Hlavní strana Dorostenky Juniorky V prvních dvou kolech juniorky uspěly

V prvních dvou kolech juniorky uspěly PDF Tisk Email
Napsal uživatel MČ
Úterý, 01 Říjen 2013 10:46

První dvě soutěžní kola má za sebou nově se tvořící družstvo juniorek. Stejně jako v předchozích letech byla naplněna především očekáváním. O tom, jak se tato očekávání naplnila, se dočtete v článku.

Hodnocení trenéra Michala Červenky.

1. a 2.kolo

Co s družstvem udělá odchod opor let minulých? Jak se adaptují mladé hráčky na novou soutěž? Jak velkou roli sehraje jejich nezkušenost? Dokáží prodat své přednosti – elán, chuť a především rychlost? Odpověď je tady – oba zápasy se podařilo vyhrát. Ba co více, podařilo se je vyhrát výrazněji, než věštily předsezónní zkoušky.

Do prvního utkání nastoupila plná polovina hráček, které neměly do té doby žádné zkušenosti s 1. ligou žen. Tomu odpovídal i začátek utkání. Soupeř držel krok do 10. minuty (4:4). Teprve potom ze sebe hráčky sundaly břemena nervozity a kromě zlepšené obrany začaly proměňovat i vyložené šance. Od té doby soupeř nestíhal. Obzvláště ve druhém poločase to chvílemi vypadalo, že jsme první v obraně i útoku, zatímco soupeř se prochází středním pásmem.

Úvod prvního domácího zápasu byl opět ve znamení nervozity. Tentokrát se promítla do většího množství technických chyb a neproměňování šancí. Po dvou tyčích, přešlapu a zkažené přihrávce do trháku jsme vstřelili první gól až v páté minutě. Vyrovnávali jsme na 1:1. I dalších dvacet minut se hrála vyrovnaná házená. Soupeř si především v útočné fázi počínal velmi zkušeně. Trpělivě čekal na chybu domácí obrany a ta většinou přišla. Nejčastěji z prostoru pivota. Jak se ukázalo, rozhodujícím momentem utkání se stala závěrečná desetiminutovka prvního poločasu, kdy jsme sérií zdařilých akcí odskočili na pětibrankový rozdíl. Říci, že jsme si náskok ve druhém poločase zkušeně hlídali by nebylo pravdivé. Jen jsme ve všech rozhodujících chvílích zmobilizovali síly především v obraně a výsledkem pak byla snadná branka z rychlého útoku, která nás držela neustále v nejméně pětibrankovém náskoku.

Záměrně neuvádím ve svém komentáři jména hráček. Všechny si zasluhují uznání za přístup. Díky našemu výkonu a také kvalitě soupeřů jsem mohl dát prostor všem hráčkám. Jistotou však je, že teprve další kola ukáží, jak na tom opravdu jsme. Třeba již to další, v neděli v Porubě. Ta má stejně jako mi plný bodový zisk, ale dokázala vyhrát dva zápasy venku.