Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia si i bez tří zraněných brankářek poradila s Hlohovcem a zvítězila 40:29

Slavia si i bez tří zraněných brankářek poradila s Hlohovcem a zvítězila 40:29 PDF Tisk Email
Sobota, 11 Leden 2020 21:47

Házenkářky Slavie Praha pokořily magickou hranici čtyřiceti vstřelených branek, když porazily v 16. kole MOL ligy Sportu Hlohovec 40:29, po poločase 19:14. Díky vítězství se momentálně posunuly na páté místo v tabulce česko-slovenské soutěže, mezi českými kluby jsou třetí s bodovým odstupem na Slovan Duslo Šala a Zoru Olomouc. Pražanky takto dominovaly, přestože neměly k dispozici kvůli zranění ani jednu ze svých stabilních brankářek. V příštím kole přivítají svěřenkyně trenérů Františka Urbana a Jana Salače v neděli 19. ledna od 17.00 hodin ve své hale ve Vršovicích PSG Zlín.

MOL liga - 16. kolo

Slavia Praha - Sporta Hlohovec 40:29 (19:14)

Ještě než utkání začalo, museli obrovský problém řešit funkcionáři pražského klubu. Brankářská jednička Maďarka Petra Pusztaiová má na šest týdnů zafixované koleno, Karin Řezáčová si z reprezentačního srazu přivezla problémy s kolenním vazem a Markéta Šlejtrová se zranila při čtvrteční výuce ve škole. Na hostování se z druholigové Hostivice podařilo získat Pavlínu Michalskou, z vlastního dorostu ji kryla záda Martina Koudelková.

Tereza Pokorná, nejlepší střelkyně Slavie v duelu proti Hlohovci. | Foto: Ladislav Nussbauer

S nečekaně tuhým odporem nováčka MOL ligy se setkaly Pražanky v úvodu a na konci prvního poločasu duelu 16. kola. Slovenky třikrát po úvodním vhazování třikrát vedly, ale dvě čtyřbrankové šňůry slávistek v rozmezí deseti minut zcela jasně určily skóre prvního dějství. Rázem byl náskok až osmigólový. V samotném konci však hostující tým snížil na rozdíl pěti branek, když využil dvě dvojnásobná vyloučení slávistek.

„Až na tento výpadek, ale byla první půle z naší strany dobrá, s výkonem celého týmu jsem byl spokojený. Ano, jen škoda těch vyloučení,“ poznamenal krátce po utkání kouč Slavie Praha František Urban.

Radost mu udělal vstup do druhého poločasu. 4-3-4, takové série se vstřelenými brankami proti jen dvěma inkasovaným již ve 44. minutě rozhodly o vítězkách zápasu. „Tam jsme ukázali naši sílu, soupeř už neměl šanci. Když jsme vedli o 14 gólů, pustil jsem do hry všechny ostatní hráčky a jsem rád, že se všechny aktivně zapojily do utkání. Přestože se v konci objevily nějaké chybičky, měli jsme utkání pod kontrolou a nemuseli o výsledek bát. Těší mě, jak vysokého vítězství jsme dosáhli v tak nečekané kombinované sestavě,“ uzavřel František Urban.

Nejlepší střelkyní Slavia Praha byla s deseti góly Tereza Pokorná.

Sestava a branky Slavie Praha: Koudelková, Michalská - Franková 2, Továrková, Míšová 1, Novotná 5, Jačková 4, Pokorná 10, Líbalová 1, Fryčáková 6, Svobodová 6, Chlupová 4, Škvorová 2. Trenéři: Urban, Salač.

Nejvíce branek Sporty Hlohovec: Tulipánová 11/6, Kolečániová 6, Kisová, Petríková po 4.

Rozhodčí: Barták, Hladký. Sedmimetrové hody: 0- 6/6. Vyloučení: 9:5. Diváci: 150.

Výsledky 16. kola MOL ligy: Baník Most - PSG Zlín 35:23, Sokol Písek - MŠK Dunajská Streda 27:22, ŠŠK Prešov - SHK Veselí nad Moravou 25:30, Slovan Duslo Šala - HK Hodonín 30:26, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Zora Olomouc 20:36, Sokol Poruba - Iuventa Michalovce.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
20. kolo:
Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin
23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)