company logo
company logo

Gen. sponzor MD SŽ MŽ

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Dorostenky Juniorky Slávistické juniorky porazily Plzeň

Slávistické juniorky porazily Plzeň PDF Tisk Email
Napsal uživatel David Nejedlý, foto Stanislav Hladík   
Pondělí, 26 Listopad 2012 23:14

Praha – V desátém kole 1. ligy žen zavítaly na slávistickou palubovku doposud neporažené hráčky HC Plzeň, aby se na ní utkaly s našimi juniorkami. Ty letos nepodávají tak vynikající výkony, na jaké jsme byli zvyklí v minulých sezonách, proti lídru tabulky se ale vytáhly a porazily jej o čtyři branky. Díky vítězství se vyhouply na medailovou pozici v soutěži, pouhé tři bodíky právě za plzeňské HC.

Z toho měl radost kouč sešívaných Michal Červenka.

„Už před utkáním jsem viděl, jak velikou motivací bylo pro děvčata porazit družstvo, které se vyhřívá na čele tabulky a jehož výsledky v nás budily respekt,“ rozkrýval lodivod.

„S pokorou jsme vstoupili i do zápasu a po výpadku v minulém kole ve Zlíně jsme se znovu vrátili ke hře, se kterou máme šanci uspět. Nejlépe o tom svědčí malý počet obdržených branek. A právě v takřka bezchybné obraně byl základ našeho triumfu,“ těšilo trenéra, který pokračoval.

„Horší to bylo s koncovkou. Kdyby děvčata proměnila všechny své šance, nemuseli jsme se strachovat o výsledek až do posledních minut,“ našel pihy na kráse zkušený kormidelník, kterého potěšily výkony všech hráček, nejvíce ale jedné dvojice.

„Potvrdilo se to, že pokud zodpovědně bráníme, výrazně vzroste percentuální úspěšnost zákroků naší brankařky, proto chválím Petru Kudláčkovou, jež nás v nejtěžších chvílích opakovaně podržela. Extrémně ukázněně se tentokrát na hřišti chovala i Eliška Jačková,“ dodal Červenka.

Tím ale podzimní část 1. ligy zdaleka nekončí, už v sobotu 1. prosince zajíždějí slávistická děvčata na palubovku desátého Havlíčkova Brodu, kde se od 13 hodin utkají s tamní Jiskrou.

DHC Slavia Praha juniorky – HC Plzeň 23:19 (11:9), 1. liga žen

DHC Slavia: Petra Kudláčková – Barbora Janoušková 1, Eliška Jačková 8/1, Veronika Prokešová 1, Nicola Palasová 2, Andrea Königová 5, Tereza Jačková, Natálie Nechvátalová, Michaela Navrátilová 4/1, Barbora Švůgrová, Kamila Vondráčková 1, Tereza Pokorná 1. Trenér Michal Červenka.

Tabulka 1. ligy žen:
1. HC Plzeň 16 bodů
2. Olomouc B 14
3. Slavia juniorky 13
4. Kunovice 12
5. Otrokovice 12
6. Poruba B 12
7. Zlín B 8
8. Sokol Kobylisy 6
9. Sokol Vršovice 3
10. Havlíčkův Brod 2
11. SVŠ Plzeň 2


HRÁČKA UTKÁNÍ. Posila z áčka Eliška Jačková zatížila konto Plzně osmi brankami.

 

Aktualizováno Pondělí, 26 Listopad 2012 23:18
 

Navštivte nás:

Partneři dorostenek
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.