Hlavní strana Dorostenky Juniorky Pro milovníky adrenalinu

Pro milovníky adrenalinu PDF Tisk Email
Napsal uživatel MČ
Úterý, 12 Listopad 2013 09:15

První liga žen má pro naše juniorky patřičnou gradaci. V závěrečných kolech se postupně střetnou se svými nejbližšími rivalkami z čela tabulky. Prvním hostem bylo v Edenu zkušené družstvo Jiskry Otrokovice.

Hodnocení trenéra Michala Červenky.

7. kolo 1.ligy žen: DHC Slavia Praha – Jiskra Otrokovice 28:27 (16:15)

Okopírovali jsme scénář předchozích kol. Rozpačitý vstup do zápasu, stejně rychlé srovnání kroku, přetahování o každou branku provázené jednoduchými chybami a nezměrnou bojovností a nakonec dva body. V neděli to bylo po deseti minutách na ručník (2:7), po dalších deseti minutách jsme vedli (9:8) a pak se už jen přetahovalo. Před přestávkou jsme šli do vedení. Soupeř nás hlavně v prvním poločase trestal za nedůslednost v obraně pivota. A protože soupeřova výšková převaha byla patrná i v obraně, měli jsme problémy se prosadit na postavenou obranu. Teprve zpřesnění a zrychlení hry nám přineslo hubený, ale přeci jen náskok.

Ten vydržel ještě pět minut druhého poločasu. Pak převzal vedení soupeř. Nejprve dlouho o branku, později o tři (23:26) a nakonec o dvě (25:27). Hra se odehrávala po celou tuto etapu stejně – hosté si počkali na naší chybu v obraně. A protože měl své zbraně pro střelbu z dálky, pro přihrávku do pivota i pro proskoky na brankovišti, bylo pro nás velmi obtížné při přetrvávající nedůslednosti v individuálních obranných činnostech tyto akce ubránit. Na naší straně pak bylo rychlé přenesení hry ihned po zisku míče. To nás udržovalo na dostřel. Když v samotném závěru střely soupeře ze spojky vychytala Neubergová a přidali jsme i bloky, skóre jsme nejprve vyrovnali a Kubišová dvě minuty před koncem obrátila definitivně v náš prospěch. Tatáž hráčka nás svým zákrokem na prahu poslední dvouminutovky ještě poslala do oslabení. Většinu z něj jsme odehráli v útoku. Soupeři se povedlo ještě třikrát získat míč, ale jeho přihrávky skončily v našich rukou nebo mimo hřiště.

Střelecky se v tomto utkání zaskvěla důležitými góly dvojice Pešková, Kubišová, ale myslím si, že znovu můžeme vítězství považovat za dílo celého kolektivu. Nabídli jsme sobě i našim věrným divákům znovu radost z vítězství. Navíc znovu po dramatickém průběhu a infarktové koncovce. Jedeme dál, příští týden jen několik stanic tramvají na derby do Vršovic. Bude i tam stejný výkon stačit na bodový zisk?!

Sestava a branky: Neubergová, Hlavová – Valentová 2, Kolomazníková 1, Franková 3, Navrátilová 1, Jačková, Rezlerová 1 , Kubišová 4, Nechvátalová, Chlupová 4/2, Kordovská 3/1, Pešková 6, Novotná 3

Aktualizováno Úterý, 12 Listopad 2013 09:17