A je to! PDF Tisk Email
Sobota, 08 Únor 2020 19:06

Tak toto je velké vítězství. Házenkářky Slavie Praha porazily ve 20. kolo MOL ligy obhájce titulu a šampionky posledních pěti ročníku Iuventu Michalovce 28:26, po poločase 14:15. Díky tomuto triumfu se tým trenérů Františka Urbana a Jana Salače bodově dotáhl právě na dnešní soupeřky, o trochu horší skóre jim patří třetí příčka. Ovšem to zásadnější se může „odehrát“ na konci základní části, pokud by oba celky získaly stejně bodů, pro Slavii by hovořila lepší bilance ze vzájemných zápasů, neboť první duel skončil v říjnu remízou v Michalovcích.

MOL liga - 20. kolo

Slavia Praha Iuventa Michalovce 28:26 (14:15)

Přestože slávistky dobře začaly, vedly 2:1, i 3:2, další průběh prvního dějství patřil Východoslovenkám, které se se opakovaně dostaly až k pětibrankovému náskoku. Ten se však pražské družině v posledních dvou minutách před přestávkou podařilo stáhnout na dostřel jediné trefy.

A to se ukázalo být pro další vývoj zápasu klíčové. Pražské hráčky si začaly více věřit a přestože ještě v úvodní desetiminutovce druhé půle prohrávaly, nakonec své soupeřky přemohly. Vyrovnat se jim podařilo ve 46 minutě. Pak se obě družstva přetahovala čtyři minuty o každý míč a branku.

Jenže pak to přišel. Gólový uragán Pražanek v rozmezí šesti minut jim v 57. minutě vynesl vedení 26:21 a obrovské nakročení k celkové výhře. Ano, soupeřky z Michalovců sice ještě snížily, ale cenné a zasloužené vítězství nakonec zůstalo Pražankám, které se tak vyrovnaly i s tím, že utkání musely odehrát v hale Lions Hostivice-Břve.

Nejlepšími střelkyněmi Slavie byla sedmigólové Veronika Galušková a Adriana Míšová.

V příštím kole hostí Pražanky už ve své hale ve Vršovicích v neděli 16. února od 17.00 hodin HK Hodonín.

Sestava a branky Slavie Praha: Michalská, Řezáčová - Franková, Továrková, Míšová 7, Novotná 4, Jačková 2, Pokorná 5, Líbalová, V. Fryčáková 1, Svobodová, Galušková 7/2, Chlupová 2, Škvorová. Trenéři: Urban, Salač.

Nejvíce branek Iuventy Michalovce: Trúnková 8, Štefaniková 6, Holejová 4, Bajčiová 4/2.

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 120.

Výsledky 20. kola MOL ligy: Baník Most - HK Hodonín 38:24, Sokol Písek - PSG Zlín 22:23, MŠK Dunajská Streda - SHK Veselí nad Moravou, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Slovan Duslo Šala, Sporta Hlohovec - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Sokol Poruba.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
23. kolo:
Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, pravé křídlo, hostování z Lions Hostivice-Břve
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)