Hlavní strana Dorostenky Juniorky Juniorky v souboji o krále podzimu poraženy

Juniorky v souboji o krále podzimu poraženy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Kantůrková
Sobota, 07 Prosinec 2013 08:46

Ve šlágru posledního kola se střetly naše juniorky a lídrem tabulky Sokolem Kobylisy na jeho palubovce. Pohled na čísla v tabulce ukazoval jasně na souboj nejlépe bránícího domácího družstva s nejlépe střílejícím. Jak dopadl? Přečtěte si v článku.

Hodnocení trenéra Michala Červenky.

11. kolo 1.ligy žen: Sokol Kobylisy II - DHC Slavia Praha 21:16 (14:10)

Nevyvarovali jsme se žádného z neduhů provázejících nás v různé míře po celý podzim. Nedokázali jsme je ani přebít našimi přednostmi a tak jsme prohráli. Předzápasové odhodlání bylo to tam po deseti minutách. Ač měl soupeř v té době na svém kontě slabých sedm střeleckých pokusů a my třináct, na tabuli svítilo 7:1. Tak naše obranná nedůslednost vyhnala z branky Neubergovou (pokolikáté už?!). Z pohledu celkového skóre se tento náskok domácích ukázal rozhodující. Po celou dobu prvního poločasu jsme se nedokázali vypořádat se strojovou hrou soupeře v postupném útoku. Nedokázali jsme jej přinutit k technickým chybám, a protože je nedělal sám do sebe, neměli jsme takřka možnost rychlého přechodu do útoku. Přesto jsme však hrozivý náskok snížili na rozdíl čtyř branek.

Když jsme na začátku druhého poločasu přečkali přesilovku soupeře, udrželi jsme naše naděje ve hře. Ve 12.minutě jsme snížili na 15:18 a měli dvakrát po sobě výhodu přesilovky. Zahráli jsme je špatně, ale i za pomoci zákroků Kudláčkové jsme několikrát po sobě ubránili. Ale přišla další vlastní stopka. Dvě šance z pivota, dvě z křídel, sedmička i s dorážkou a dva trháky – takhle vypadala série našich střeleckých pokusů v dalších minutách, bohužel neúspěšných. To nám vzalo poslední zbytky myšlenek na úspěch. Soupeř zvyklý pohybovat se v těchto obranných partiích si zkušeně počkal na naše chyby, nikam se nehnal a hlídal náskok. Uhlídal ho a ukázal, kdo bude přezimovat na čele tabulky.

Jak jsem předeslal, ke dnu nás v tomto utkání poslaly dva naše tradiční neduhy – nedůsledná obrana a neproměňování šancí. Ani zákroky brankářky Kudláčkové nedokázaly vyburcovat družstvo z útlumu, který padal postupně na všechny hráčky.

Je před námi dost času se z něj dostat. Druhá polovina soutěže začíná na začátku února. Ohlédnutí za tou první přineseme v následujících dnech.

Sestava a branky: Neubergová, Kudláčková – Valentová 1, Kolomazníková, Franková 3, Navrátilová, Jačková, Rezlerová 1 , Kubišová, Nechvátalová, Chlupová 2/1, Kordovská 5/1, Pešková, Novotná 4

Aktualizováno Sobota, 07 Prosinec 2013 08:48