Gen. sponzor MD SŽ MŽ

Hlavní strana Dorostenky Mladší dorostenky Nejdůležitější zápas podzimu jsme nezvládly a zbyly nám jen oči pro pláč.

Nejdůležitější zápas podzimu jsme nezvládly a zbyly nám jen oči pro pláč. PDF Tisk Email
Napsal uživatel SS
Úterý, 26 Listopad 2013 21:40

Poslední kolo podzimní části ligy mladších dorostenek rozhodovalo o tom, zda náš celek postoupí do 1.ligy jarní části soutěže. To se bohužel nakonec nepodařilo, když soupeř nás o bod připravil čtyři sekundy před závěrečnou sirénou. Hodnocení utkání čtěte v článku.

Hodnocení trenérky Sandry Stehlíkové.

Liga ml.d., sk. Čechy A - 9.kolo: DHC Slavia Praha - DHK Baník Most 20:20 (14:12)

Důležitost utkání jsme si uvědomovaly velmi dobře. Jedině vítězství nás mohlo posunout tam kam jsme si přály a to zahrát si na jaře 1. ligu. V prvním poločase jsme k tomu udělaly ten správný krok. Soupeř sice velmi rychle vedl 4:1, my ale zlepšenou obranou a kvalitní hrou v útoku postupně manko smazaly a naopak začaly postupně budovat svůj náskok. Rozdíl nakonec narostl až na čtyř gólový rozdíl 9:5. Ten se nám nakonec nepodařilo udržet a do šaten se šlo za stavu 14:12 pro nás.

Bohužel tak jak jsme bojovaly a odjezdily poctivě první poločas, tak druhý poločas byl absolutně opačný. Sice jsme stále odváděli dobrou práci v obraně, ale bohužel v útoku jsme úplně vyhořely. Nemůžeme chtít vyhrát zápas, pokud za druhý poločas dokážeme vstřelit pouze 6 branek. Začátek druhého poločasu tomu ale nenasvědčoval, podařilo se nám vstřelit několik branek a soupeři tak opět odskočit na čtyř gólový rozdíl 20:16. Zhruba od poloviny druhého poločasu jsme se ale začaly dostávat pod tlak vlastní neschopností skórovat, a indivudualistickým pojetím jsme si v útoku sami vytvářely těžké situace, což vyhovovalo hlavně soupeři, který se na nás pomalu dotahoval, aby poté vstřelil vyrovnávací branku 4 sekundy před koncem.

Tento gól nás bohužel odsoudil do 2.ligy a bude nás strašit ještě hodně dlouho. Nám nezbývá než se z takto vypjatých zápasů poučit, abychom je později zvládly lépe a vyšly z nich jako vítězové my. Tímto zápasem, nám ale sezóna nekončí, stále máme před sebou druhou část sezóny a spoustu práce. Každá hráčka musí na sobě pracovat a bez poctivého přístupu v tréninku to nepůjde.

Sestava a branky Slavie: Hořáková Veronika, Korbová Alice, Hrnčárková Anna, Rakovanová Zuzana 3/1, Hurková Aneta 2, Kovaříková Olga 2,  Pešková Olga, Bečvářová Kateřina, Holečková Kateřina 5, Klégrová Klára 2, Šindelářová Dominika 6.

Aktualizováno Úterý, 26 Listopad 2013 21:44