company logo
company logo

Gen. sponzor MD SŽ MŽ

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Dorostenky Juniorky Pro milovníky adrenalinu

Pro milovníky adrenalinu PDF Tisk Email
Napsal uživatel MČ   
Úterý, 12 Listopad 2013 09:15

 

První liga žen má pro naše juniorky patřičnou gradaci. V závěrečných kolech se postupně střetnou se svými nejbližšími rivalkami z čela tabulky. Prvním hostem bylo v Edenu zkušené družstvo Jiskry Otrokovice.

 

 

Hodnocení trenéra Michala Červenky.


7. kolo 1.ligy žen: DHC Slavia Praha – Jiskra Otrokovice 28:27 (16:15)

 

Okopírovali jsme scénář předchozích kol. Rozpačitý vstup do zápasu, stejně rychlé srovnání kroku, přetahování o každou branku provázené jednoduchými chybami a nezměrnou bojovností a nakonec dva body. V neděli to bylo po deseti minutách na ručník (2:7), po dalších deseti minutách jsme vedli (9:8) a pak se už jen přetahovalo. Před přestávkou jsme šli do vedení. Soupeř nás hlavně v prvním poločase trestal za nedůslednost v obraně pivota. A protože soupeřova výšková převaha byla patrná i v obraně, měli jsme problémy se prosadit na postavenou obranu. Teprve zpřesnění a zrychlení hry nám přineslo hubený, ale přeci jen náskok.

 

Ten vydržel ještě pět minut druhého poločasu. Pak převzal vedení soupeř. Nejprve dlouho o branku, později o tři (23:26) a nakonec o dvě (25:27). Hra se odehrávala po celou tuto etapu stejně – hosté si počkali na naší chybu v obraně. A protože měl své zbraně pro střelbu z dálky, pro přihrávku do pivota i pro proskoky na brankovišti, bylo pro nás velmi obtížné při přetrvávající nedůslednosti v individuálních obranných činnostech tyto akce ubránit. Na naší straně pak bylo rychlé přenesení hry ihned po zisku míče. To nás udržovalo na dostřel. Když v samotném závěru střely soupeře ze spojky vychytala Neubergová a přidali jsme i bloky, skóre jsme nejprve vyrovnali a Kubišová dvě minuty před koncem obrátila definitivně v náš prospěch. Tatáž hráčka nás svým zákrokem na prahu poslední dvouminutovky ještě poslala do oslabení. Většinu z něj jsme odehráli v útoku. Soupeři se povedlo ještě třikrát získat míč, ale jeho přihrávky skončily v našich rukou nebo mimo hřiště.


Střelecky se v tomto utkání zaskvěla důležitými góly dvojice Pešková, Kubišová, ale myslím si, že znovu můžeme vítězství považovat za dílo celého kolektivu. Nabídli jsme sobě i našim věrným divákům znovu radost z vítězství. Navíc znovu po dramatickém průběhu a infarktové koncovce. Jedeme dál, příští týden jen několik stanic tramvají na derby do Vršovic. Bude i tam stejný výkon stačit na bodový zisk?!

 

Sestava a branky: Neubergová, Hlavová – Valentová 2, Kolomazníková 1, Franková 3, Navrátilová 1, Jačková, Rezlerová 1 , Kubišová 4, Nechvátalová, Chlupová 4/2, Kordovská 3/1, Pešková 6, Novotná 3

 

 

Aktualizováno Úterý, 12 Listopad 2013 09:17
 

Navštivte nás:

Partneři dorostenek
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.