company logo
company logo

Generální partner

PartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Černá: Nejlepší házenkářka republiky? Bára Raníková!

Černá: Nejlepší házenkářka republiky? Bára Raníková! PDF Tisk Email
Napsal uživatel David Nejedlý, foto Jiří Růžička   
Čtvrtek, 19 Duben 2012 18:45

PrahaS touhou odčinit nevýrazné výkony letošní sezony vstoupí naše děvčata o tomto víkendu k duelům play-out v Olomouci. Soupeřkami jim budou hráčky místní Zory. Jednou z těch, na které bude trenér sešívaných nejvíce spoléhat, je klíčová střelkyně, reprezentantka Klára Černá.

 

Kláro, měla jste chuť po úspěchu v reprezentaci vrátit se ke klubovým povinnostem?

Nevidím ve Slavii žádné problémy. To, že hrajeme play-out a ne play-off, vyplývá ze situace, která po minulé sezoně nastala a možná se dala i trochu očekávat. Takový je sport. Je pravda, že za moji kariéru to bude poprvé, kdy nebudu hrát v nejvyšší soutěži o medaile, ale nedělám z toho žádnou tragedii. I toto je zkušenost.Jak moc jste sledovala duel Mostu s Olomoucí?

V neděli jsem si přečetla výsledek. Osobně by mi více vyhovoval Most, ale jinak si mezi těmito soupeři nelze vybírat, každý má svou kvalitu.V čem je nebezpečná Olomouc?

Stále tvrdím, že minimálně padesátiprocentní podíl na našem postupu s reprezentací na mistrovství Evropy má Bára Raníková. Z mého pohledu nejlepší házenkářka republiky. Takže určitě u ní vidím největší sílu Olomouce. S tím souvisí i dobře propracovaná a tvrdá obrana.


Jak je třeba hrát na Hanačky?

Tohle je otázka pro trenéra. Důležité je dát alespoň o gól víc než soupeřky, pak už se nikdo nebude ptát, jak (směje se).Je pro Olomouc velkou výhodou, že začíná na domácí palubovce?

Mně je jedno, jestli hraji doma nebo venku. Samozřejmě na některé hráčky to působí, ale některé to zase svazuje, takže si myslím, že tohle je dost individuální. Obecně si myslím, že obrovská výhoda to není, ale nemusí se mnou každý souhlasit.Připouštíte si tlak, obavu z případného sestupu?

Vzhledem k tomu, že jsem nad touto možností vůbec nepřemýšlela a ani mě to nenapadlo, tak asi ne. Samozřejmě, že je tu určitý respekt k tomu, co by se mohlo stát, ale nemyslím si, že jsou to obavy.Jak novou situaci zvládnou mladé hráčky?

Play-out je nová pro každého, kdo v týmu je. Pokud se nepletu, tak to nikdo z nás nezažil. Možná tím, že se hraje o "udržení" jsou tyto zápasy důležitější než v bojích o medaili. Těžko říct, jak se s tím vypořádáme, jak my starší, tak ty mladší.V jakém stavu je kádr?

Pokud vím, tak by mělo být vše v pořádku. Samozřejmě jsme v poslední fázi sezony, takže se nějaké šrámy najdou, ale ty ke sportu patří.A co vaše zranění?

Uvidíme, co pata vydrží. Jak jsem se přesvědčila během dnešního tréninku, tak ideální to není, ale už to bolelo i víc a taky se to dalo zvládnout.


Váš tip na výsledek série?

Netroufám si tipovat. Dá se předpokládat, že by ty zápasy mohly být vyrovnané. Vyhraje ten, kdo udělá méně chyb a bude mít více štěstí.

Aktualizováno Pátek, 20 Duben 2012 13:43
 

Navštivte nás:Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.