Hlavní strana Dorostenky Juniorky Lehčí než se čekalo

Lehčí než se čekalo PDF Tisk Email
Napsal uživatel MČ
Pondělí, 14 Říjen 2013 22:22

Další zápas 1. ligy žen sehrály naše juniorky na severu Čech. Házenkářský Most si prožil svou euforii z postupu do dalšího kola poháru EHF v sobotu. Sestava nedělního soupeře týmu – mosteckého béčka - tak dostala povážlivých trhlin. Podrobnosti k utkání čtěte v článku.

Hodnocení trenéra Michala Červenky.

4. kolo 1.ligy žen: DHK Baník Most „B“ – DHC Slavia Praha 17:31 (9:17)

Ve 4. minutě vedl soupeř poprvé a naposledy 2:1, v 8. minutě jsme již byli ve vedení my – 2:6. V průběhu prvního poločasu se domácím ještě podařilo dvakrát přiblížit na rozdíl dvou branek (5:7 a 7:9), ale více jsme mu nedovolili. Posledních deset minut prvního poločasu jsme vyhráli 6:1 a bylo rozhodnuto.

Druhý poločas tak byl především otázkou našeho soustředění a odhodlání pokračovat v rychlé hře. Odpovědi na obě tyto otázky přinesly otazníky. Ale nejprve to pozitivní. V utkání jsme řečeno čísly znovu předváděli rychlou nátlakovou házenou. Svědčí o tom číslo 77 v počtu našich útoků. I koncovka rychlého útoku byla na úrovni, vstřelili jsme z něj dohromady skoro polovinu branek. Do kolonky negativ zařadíme koncovku, a to hlavně z vyložených šancí na brankovišti. Dosáhli jsme pouze 50% střelecké úspěšnosti a to je málo. Prim v tomto sehrála první desetiminutovka druhého poločasu, kterou jsme hubeně vyhráli 2:1. V ní fungovala obrana a vůbec nefungovala spolupráce v útoku a nedařila se koncovka. Když jsme se zmátořili a znovu zvýšili tempo, dopláceli jsme pro změnu na nesoustředěnost v obranné činnosti.

Suma sumárum, druhý poločas, který jsme měli výsledkově bezpečně pod kontrolou, jsme neodehráli podle představ. Čím více hráček s tímto názorem souhlasí, tím větší je pravděpodobnost úspěchu v dalších kolech, v nichž nás čeká série daleko těžších soupeřů.

Sestava a branky Slavie: Neubergová, Hlavová – Valentová 8, Kolomazníková 2, Franková 5, Navrátilová 2, Jačková 1, Rezlerová 1, Kubišová 6, Nechvátalová, Chlupová 2/1, Novotná 1, Pešková 3, Hynečková

Aktualizováno Pondělí, 14 Říjen 2013 22:25