Hlavní strana Dorostenky Juniorky Bod – zisk či ztráta?!

Bod – zisk či ztráta?! PDF Tisk Email
Napsal uživatel MČ
Úterý, 29 Říjen 2013 14:00

Cesta na palubovku loňského vítěze této soutěže, tradiční každoroční omlazení kádru, deset bodů z pěti kol, vydřené vítězství nad Kunovicemi v minulém kole. To vše bylo na stole před utkáním přeloženého 10. kola 1. ligy žen. A jak toto střetnutí dopadlo? Přečtěte si v článku.

Hodnotil trenér Michal Červenka.

10. kolo 1. ligy žen: HC Plzeň – DHC Slavia Praha 26:26 (16:14)

V Rokycanech (náhradním působišti domácího týmu) viděli diváci utkání dvou rozdílných částí. První skončila ve 22. minutě 1. poločasu a na ukazateli svítilo 14:7 pro domácí družstvo. Elán, bojovnost, odhodlání a chuť byly jednoznačně na straně domácích, bojácnost, odevzdanost a nedůslednost na straně naší. Domácí hráčky trestaly každou naši útočnou nepřesnost rychlým útokem a v postupném trpělivě čekaly na individuální chybu naší málo soustředěné obrany. A ta téměř vždy přišla. Nedokázali jsme ubránit ani sehrané kombinace domácích, ani jejich výrazné individuální osobnosti.

Druhá část patřila nám. Nestalo se tak mávnutím kouzelného proutku. Stačilo několik povedených obranných zákroků, z nich pramenilo zrychlení naší hry a my jsme dokázali ještě před poločasem snížit na rozdíl dvou branek. A hořce litovat, že přišla přestávka. V ní si odpočinula hlavně brankářka soupeře. První branku druhého poločasu vstřelili po třech minutách domácí. To ale již jejich brankářku bolely ruce, neboť chytila dva trháky a sedmičku našeho družstva. V tomto duchu se nesl vlastně celý druhý poločas. Ani jednou nás nepustila brankářka soupeře do vedení. A příležitostí jsme měli dost, většinou právě ve chvíli, kdy jí naše hráčky stály tváří v tvář. Protože neuspěly – s výjimkou Valentové se neprosadilo ani jedno naše křídlo – ani z těch nejvyloženějších pozic, tíhu na sebe musely vzít spojky. Závěrečné branky jsme stříleli téměř výhradně z prostoru spojek. Prosadily se postupně Kordovská, Pešková i Chlupová. Na víc než bod to nestačilo. Soupeř byl po celou druhou část utkání pod tlakem. Své postupné útoky dohrával až na hranici pasivity. Neměl však odpískanou ani jednu. Nevydrželi jsme být soustředění po celou dobu a tak přicházely znovu a znovu především individuální chyby. A ty soupeř nemilosrdně trestal.

Ve druhém utkání po sobě jsme divákům nabídli napínavou podívanou. O tom svědčí i to, že zapisovatel utkání připsal vyrovnávací branku brankářce Hlavové, která v té době nebyla ani na hřišti. Jestliže jsme se před týdnem radovali, tentokrát jsme cenný bod přijali rozpačitě. Zisk či ztráta? V obou utkáních jsme naši hru postavili na nezměrné bojovnosti a odhodlání udělat něco s velmi nepříznivým vývojem zápasu. Zapomněli přitom na to, co nás zdobilo v prvních kolech. Tedy na kvalitní obranu. Vrátíme se k ní, nebo budeme dál dráždit hada bosou nohou?

Sestava a branky: Neubergová, Hlavová – Valentová 5, Prokešová, Franková, Navrátilová, Jačková, Rezlerová 1, Kordovská 8/3, Nechvátalová 1, Chlupová 6, Novotná 1, Pešková 4, Kubišová

Aktualizováno Úterý, 29 Říjen 2013 14:05