Hlavní strana Ženy Aktuality Pánbůh zaplať za tu výhru, ulevil si trenér Urban. Slavia porazila Olomouc 31:30

Pánbůh zaplať za tu výhru, ulevil si trenér Urban. Slavia porazila Olomouc 31:30 PDF Tisk Email
Neděle, 26 Leden 2020 19:49

Házenkářky Slavie Praha stoupají tabulkou MOL ligy, díky výhře v 18. kole nad Zorou Olomouce 31:30, po poločase 14:16, se posunuly před své dnešní soupeřky, v tabulce jsou páté, třetí mezi českými kluby se ztrátou jediného bodu na celkově třetí Sokol Poruba. V příštím kole se tým trenérů Františka Urbana a Jana Salače představí v sobotu 1. února od 17.00 hodin na palubovce SHK Veselí nad Moravou.

MOL liga - 18. kolo

Slavia Praha - Zora Olomouc 31:30 (14:16)

Opět bez zraněných vlastních brankářek Petry Pusztaiové a Markéty Šlejtrové, a s vypůjčenou Pavlínou Michalskou z Loins Hostivice-Břve, vstoupily Pražanky do důležitého souboje o účast v české části play-off MOL ligy proti Zoře. Té patři nejen úvod zápasu, ale vlastně téměř celý první poločas. V něm slávistky rychle prohrávaly, opakovaně i o tři góly, ale dokázaly se do zápas tzv. vrátit. Ve 26. minutě se poprvé ujaly vedené, ale po neproměněných šancích z protiútoků čtyřikrát inkasovaly a první dějství tak prohrály o dvě branky.

Adriana Míšová se raduje z branky do sítě Olomouce. | Foto: Ladislav Nussbauer

Ovšem dvě čtyřgólové série v první desetiminutovce druhé půle je katapultovaly k obratu a mohly se radovat z náskoku tří branek. Přestože ho v 52. minutě ztratily, o čtyři minuty ho opět získaly a mířily za vítězstvím.

To se nakonec podařilo uhájit, ale ztráta náskoku na jedinou branku mrzí. Cílem bylo vyhrát o dva a více gólů, protože tím by Slavia získala výhodu v podobě lepší bilance ze vzájemných zápasů, protože říjnový duel v Olomouci vyhrála Zora 26:25. Teď je výhoda na její straně, protože vstřelila více branek na půdě soupeře, pokud by se rozhodovalo v konečné tabulce o pořadí podle vzájemných utkání.

Nejlepší střelkyní Slavie byla Eliška Jačková se sedmi góly.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Vstup do zápasy nebyl z naší strany dobrý. Olomouc šla do vedení a držela si ho skoro celý první poločas. My jsme změnili obranný systém, díky čemu jsme stáhli třígólovou ztrátu. Před přestávkou jsme potřebovali prostřídat, protože jsme hráli s omezeným kádrem, a bohužel jsme na to doplatili. Brankářky v závěru první půle neměly úplně nejlepší období v zápase. K tomu jsme neproměnili naše šance, do kterých jsme se sice dokázali dostat, ale soupeř nás za naše chyby trestal. Olomoučanky byly efektivnější a proto se na konci poločasu dostali do vedení. To se nám naštěstí podařilo vymazat, ujali jsme se několikrát vedení i o tři góly, ale v samotném závěru utkání při našem vyloučení soupeřky náš náskok stáhly. Pánbůh zaplať za tu výhru, ale samozřejmě je nám líto, že jsme nevyhráli o dvě branky, díky kterým bychom získali lepší bilanci ve vzájemných zápasech. Přiznám, že dnešní zápas nebyl nejlepší z naší strany, ale přesto bojovný a díky tomu i těsně vítězný. Pavlína Michalská čtyřmi zákroky napravila poněkud rozpačitý výkon a v závěru tým skutečně podržela.“

Sestava a branky Slavie Praha: Michalská, Řezáčová - Franková 4, Továrková, Míšová 6, Novotná 2, Večeřová, Jačková 7, Pokorná 4/2, Líbalová, V. Fryčáková 1, Svobodová, Galušková 6/2, Chlupová 1. Trenér: Urban.

Nejvíce branek Zory Olomouc: Patrnčiaková 7/1, Jansová 5, Salčáková, T. Fryčáková po 4. Mizerová 4, Ševčíková a Kolářová po 4/1, Herbočková, Sekulová po 3.

Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 158.

Výsledky 18. kola MOL ligy: Baník Most - SHK Veselí nad Moravou 34:26, Sokol Písek - Sporta Hlohovec 33:25, MŠK Dunajská Streda - PSG Zlín 28:29, ŠŠK Prešov - HK Hodonín 37:26, Sokol Poruba - Slovan Duslo Šala 25:17, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Iuventa Michalovce; neděle 26. ledna - 17.00 hodin: Slavia Praha - Zora Olomouc.

Program 19. kola MOL ligy - středa 29. ledna: Iuventa Michalovce - Baník Most; pátek 31. ledna: Slovan Duslo Šala - ŠŠK Prešov; sobota 1. února - 17.00 hodin: SHK Veselí nad Moravou - Slavia Praha; HK Hodonín - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Zora Olomouc - MŠK Dunajská Streda, PSG Zlín - Sporta Hlohovec, Sokol Poruba - Sokol Písek

Program 20. kola MOL ligy - středa 5. února: Baník Most - HK Hodonín; sobota 8. února: Sokol Písek - PSG Zlín, MŠK Dunajská Streda - SHK Veselí nad Moravou, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Slovan Duslo Šala, Sporta Hlohovec - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Sokol Poruba; neděle 9. února - 17.00 hodin: Slavia Praha - Iuventa Michalovce.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
20. kolo:
Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin
23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, pravé křídlo, hostování z Lions Hostivice-Břve
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)