Hlavní strana Ženy Aktuality Výhra Slavie nad Prešovem a porážka Poruby přiblížily medaili z MOL ligy

Výhra Slavie nad Prešovem a porážka Poruby přiblížily medaili z MOL ligy PDF Tisk Email
Neděle, 08 Březen 2020 14:49

Házenkářky Slavie Praha porazily ve 24. kole MOL ligy doma ŠŠK Prešov 27:23, po poločase 12:10 a stále drží třetí místo. Pokud v příštím kole vyhrají na půdě beznadějně posledních Bánovců nad Bebravou, které v probíhající sezoně nezískaly ani bod, minimálně bronz bude jistý. A to i díky překvapivému selhání Poruby v Dunajské Stredě. Pokud by Iuventa Michalovce ztratila doma bod s Veselím nad Moravou a Pražanky přidaly i vítězství nad Baníkem Most v posledním kole, přetavil by se bronz na stříbro. Nyní následuje skoro měsíčně reprezentační přestávka, v Bánovcích se bude hrát v neděli 4. dubna od 18.00 hodin.

MOL liga - 24. kolo

Slavia Praha - ŠŠK Prešov 27:23 (12:10)

Slušný začátek, horší mezihra, ale nakonec přece jen povinné vítězství. Tak by se dalo zhodnotit utkání třetí Slavie s jedenáctým Prešovem. Domácí bojovali o medaili ze společné česko-slovenské soutěže, hostující  celek po kvalifikaci do slovenské play-off části MOL ligy. Pražanky se sice ujaly vedení, ale ještě během první desetiminutovky o něj přišly, ba dokonce ještě ve 25. minutě prohrávaly o tři branky. Ale závěr prvního dějství už patřil jim a i díky sérii čtyř gólů v řadě se protlačily k poločasovému vedení 12:10.

Adéla Novotná v utkání s ŠŠK Prešov. | Foto: Ladislav Nussbauer

Po přestávce se domácím vedlo lépe, vedli o čtyři, později až sedm branek, ale… Poté, co se na hřiště dostaly mladé hráčky Slavie, které se pokoušely až zbytečně zbrkle zakončovat, Prešovanky proměnily čtyři rychlé protiútoky a v 58. minutě snížili na dostřel tří gólů. S návratem zkušených přišlo uklidnění, dvě rychlé branky a definitivní pojištění výhry, která s největší pravděpodobností znamená také medaili z MOL ligy. K ní Pražankám pomohla také překvapivá prohra Sokola Poruba v Dunajské Stredě. Stačí jediné, uhrát ve zbývajících dvou duelech s posledními Bánovcemi nad Bebravou a Baníkem Most dva body.

A právě Bánovce, které dosud nezískaly v MOL lize ani bodík, budou po reprezentační přestávce hostit v neděli 4. dubna od 18.00 celek trenérů Františka Urbana a Jana Salače.

Nejlepší střelkyní Slavie Praha byla s osmi góly Veronika Galušková.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Přiznám, že dnes jsem spokojený především výsledkem a dvěma body, které pro nás skoro znamenají medaili z MOL ligy. A také přiznám, že hra nám dnes moc nesvědčila. Děvčata se nemohla dostat do tempa, možná právě kvůli nedělnímu začátku již v jedenáct hodin dopoledne, nebo spíš i proto, že znala sobotní výsledek z Dunajské Stredy, kde Poruba překvapivě prohrála. Co mě potěšilo, bylo to, že jsme otočili nepříznivý stav v první půli. Naopak mě mrzí, že jsme Prešov po přestávce definitivně tzv. nezlomili a nerozhodli výrazně dříve. Ale i to má své vysvětlení, protože před koncem jsme prostřídali, mladé hráčky dostaly prostor, ale zakončovaly až příliš zbrkle, z čehož pramenily chyby a rychlé a úspěšné protiútoky soupeřek. Ne, ne, nestrachoval jsem se na konci o výsledek, byl jsem si jistý, že vyhrajeme, ale nechtěli jsme se tahat do poslední minuty. Poté, co se na hřiště vrátily se zkušené hráčky, tak jsme vítězství potvrdili. Musím pochválit Pavlínu Michalskou, která zachytala velmi dobře, podržela nás několika důležitými zákroky. On to byl vůbec souboj brankářek, proto obě měly vysokou úspěšnost.“

Sestava a branky Slavie Praha: Michalská, Řezáčová - Franková 1, Míšová, Novotná 3, Jačková 5, Pokorná 7, Líbalová 1, Fryčáková 1, Vítová, Svobodová 1, Galušková 8/5, Chlupová, Vostárková. Trenéři: Urban, Salač.

Nejvíce branek ŠŠK Prešov: Vargová 6/1, Dvorščáková, Popovcová, Ščerbáková po 4.

Rozhodčí: Barták, Hladký. Sedmimetrové hody: 6/5 - 2/1. Vyloučení: 8:8, navíc ČK: Franková (Slavia) - Popovcová (Prešov). Diváci: 101.

Výsledky 24. kola MOL ligy:
PSG Zlín - HK Hodonín 37:25, SHK Veselí nad Moravou - Sokol Písek 34:25, MŠK Dunajská Streda - Sokol Poruba 30:24, Zora Olomouc - Iuventa Michalovce 29:34, Sporta Hlohovec - Slovan Duslo Šala 25:38, Baník Most - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou zrušeno kvůli marodce Bánovců.

Program 25. kola MOL ligy - sobota 4. dubna - 18.00 hodin: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Slavia Praha;
HK Hodonín - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - MŠK Dunajská Streda, Iuventa Michalovce - SHK Veselí nad Moravou, Sokol Poruba - Sporta Hlohovec, Slovan Duslo Šala - PSG Zlín, Baník Most - Sokol Písek.

Program 26. kola MOL ligy - čtvrtek 9. dubna - 17.00 hodin: Slavia Praha - Baník Most; MŠK Dunajská Streda - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, SHK Veselí nad Moravou - HK Hodonín, Zora Olomouc - Slovan Duslo Šala, PSG Zlín - Sokol Poruba, Sporta Hlohovec - ŠŠK Prešov. Předehrávka: Iuventa Michalovce - Sokol Písek 31:29.

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého play-off, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, pravé křídlo, hostování z Lions Hostivice-Břve
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)