Hlavní strana Dorostenky Juniorky Vítězně z vršovického pekla

Vítězně z vršovického pekla PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Kantůrková
Pondělí, 18 Listopad 2013 21:27

V dalším kole čekal na naše juniorky soupeř, ke kterému to mají geograficky nejblíže. Vršovické derby se hrálo v hale Sokola Vršovice. Náboj mu dodalo umístění obou družstev na špičce tabulky. Co nabídl souboj o čelo tabulky 1.ligy žen se dočtete v článku.

Hodnocení trenéra Michala Červenky.

8. kolo 1. ligy žen: Sokol Vršovice – DHC Slavia Praha 25:28 (11:14)

Především se hrála oboustranně velmi rychlá házená, s velkým množstvím střel a také vysokým počtem takřka školáckých chyb na obou stranách. Vstup do utkání byl z naší strany velmi soustředěný. Prakticky od první minuty jsme převzali otěže utkání a diktovali tempo hry. Udržovali jsme si stále dvou až čtyřbrankový náskok. Proč nebyl náš náskok vyšší? Nevyvarovali jsme se nepřesností, někdy až školáckých chyb v rozehrávce a pouštěli se do akcí, z nichž pak nebylo jiné východisko než ukvapená a tím pádem i nepřesná a nedůrazná střela. Protože jsme se však po celou první půli takřka vzorně vraceli, neumožnili jsme soupeři využít jednu z jeho předností – rychlost křídel. Kdyby Valentová proměnila trhák těsně před poločasem, bylo by vedení výraznější, neboť přesně podle hesla nedáš-dostaneš soupeř okamžitě snížil na rozdíl tří branek. To se už více než polovinu poločasu hrálo bez ukazatele skóre i času, což velmi znepříjemňovalo život všem účastníkům zápasu.

Během přestávky se opravila časomíra a bohužel porouchal náš motor. Během prvních deseti minut jsme se nezmohli v postupném útoku na kloudnou akci a rychlé útoky bohovorně zahazovali. Výsledek – domácí hráčky se dostaly do vedení. Hubeného, jednobrankového a jen na chvíli. Série našich úspěšných obranných zákroků nejprve převážila vývoj na naši stranu pouze mírně, s blížícím se koncem docházely domácím spojkám síly a tak rostl i náš náskok. Zastavil se na vedení 28:23 pět minut před koncem. I přes netakticky zahranou koncovku jsme si vítězství již nenechali vzít a mohla propuknout další oprávněná radost po perně vydřeném vítězství.

Jak se vítězství zrodilo? Došlo k téměř dokonalé dělbě práce. Tvrdá dřina v obraně spočívala na spojkách (a pivotech) a z jejich úspěchů těžila všechna naše křídla. Ta se postarala o největší brankový příděl do sítě soupeřek. Střelecky tentokrát držela prapor Franková s 9 brankami. Nejlepší  zápas v 1.lize žen si odchytala Neubergová, jejíž  50% úspěšnost výrazně podpořila naše obranné snažení.

Sestava a branky: Neubergová, Hlavová – Valentová 5, Kolomazníková, Franková 9, Navrátilová 1, Jačková, Kordovská  2/1, Chlupová 2, Pešková 4, Kubišová 3, Hynečková, Nechvátalová 2

Aktualizováno Pondělí, 18 Listopad 2013 21:29