company logo
company logo

Gen. sponzor MD SŽ MŽ

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Dorostenky Juniorky Tvrdý náraz se šťastným koncem

Tvrdý náraz se šťastným koncem PDF Tisk Email
Napsal uživatel MČ   
Úterý, 22 Říjen 2013 13:45

 

Podruhé se juniorky představily před domácími diváky. A hned nabídly divákům velmi dramatickou podívanou. Z utkání, které měl téměř tři čtvrtiny času v moci zkušený soupeř z Kunovic, vydřely  obrovskou vůlí a nasazením dva body. Podrobnosti čtěte v článku.

 

Hodnocení trenéra Michala Červenky.

 

5. kolo 1.ligy žen: DHC Slavia Praha – SHK Kunovice 23:22 (10:11)

Během prvních sedmi minut jsme měli několik možností přesvědčit se, že náš soupeř má mnoho předností. Jeho hra v útoku byla rychlá a účelná s nacvičenými kombinacemi, navíc také okořeněná o zdatnost v individuálních soubojích, obrana tvrdá a především zkušeně četla naší hru. Téměř osm minut jsme se s tímto faktem vyrovnávali (0:3) a teprve pak jsme vstřelili první branku. V následné pětiminutovce jsme si vzpomněli na naši hru z minulých kol a za pět minut otočili na 6:3. Lehkovážné zaváhání v obraně za tohoto stavu umožnilo soupeři nejen se vrátit do hry, ale postupně převzít otěže utkání. Na dlouhých čtyřicet minut se dostal do vedení. Pomohli jsme mu k tomu především vlastními chybami. Naše přihrávky končily v autu nebo v rukou protihráček, ke střelbě jsme si vybírali netaktické prostory, a když jsme se do šance dostali, museli jsme se ještě poprat s kvalitou a zkušeností brankářky soupeře. Před poločasem jsme stačili jen stáhnout soupeřovo vedení na rozdíl jedné branky.

 

Druhý poločas jsme bohužel zahájili znovu sérií nevynucených chyb a tak se připravovali systematicky o možnost dotáhnout. Velmi blízko jsme k tomu měli za stavu 12:14, kdy jsme po sobě čtyřikrát ubránili, ale nepodařilo se nám ani jednou zakončit úspěšně (dvakrát jsme zkazili finální přihrávku volné spoluhráčce!). Soupeř tak využil zmatku i paniky v našich řadách a zvýšil své vedení na 12:17. Pětibrankový náskok si Kunovice udržovaly až do 22.minuty, kdy vedly 17:22 a na naše vítězství by vsadil málokdo. Soupeřovu souhru jsme se v této době snažili narušit osobní obranou a především nezměrnou bojovností. Právě ta nám pomohla nahlodat soupeřovo sebevědomí a několika kvalitními obrannými zákroky se přiblížit se na dostřel. O to se postarala svými úspěšnými střeleckými pokusy ze střední vzdálenosti Kordovská. V obraně jsme nepolevili, hosté se téměř nedostávali ke střeleckým pokusům a druhá spojka Kubišová dvěma pokusy z dálky vyrovnala. Abychom to udělali ještě dramatičtější, dali jsme soupeři dvě možnosti vyhrát. Protože nevyužil ani jednu, zápas pro nás definitivně rozhodla Rezlerová.

 

Body z takového utkání přinesly radost nejen divákům, ale i celému družstvu. Co utkání ukázalo? Za obranou, která nestíhala v některých fázích především rychlostně, se těžko chytalo oběma brankářkám. Jejich procento úspěšnosti je nižší, než jsme byli z prvních kol zvyklí. Na druhou stranu se každý jejich zákrok ukázal jako velmi důležitý. Střelecky v tomto zápase vynikly Kordovská, Franková, Rezlerová a Valentová. Za důležitější považuji výkon obranné šestice v závěru utkání. Stál, stejně jako celý zápas, spoustu sil, ale stál rozhodně za to.

 

Sestava a branky: Neubergová, Kudláčková – Valentová 2, Kolomazníková, Franková 5, Navrátilová, Jačková 1, Rezlerová 4, Kubišová 3, Nechvátalová 1, Chlupová 1, Kordovská 6/1, Pešková, Hynečková

Aktualizováno Úterý, 22 Říjen 2013 13:48
 

Navštivte nás:

Partneři dorostenek
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.