Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia vítězí ve Veselí 33:24 a posouvá se tabulkou

Slavia vítězí ve Veselí 33:24 a posouvá se tabulkou PDF Tisk Email
Sobota, 01 Únor 2020 19:12

Házenkářky Slavie Praha porazily v 19. kole MOL ligy ve Veselí nad Moravou domácí SHK 33:24, po poločase 17:9, a posunuly se čtvrté místo v tabulce česko-slovenské soutěže. Nejlepší střelkyní Pražanek byla se sedmi trefami Veronika Galušková. V příštím kole hostí Slavia v sobotu 8. února od 17.00 hodin Iuventu Michalovce a pokud by svěřenkyně trenérů Františka Urbana a Jana Salače vyhrály, posunuly by se již na medailovou pozici MOL ligy a k tomu by jako bonus získaly lepší bilanci ve vzájemných zápase s Východoslovenkami. Pozor, utkání Slavia-Iuventa se hraje v hale v Hostivicích-Břvích.

MOL liga - 19. kolo

SHK Veselí nad Moravou - Slavia Praha 24:33 (9:17)

Krásný start do utkání na hřišti nepříjemných soupeřek předvedly slávistky ve Veselí. Skóre otevřela hned v první minutě Tereza Pokorná, domácí vzápětí poprvé a naposledy vyrovnaly a pak už se hrálo jen pod pražských not. V osmé minutě vedly slávistky o pět branek, v desáté o šest, v poločase o osm.

„ S Janem Salačem jsme se hned po zápase bavili, že těch prvních dvacet minut bylo z naší strany na vysoké úrovni. Téměř jsme neudělali chybu, v obraně jsme hráli disciplinovaně, v útoku zase efektivně,“ chválil krátce po závěrečné siréně trenér Slavie Praha František Urban. Ano, mohl být spokojený, jeho hráčky předvedly jeden z nejlepších výkonů v sezoně. K tomu jim „pomohly“ i domácí, které se od posledního MOL-ligového duelu v Mostu výrazně zlepšily.

„Veselí kousalo celých 60 minut zápasu. Díky tomu to bylo super utkání, protože se hrálo ve vysokém tempu. Oceňuji, že nás domácí donutili, i přes vysoké vítězství, donutili celý zápas pořádat ‚šlapat‘,“ ocenil Urban SHK Veselí nad Moravou a popsal rozpoložení ve druhém dějství: „Nervy jsme neměli, ale určité napětí poté, co domácí stáhli ve druhé půli na rozdíl šesti branek, přece jen ano, takže jsme nemohli polevit. Není to jednoduché vítězství, jak by výsledek mohl naznačovat. Soupeřky se skutečně snažily. Byl to obrovský rozdíl od jejich posledního utkání v Mostu, kde to byla taková chodící házená. Dnes se hodně běhalo.“

Ve druhém poločase skvělým taktickým výkonem slávistky hlídaly svůj náskok, který navýšily až na rozdíl deseti gólů, nakonec vyhrály o devět. „Samozřejmě jsme za to vítězství, ale i předvedenou hru velmi rádi. Jsou to důležité dva body, díky kterým jsme se posunuli před Šalu. A vše toto nám dodá sebevědomí a odhodlání do dalšího kola, kdy hostíme Iuventu Michalovce. Děvčata vidí, že se ta dřina vyplácí a věřím, že to tak bude i dál,“ doplnil Urban.

Nejlepší střelkyně Veronika Galušková se prosazovala i přes svůj zdravotní handicap, což ocenil i Urban: „Chodila vlastně jen do útoku a tam svou roli krásně splnila, stejně jako ‚baby‘, které naopak chodily jen do obrany. Musím pochválit také Pavlínu Michalskou, která nás dnes velmi podržela, pochytala hodně míčů a ještě zakládala rychlé protiútoky, díky kterým jsme skórovali.“

Nejvíce branek SHK Veselí nad Moravou: Pastorková 7/3, Boorová 5, Kubáčková 4/1.

Sestava a branky Slavie Praha: Michalská, Řezáčová - Franková 2, Míšová 5, Novotná 1, Jačková 3, Pokorná 6, Líbalová 1, V. Fryčáková 1, Svobodová 4, Galušková 7, Chlupová 1. Trenéři: Urban, Salač.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 5/5 - 0. Vyloučení: 2:3. Diváci: 320.

Výsledky 19. kola MOL ligy: Iuventa Michalovce - Baník Most 23:24, Sokol Poruba - Sokol Písek 25:16, Slovan Duslo Šala - ŠŠK Prešov 27:31, HK Hodonín - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Zora Olomouc - MŠK Dunajská Streda, PSG Zlín - Sporta Hlohovec.

Program 20. kola MOL ligy - středa 5. února: Baník Most - HK Hodonín; sobota 8. února - 17.00 hodin: Slavia Praha - Iuventa Michalovce hraje se v Hostivicích-Břvích, Sokol Písek - PSG Zlín, MŠK Dunajská Streda - SHK Veselí nad Moravou, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Slovan Duslo Šala, Sporta Hlohovec - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Sokol Poruba.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
20. kolo:
Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 8. února 2020, 17.00 hodin (hraje se v Hostivicích-Břvích)
23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, pravé křídlo, hostování z Lions Hostivice-Břve
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)