Hlavní strana Dorostenky Juniorky Tvrdý náraz se šťastným koncem

Tvrdý náraz se šťastným koncem PDF Tisk Email
Napsal uživatel MČ
Úterý, 22 Říjen 2013 13:45

Podruhé se juniorky představily před domácími diváky. A hned nabídly divákům velmi dramatickou podívanou. Z utkání, které měl téměř tři čtvrtiny času v moci zkušený soupeř z Kunovic, vydřely  obrovskou vůlí a nasazením dva body. Podrobnosti čtěte v článku.

Hodnocení trenéra Michala Červenky.

5. kolo 1.ligy žen: DHC Slavia Praha – SHK Kunovice 23:22 (10:11)

Během prvních sedmi minut jsme měli několik možností přesvědčit se, že náš soupeř má mnoho předností. Jeho hra v útoku byla rychlá a účelná s nacvičenými kombinacemi, navíc také okořeněná o zdatnost v individuálních soubojích, obrana tvrdá a především zkušeně četla naší hru. Téměř osm minut jsme se s tímto faktem vyrovnávali (0:3) a teprve pak jsme vstřelili první branku. V následné pětiminutovce jsme si vzpomněli na naši hru z minulých kol a za pět minut otočili na 6:3. Lehkovážné zaváhání v obraně za tohoto stavu umožnilo soupeři nejen se vrátit do hry, ale postupně převzít otěže utkání. Na dlouhých čtyřicet minut se dostal do vedení. Pomohli jsme mu k tomu především vlastními chybami. Naše přihrávky končily v autu nebo v rukou protihráček, ke střelbě jsme si vybírali netaktické prostory, a když jsme se do šance dostali, museli jsme se ještě poprat s kvalitou a zkušeností brankářky soupeře. Před poločasem jsme stačili jen stáhnout soupeřovo vedení na rozdíl jedné branky.

Druhý poločas jsme bohužel zahájili znovu sérií nevynucených chyb a tak se připravovali systematicky o možnost dotáhnout. Velmi blízko jsme k tomu měli za stavu 12:14, kdy jsme po sobě čtyřikrát ubránili, ale nepodařilo se nám ani jednou zakončit úspěšně (dvakrát jsme zkazili finální přihrávku volné spoluhráčce!). Soupeř tak využil zmatku i paniky v našich řadách a zvýšil své vedení na 12:17. Pětibrankový náskok si Kunovice udržovaly až do 22.minuty, kdy vedly 17:22 a na naše vítězství by vsadil málokdo. Soupeřovu souhru jsme se v této době snažili narušit osobní obranou a především nezměrnou bojovností. Právě ta nám pomohla nahlodat soupeřovo sebevědomí a několika kvalitními obrannými zákroky se přiblížit se na dostřel. O to se postarala svými úspěšnými střeleckými pokusy ze střední vzdálenosti Kordovská. V obraně jsme nepolevili, hosté se téměř nedostávali ke střeleckým pokusům a druhá spojka Kubišová dvěma pokusy z dálky vyrovnala. Abychom to udělali ještě dramatičtější, dali jsme soupeři dvě možnosti vyhrát. Protože nevyužil ani jednu, zápas pro nás definitivně rozhodla Rezlerová.

Body z takového utkání přinesly radost nejen divákům, ale i celému družstvu. Co utkání ukázalo? Za obranou, která nestíhala v některých fázích především rychlostně, se těžko chytalo oběma brankářkám. Jejich procento úspěšnosti je nižší, než jsme byli z prvních kol zvyklí. Na druhou stranu se každý jejich zákrok ukázal jako velmi důležitý. Střelecky v tomto zápase vynikly Kordovská, Franková, Rezlerová a Valentová. Za důležitější považuji výkon obranné šestice v závěru utkání. Stál, stejně jako celý zápas, spoustu sil, ale stál rozhodně za to.

Sestava a branky: Neubergová, Kudláčková – Valentová 2, Kolomazníková, Franková 5, Navrátilová, Jačková 1, Rezlerová 4, Kubišová 3, Nechvátalová 1, Chlupová 1, Kordovská 6/1, Pešková, Hynečková

Aktualizováno Úterý, 22 Říjen 2013 13:48