company logo
company logo

Gen. sponzor MD SŽ MŽ

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Dorostenky Mladší dorostenky Za obratem stála Eftimiadu

Za obratem stála Eftimiadu PDF Tisk Email
Napsal uživatel David Nejedlý, ilustrační foto Jiří Růžička   
Středa, 18 Duben 2012 14:17

Praha – Několik pozitiv přineslo osmnácté kolo první ligy mladších dorostenek. Jedním z nich je vítězství nad Strakonicemi. Dalším vynikající výkon rázné pivotky sešívaných Eleni Eftimiadu, která nejenže vstřelila pět branek, ale opět neúnavně dirigovala obranu červenobílých. Po roční stagnaci je její herní progres více než zřetelný. Stává se z ní vůdčí osobnost týmu trenérky Sandry Stehlíkové.

 

„Jsem ráda, že jsme utkání zvládly. Strakonice nejsou lehkým soupeřem. Sice se nacházejí na opačném pólu tabulky, jejich hra tomu ale nenasvědčuje. Nás navíc trápila rozsáhlá marodka a do karet nám nenahrával ani fakt, že šlo o první „popragáčový“ zápas, který je vždy nevyzpytatelný. Holkám vždy trvá, než se vrátí zpět do běžného režimu a soustředí své myšlenky na ligová utkání,“ uváděla do děje trenérka sešívaných Sandra Stehlíková.

„V úvodních minutách nacházely strakonické hráčky naši obranu často v nedbalkách, a tak jsme inkasovaly laciné branky, plynoucí z nedůrazu,“ viděla nedostatky náročná trenérka.

„Důraz v obraně se dostavil po příchodu Eleni Eftimiadu, která přitvrdila tak, jak je jí vlastní. Od tohoto okamžiku začala obrana konečně fungovat,“ pochválil pivotku.

„K tomu se rozchytala Kristýna Neubergerová. Začaly jsme chodit do rychlých brejků a dosahovaly laciné branky,“ těšilo Sandru.

„Začátek druhého poločasu nám hrubě nevyšel a my dovolily soupeřkám, šňůrou pěti gólů v řadě snížit. Po oddechovém čase jsme se vrátily k naší hře a dovedly zápas k poklidnému vítězství,“ dodala Stehlíková.

 

„Obrana mně přijde jednoduchá, je o síle, kterou mám, a tak mi jde tak nějak sama,“ líčila pivotka vítězek Eleni Eftimiadu.

„Někomu to jde v obraně, jinému v útoku. Tam to pro změnu zase nejde mně,“ pokračovala střelkyně pěti branek.

„Šlo o nacvičené akce,“ mávla rukou nad statistickými čísly. Následně se pustila do hodnocení utkání.

„Začátek byl hrozný, a to hlavně v obraně. Pak jsme ji zlepšily a šly do jasného vedení. Ve druhé půli nám to zase uteklo, ale nakonec se ukázalo, že máme rychlá křídla a vcelku jasně jsme vyhrály,“ souhlasila se svou trenérkou hráčka, která si myslí, že je dosavadní umístění slávistického mladšího dorostu pod jeho možnostmi.

„Spoustu bodů jsme ztratily úplně zbytečně. Soupeřky podceníme, ať už v lize nebo na „Pragáči“. Teď už ale ne. Proto věřím, že druhou Plzeň v lize ještě přeskočíme,“ doplnila Eftimiadu.

 

DHC Slavia Praha – HBC Strakonice 33:26 (19:12), 1. liga mladších dorostenek.

DHC Slavia: Nikola Černochová, Kristýna Neubergová – Kristýna Roubalová 2, Lucie Líbalová 3, Natálie Nechvátalová 3, Kristýna Kubišová 6, Eliška Valentová 5, Karolína Růžičková 5, Eleni Eftimiadu 5, Kateřina Hrsinová 4. Trenérka Sandra Stehlíková.

Aktualizováno Čtvrtek, 19 Duben 2012 21:02
 

Navštivte nás:

Partneři dorostenek
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.