company logo
company logo

Gen. sponzor MD SŽ MŽ

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Dorostenky Juniorky Divoká přestřelka na Hané

Divoká přestřelka na Hané PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Kantůrková   
Úterý, 05 Listopad 2013 09:49

 

Tradiční rivalové se střetli na Hané. Zápasy domácí Zory se Slavií mají vždycky dramatický náboj, ať se jedná o kteroukoliv soutěž i věkovou kategorii. Nejinak tomu bylo i v nedělním souboji 1.ligy žen, kdy na horkou palubovku domácí Zory zavítaly slávistické juniorky. Více k zápasu čtěte v článku.

 

 

Hodnotil trenér Michal Červenka.

6. kolo 1. ligy žen: DHK Zora Olomouc – DHC Slavia Praha 27:31 (16:18)

 

A jak už se stalo jejich zvykem, o zápletku se postaraly samy. Po necelých třech minutách jsme si vybírali time-out a znovu připomínali, co nás může přivést k úspěchu. Na tabuli svítilo hrozivých 5:0 pro domácí a v očích některých hostujících hráček byla patrná beznaděj. Naštěstí téměř hned po příchodu na hřiště zmizela a vystřídalo ji odhodlání něco s výsledkem udělat, nedat kůži zadarmo. První odměnou bylo rychlé snížení na 5:3 a tím se začínalo de facto znovu od začátku. Dalších dvacet minut to byla divoká přestřelka, v níž střelu střídala střela a branku branka. Dlouho se to vyvíjelo v podobném duchu – poměrně jednoduchá branka soupeře nejčastěji z individuální akce ať na brankovišti nebo ze střední vzdálenosti a náš kontr ve formě rychlého přenesení hry. Protože jsme si dovolili náš obvyklý přepych neproměňování trháků, měl dlouho ve skóre navrch domácí tým. Teprve v posledních minutách jsme dokázali skóre obrátit ve svůj prospěch, a jak se ukázalo, bylo to pro další vývoj utkání rozhodující.

 

Po přestávce jsme nastoupili velmi soustředěně, a co se povedlo domácím na začátku, povedlo se nám v úvodu druhého poločasu. Čtyři obranné úspěchy jsme dokázali proměnit ve čtyři rychlé branky a náš náskok narostl na šest branek 16:22. Zbytek druhého poločasu byl jako na houpačce. Skóre se divoce pohybovalo, náš náskok se postupně snižoval na rozdíl dvou branek, aby v zápětí narostl na rozdíl šesti branek. Stále se hrála rychlá ofenzivní házená, v níž soupeř vsázel na průniky na brankoviště a spolupráci s pivoty. My jsme opláceli rychlou hrou, při níž jsme se však nevyvarovali nepřesností a ztrát a tak se domácí drželi na dostřel. Když jsme však nejen ubránili, ale dokonce vyhráli téměř dvouminutové oslabení o dvě hráčky na začátku poslední desetiminutovky, kýžené vítězství se přiblížilo. V ukázněně hrané koncovce jsme nepřipustili drama a body si po zásluze odvezli.

 

To že se naše úspěchy dají považovat za kolektivní, nejlépe vystihuje fakt, že křídla, kterým se v minulém kole nedařilo, se postarali o téměř polovinu našich branek. Znovu jsme měli možnost se přesvědčit, jak důležité je bránit. A to se nám to dařilo podle představ jen ve zlomcích utkání. Samostatnou kapitolu pak tvoří vyloučení. Jestliže jsme v dosavadních šesti odehraných kolech měli sedm potrestaných, v tomto utkání jich bylo hned osm (!) z toho v prvním poločase pět (!!). Že se to v konečném účtování neprojevilo, je důkazem odhodlání a bojovnosti, která nás v posledních zápasech zdobí.

 

Sestava a branky: Neubergová, Kudláčková– Valentová 4, Kolomazníková 3, Franková 5, Navrátilová 2, Jačková, Rezlerová 2, Kordovská 5/2, Chlupová 3/1, Pešková 4, Kubišová 3, Hynečková

 

Aktualizováno Úterý, 05 Listopad 2013 09:53
 

Navštivte nás:

Partneři dorostenek
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.