Hlavní strana Dorostenky Juniorky Divoká přestřelka na Hané

Divoká přestřelka na Hané PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Kantůrková
Úterý, 05 Listopad 2013 09:49

Tradiční rivalové se střetli na Hané. Zápasy domácí Zory se Slavií mají vždycky dramatický náboj, ať se jedná o kteroukoliv soutěž i věkovou kategorii. Nejinak tomu bylo i v nedělním souboji 1.ligy žen, kdy na horkou palubovku domácí Zory zavítaly slávistické juniorky. Více k zápasu čtěte v článku.

Hodnotil trenér Michal Červenka.

6. kolo 1. ligy žen: DHK Zora Olomouc – DHC Slavia Praha 27:31 (16:18)

A jak už se stalo jejich zvykem, o zápletku se postaraly samy. Po necelých třech minutách jsme si vybírali time-out a znovu připomínali, co nás může přivést k úspěchu. Na tabuli svítilo hrozivých 5:0 pro domácí a v očích některých hostujících hráček byla patrná beznaděj. Naštěstí téměř hned po příchodu na hřiště zmizela a vystřídalo ji odhodlání něco s výsledkem udělat, nedat kůži zadarmo. První odměnou bylo rychlé snížení na 5:3 a tím se začínalo de facto znovu od začátku. Dalších dvacet minut to byla divoká přestřelka, v níž střelu střídala střela a branku branka. Dlouho se to vyvíjelo v podobném duchu – poměrně jednoduchá branka soupeře nejčastěji z individuální akce ať na brankovišti nebo ze střední vzdálenosti a náš kontr ve formě rychlého přenesení hry. Protože jsme si dovolili náš obvyklý přepych neproměňování trháků, měl dlouho ve skóre navrch domácí tým. Teprve v posledních minutách jsme dokázali skóre obrátit ve svůj prospěch, a jak se ukázalo, bylo to pro další vývoj utkání rozhodující.

Po přestávce jsme nastoupili velmi soustředěně, a co se povedlo domácím na začátku, povedlo se nám v úvodu druhého poločasu. Čtyři obranné úspěchy jsme dokázali proměnit ve čtyři rychlé branky a náš náskok narostl na šest branek 16:22. Zbytek druhého poločasu byl jako na houpačce. Skóre se divoce pohybovalo, náš náskok se postupně snižoval na rozdíl dvou branek, aby v zápětí narostl na rozdíl šesti branek. Stále se hrála rychlá ofenzivní házená, v níž soupeř vsázel na průniky na brankoviště a spolupráci s pivoty. My jsme opláceli rychlou hrou, při níž jsme se však nevyvarovali nepřesností a ztrát a tak se domácí drželi na dostřel. Když jsme však nejen ubránili, ale dokonce vyhráli téměř dvouminutové oslabení o dvě hráčky na začátku poslední desetiminutovky, kýžené vítězství se přiblížilo. V ukázněně hrané koncovce jsme nepřipustili drama a body si po zásluze odvezli.

To že se naše úspěchy dají považovat za kolektivní, nejlépe vystihuje fakt, že křídla, kterým se v minulém kole nedařilo, se postarali o téměř polovinu našich branek. Znovu jsme měli možnost se přesvědčit, jak důležité je bránit. A to se nám to dařilo podle představ jen ve zlomcích utkání. Samostatnou kapitolu pak tvoří vyloučení. Jestliže jsme v dosavadních šesti odehraných kolech měli sedm potrestaných, v tomto utkání jich bylo hned osm (!) z toho v prvním poločase pět (!!). Že se to v konečném účtování neprojevilo, je důkazem odhodlání a bojovnosti, která nás v posledních zápasech zdobí.

Sestava a branky: Neubergová, Kudláčková– Valentová 4, Kolomazníková 3, Franková 5, Navrátilová 2, Jačková, Rezlerová 2, Kordovská 5/2, Chlupová 3/1, Pešková 4, Kubišová 3, Hynečková

Aktualizováno Úterý, 05 Listopad 2013 09:53