Hlavní strana Ženy Aktuality Motivace v podobě odpuštěného tréninku zabrala. Slávistky rozdrtily Písek

Motivace v podobě odpuštěného tréninku zabrala. Slávistky rozdrtily Písek PDF Tisk Email
Sobota, 14 Prosinec 2019 17:16

Házenkářky Slavie Praha zvítězily ve 14. kole MOL ligy v Písku nad tamním Sokolem 33:24, po poločase 19:13, čímž svému dosud největšímu rivalovi v boji o pozici pro českou část play-off odskočily. Navíc se minimálně do zítra bodově dotáhly na tandem Sokol Poruba - Sigma Olomouc, které v neděli sehrají vzájemný duel. Gala představení předvedla Veronika Galušková, která vstřelila 12 gólů. Nyní následuje třídenní MOL-ligová přestávka, kterou však pražský tým „vyplní“ 29. prosince čtvrtfinálovým duelem Českého poháru v Ostravě proto Sokolu Poruba. V prvním utkání v roce 2020 se tým trenérů Františka Urbana a Jana Salače představí v sobotu 4. ledna od 16.00 hodin v Dunajské Stredě. Nejbližší domácí zápas mají slávistky na programu v neděli 12. ledna od 17.00 hodin proti Sportě Hlohovec.

MOL liga - 14. kolo

Sokol Písek - Slavia Praha 24:33 (13:19)

Téměř podle ideálního scénáře, který si vysnil trenér František Urban odehrály slávistky poslední MOL-ligové utkání v tomto roce. Veronika Galušková otevřela ve druhé minutě skóre, Vendula Fryčáková a Tereza Pokorná přidaly další branky. Domácí, vedené z lavičky bývalou slávistkou Kateřinou Keclíkovou a z hřiště jako nejzkušenější hráčkou Hanou Kvášovou, dokázaly celkem sedmkrát zareagovat a vyrovnat. To však bylo z jejich strany vše, od 18. minuty už narůstal náskok Pražanek, který se do přestávky vyšplhal až na šest branek.

Druhé dějství ještě více ukázalo dominanci Slavie, písecké hráčky neměly, jak Pražanky ohrozit a tak bylo jen otázkou, kdy se náskok zvýší na dvojciferný. Stalo se tak po dalším proměněném sedmimetrovém hodu Veroniky Galuškové v 53. minutě. Písečanky v samotném závěru už jen snížily na konečný rozdíl devíti branek.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Zápas se vyvíjel přesně podle mých představ a děvčata plnila skvěle taktické pokyny. V polovině prvního dějství měla několik klíčových zákroků Petra Pusztaiová, čímž spoluhráčkám velmi pomohla a ony k tomu přidaly snad sedmdesátiprocentní úspěšnost v proměňování šancí. To prostě bylo skvělé, stejně jako že se nám podařilo udržet koncentraci i ve druhé půli, kdy jsme náskok zvyšovali. Skvělé utkání odehrála Veronika Galušková, podobně se dařilo i Vendule Fryčákové, která z devíti střel dala devět branek. A čím jsem děvčata namotivoval? Že pokud vyhrají a předvedou skutečně parádní výkon, tak jim odpustím pondělní trénink. Podařilo se, fakt je musím všechny pochválit, je vidět, že taková pobídka někdy zabere víc než prémie. S podzimní část jsem celkem spokojený, samozřejmě až na tři nevydařené zápasy a ztrátami bodů doma s Pískem a pak zcela zbytečné prohry v Hodoníně a v Olomouci.“

Nejvíce branek Sokola Písek: Kvášová 7/2, Benešová 6/1, Kubišová 4.

Sestava a branky Slavie Praha: Pusztaiová, Řezáčová, Šlejtrová - Franková 1, Míšová 3, Novotná 1, Večeřová, Jačková 1, Pokorná 5, Líbalová, Fryčáková 9, Vítová, Svobodová 1, Galušková 11/6, Chlupová 1, . Trenéři: Urban, Salač.

Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/6. Vyloučení: 6:9. ČK: Pokorná a Večeřová (obě Slavie). Diváci: 270.

V příštím kole se slávistky utkají v sobotu 7. prosince od 18.00 hodin v opakování posledního finále v Mostu s tamním Baníkem a uzavřou tak první polovinu základní části MOL ligy. Tu druhou načnou o týden později proti Sokolu v Písku. Pak následuje třítýdenní přestávka, 4. ledna 2020 se Slavia představí v Dunajské Stredě.

Výsledky 14. kola MOL ligy: HK Hodonín - Iuventa Michalovce 23:41, Baník Most - MŠK Dunajská Streda 39:24, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Sporta Hlohovec, ŠŠK Prešov - PSG Zlín, Slovan Duslo Šala - SHK Veselí nad Moravou; neděle 15. prosince: Sokol Poruba - Zora Olomouc.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
20. kolo:
Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin
23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Podzimní část MOL ligy skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)