenající českou část play-off. Nejlepšími střelkyněmi Pražanek byly se sedmi brankami Veronika Galušková, Jana Chlupová a Tereza Pokorná.

MOL liga - 12. kolo

Slavia Praha - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 45:21 (21:12)

Poměrně nečekaný a překvapivý úvod mělo utkání v tabulce sedmých slávistek s beznadějně posledními Bánovci, které v předchozích jedenácti kolech nezískaly ani bod. Ve čtvrté minutě vedly Slovenky 3:1, v osmé ještě 5:4. Pak se dvěma rychlými a slepenými góly uvedla nejlepší střelkyně Pražanek v minulé sezoně a nyní dlouho zranění Veronika Galušková a karta se obrátila. Během následujících čtyř minut získal tým trenérů Františka Urbana a Jana Salače čtyřgólový náskok a začal zcela jasně dominovat. A to velmi výrazně, když se ještě před přestávkou dostal poprvé k rozdílu deseti branek.

Ve druhé, poločasu pokračovala hra kočky s myší, hostující hráčky za 30 minut vstřelily jen devět gólů a protože slávistkám se nadále střelecky dařilo, už po 43 minutách činil rozdíl ve skóre 20 branek. Nakonec se vyšplhal až čtrnáctigólový.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Ne, ne, nebyl jsem nervózní potom, co jsme v úvodu utkání prohrávali. Neproměnili jsme pár jasných příležitostí, míč se šťastně odrazil k soupeřkám a pak skórovaly. Prostě naše smůla, jejich štěstí. Pak jsme naopak předvedli první šňůru gólů, skóre otočili a do konce zápasu jsme se naplno projevili. Ano, jsem spokojený jak s výsledkem, tak i hrou. Hráčkám nemohu vůbec nic vytnout, k žádnému podcenění nedošlo, jen jsme byli v úvodu trochu nervóznější. Ale jinak byl zápas zcela v naší režii. Jsem rád, jak se vrátila Veronika Galušková, která sice nastoupila již minulý týden v Prešově, ale tam jen házela sedmimetrový hod, tentokrát v prvním poločase hrála jen do útoku a bylo to fajn. Věřím, že její zranění už je zcela vykurýrované a bude se jen zlepšovat a v dalším průběhu sezony nám pomůže.“

Sestava a branky Slavie Praha: Pusztaiová, Řezáčová, Šlejtrová - Franková 2, Brožová 2, Míšová 2, Novotná 5, Večeřová 2, Jačková, Pokorná 7, Líbalová 6, Fryčáková 2, Vítová 1, Svobodová 4, Galušková 7/1, Chlupová 7. Trenéři: Urban, Salač.

Nejvíce branek Sokola RMK Bánovce nad Bebravou: V. Žitňáková 6/2. H. Žitňáková 5, Šipláková 4

Rozhodčí: Bareš, Uhliř. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 128.

V příštím kole se slávistky utkají v sobotu 7. prosince od 18.00 hodin v opakování posledního finále v Mostu s tamním Baníkem a uzavřou tak první polovinu základní části MOL ligy. Tu druhou načnou o týden později proti Sokolu v Písku. Pak následuje třítýdenní přestávka, 4. ledna 2020 se Slavia představí v Dunajské Stredě.

Výsledky 12. kola MOL ligy: Sokol Písek - Baník Most 25:35, MŠK Dunajská Streda - ŠŠK Prešov 29:28, Sokol Poruba - Sporta Hlohovec 38:26, Zora Olomouc - HK Hodonín 25:23, SHK Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce 25:30, PSG Zlín - Slovan Duslo Šala.

Program 13. kola MOL ligy - neděle 1. prosince: Sokol Písek - Iuventa Michalovce; pátek 6. prosince: HK Hodonín - SHK Veselí nad Moravou; sobota 7. prosince - 18.00 hodin: Baník Most - Slavia Praha; Slovan Duslo Šala - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Sporta Hlohovec, Skol RMK Bánovce nad Bebravou - MŠK Dunajská Streda; neděle 8. prosince: Sokol Poruba - PSG Zlín.

Program 14. kola MOL ligy - středa 11. prosince: HK Hodonín - Iuventa Michalovce; sobota 14. prosince - 15.00 hodin: Sokol Písek - Slavia Praha; Baník Most - MŠK Dunajská Streda, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Sporta Hlohovec, ŠŠK Prešov - PSG Zlín, Slovan Duslo Šala - SHK Veselí nad Moravou; neděle 15. prosince: Sokol Poruba - Zora Olomouc.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
13. kolo: Baník Most – Slavia Praha, 7. prosince, 18.00 hodin
20. kolo: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin
23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Podzimní část MOL ligy skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)