company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Trenér Urban: Motivací pro šlágr proti Michalovům máme mnoho

Trenér Urban: Motivací pro šlágr proti Michalovům máme mnoho PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 05 Únor 2020 10:41

 

Zásadní informace na úvod! Pozor, pozor, pozor!!! Utkání 20. kola MOL Slavia Praha -Iuventa Michalovce se hraje v hale v Hostivicích-Břvích. Přesná adresa: Sport Centrum Hostivice, Hájecká 1866, 253 01 Hostivice-Břve. Začátek zápasu proti obhájkyním titulu je v 17.00 hodin.


Ano, je to tady. Jeden z nejprestižnějších duelů MOL ligy. V prvním vzájemném utkání této sezony svěřenkyně trenérů Františka Urbana a Jana Salače remizovaly v říjnu ve východoslovenských Michalovcích 26:26, po letech tam bodovaly a vytvořily si zajímavou výchozí pozici. Pokud by v sobotu doma zvítězily, dostalo by se jim krásné odměny v podobě lepší bilance ze vzájemných zápasů. A medaile ze společné česko-slovenské soutěže by byla zase o něco blíže. To si uvědomuje nejen hlavní kouč Slavie Praha František Urban, kterého navíc v Michalovcemi pojí letité pouto, protože tam nejen trénoval, ale vedl také tamní RHC. Ovšem úplně snadno se mu o sobotních soupeřkách nemluví, ví, jak silný protivník jeho současný tým čeká.

Připravíte nějakou speciální motivaci? Nějakou srandičku?
Já na to úplně nejsem, jde spíš o spontánní nápad. Ale když vyhrajeme, tak vezmu děvčata na pivo. To jsem udělal už v Michalovcích, když jsme tam v říjnu remizovali, protože to pro nás byl cenný výsledek.

Ale pivo asi nebude jedinou motivací, že?
Motivací pro zápas s Michalovcemi bude určitě víc. Tou nejviditelnější motivací by byl posun v tabulce při našem vítězství. Navíc když si k tomu přidáme, že Sokol Poruba bude své utkání tohoto kola dohrávat až za měsíc, mohli bychom se skutečně posunout už a až na druhé místo. Ale není to jen o tom posunu v tabulce. Také o tom, jak cenné je porazit nejlepší slovenský tým, ale vlastně česko-slovenský celek posledních let. No a už teď mohu říct, že hráčky dostanou v pondělí volno, protože s Hodonínem hrajeme v dalším kole až v neděli.

Dovolíte si říct, že Michalovce jsou letošní sezoně nejslabší za poslední roky? Že se proti nim získávají body snadněji než v minulých sezonách?
Použiji jinou formulaci. V letošní sezoně jsou Michalovce nejvíce hratelné za poslední roky. O tom jsme se přesvědčili už při prvním vzájemném zápase v Michalovcích. Věřím, že když nyní hrajeme doma a k tomu máme za sebou šňůru vítězných utkání, tak že ji natáhneme dál.

Dostali jste se do skoro komfortní pozice, že nyní máte svou situaci ve vlastních rukách a s ohledem na postup do české části play-off a v bojích o medaili z MOL ligy se nyní nemusíte ohlížet na výsledky soupeřek…
Ano, máme to ve svých rukách. Víme o té situaci. Mluvili jsme o tom s děvčaty už po posledním utkání ve Veselí nad Moravou, že nic není ztracené, naopak, že se otevírají nové možnosti. Ale záleží jen na nás, jak s nimi naložíme a jestli toho všeho využijeme.

Vy osobně hráčky Iuventy velmi dobře znáte, na které jméno budete nejvíce upozorňovat?
Měl bych jedno, ale… Uvidíme, jestli proti nám nejlepší hráčka Michalovců Patrícia Wollingerová vůbec nastoupí. To ona podle mě dělala 50 procent úspěchu jejich týmu.

Dobrá, pokud by nehrála, tak…
… Iuventa má v kádru děvčata, která hrála v mládežnických a juniorských reprezentacích a nyní jsou v širších kádrech A-týmů, Nikoleta Trúnková, Vladimíra Bajčiová, Adriana Holejová. Mají dobře zdvojenou brankářskou pozici ze zahraničí Irynou Jablonskou-Bobalovou a Weronikou Kordowieckou. Jejich mladých tým hraje běhavou, moderní házenou. Trenér Peter Dávid má obrovské zkušenosti nejen z MOL ligy.

Jistě nečekáte lehký zápas, ale nepřekonatelnou překážkou Michalovce nejsou…
Ne, ne, nečekáme lehký zápas, samozřejmě se pokusíme vymyslet takovou taktiku, která soupeře překvapí a nám přinese body. Přirozeně využiji i toho, že některé jejich hráčky dobře znám, vím, jak jsou na tom v obranné nebo útočné fázi. Zaměříme se na jejich nejen slabé stránky, ale především budeme upozorňovat na ty silné.

Vidíte na vašich hráčkách, že jsou herně a psychicky v pohodě. Vítězná série zabírá a pomáhá?
Psychicky jsou po sérii výher nahoře. Je hodně cítit, že jsou hráčky v pohodě, že je těší ta série, že jim každé vyhrané utkání pomáhá. Sebedůvěra jde nahoru, což je dobře a důležité. Pomáhá také to, že plné v tréninku už je i brankářka Karin Řezáčová, hráčky v poli se umí vypořádat s tím, že Veronika Galušková, kvůli svému zdravotnímu stavu chodí jen do útoku a dokážou ji zastoupit. Zodpovědnost se rozkládá na celý kolektiv, což je i z mého hlediska dobré.

Utkání proti Michalovcům hrajete netradičně v hale Lions v Hostivicích-Břvích. Budete tam mít výhodu domácího prostředí?
To uvidíme. (smích) V pátek tam máme trénink, abychom se tam takzvaně udomácnili. Ale většina našich děvčat tu halu zná, už tam hrála. K tomu je dobře, že třeba brankářka Pavlína Michalská a Natálie Továrková ji mají jako domácí hřiště.


Program 20. kola MOL ligy - středa 5. února: Baník Most - HK Hodonín; sobota 8. února - 17.00 hodin: Slavia Praha - Iuventa Michalovce (hraje se v Hostivicích-Břvích), Sokol Písek - PSG Zlín, MŠK Dunajská Streda - SHK Veselí nad Moravou, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Slovan Duslo Šala, Sporta Hlohovec - Zora Olomouc; středa 11. března: ŠŠK Prešov - Sokol Poruba.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
20. kolo:
Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 8. února 2020, 17.00 hodin (hraje se v Hostivicích-Břvích)
23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.


Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, pravé křídlo, hostování z Lions Hostivice-Břve
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol 
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)
Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020
František Urban; hlavní trenér, licence A.
Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.
Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.
Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

 

Aktualizováno Středa, 05 Únor 2020 13:25
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.