Hlavní strana Dorostenky Juniorky V Brně juniorky neuspěly, doma pak bodovaly naplno

V Brně juniorky neuspěly, doma pak bodovaly naplno PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Kantůrková
Pondělí, 24 Únor 2014 22:45

Začátek jarní odvetné části z pohledu slávistické juniorky se dá nejlépe vyjádřit slovem divný. V prvním kole se vůbec nehrálo, soupeř z Plzně kvůli nemoci nedorazil. Ve druhém po bezkrevném výkonu podlehl v Brně bojujícímu nováčkovi soutěže. Teprve ve třetím kole se v domácím prostředí radoval z výhry nad soupeřem z Poruby.

Hodnocení trenéra Michala Červenky.

13. kolo 1. ligy žen: Tatran Bohunice – DHC Slavia Praha 31:26 (16:8)

Zápas v Brně byl z těch, na které by se mělo co nejrychleji zapomenout. V naší hře nefungovalo nic, nebo naopak pokazilo se všechno, na co jsme sáhli. Obrana jakoby neexistovala, za ní se mohly brankářky zbláznit, ale nic nezachránily. V přechodové fázi jsme kazili jednu přihrávku za druhou, v postupném útoku jsme se prosazovali složitě a v koncovce selhali. Nad tím vším se vznášela nechuť hrábnout si na dno sil a zápas vybojovat. Suma sumárum, od stavu 6:4 se nám soupeř vzdaloval až na osmibrankové manko v poločase. Ve druhém poločase si pak vedení pohlídal a nedopustil žádné myšlenky na případný obrat. Ukázalo se však podstatné – není pro nás slabších soupeřů, a pokud si to ještě někdy hráčky připustí, udělají první krok ke své porážce.

Sestava a branky: Hlavová, Kudláčková – Valentová 7, Kolomazníková 1, Franková 6, Navrátilová 1, Jačková 1, Vondráčková 1, Kubišová 2, Nechvátalová, Chlupová 3, Pešková 1, Hynečková, Pokorná 3

14. kolo 1. ligy žen: DHC Slavia Praha – Sokol Poruba „B“ 23:17 (14:10)

Předsevzetí před prvním domácím zápasem juniorky bylo jasné – napravit si dojem z předchozího utkání. Vstup tomu odpovídal – po dlouhé době jsme v začátku zápasu šli do vedení. To nám vydrželo pouze do stavu 3:2, pak soupeř potrestal naše útočné chyby a otočil několika brejky na 3:6. Naštěstí jsme v tuto chvíli neztratili hlavu a vrátili se především ke dřině na vlastní polovině. Vyplatilo se. Rychle jsme se znovu chopili vedení a dokonce jej dokázali navýšit na poločasové 4 branky.  Ani při vstupu do druhé poloviny jsme se nenechali zaskočit a i díky spolehlivému výkonu Kudláčkové v brance jsme udrželi čisté konto téměř do 15. minuty. Na druhou stranu jsme však nedotáhli ani slibně vypadající útočné akce do konce a tak náš náskok narůstal jen velmi pomalu. Zastavil se na skóre 17:10. To se ukázalo být rozhodující a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.

Body z takového zápasu potěší. Do ideálu měl náš herní výkon daleko, ale ukázal cestu, jak by to šlo.

Sestava a branky: Hillebrandová, Kudláčková – Valentová 3, Kolomazníková, Franková 2, Navrátilová 2/1, Jačková 1, Vondráčková 1, Kubišová 1, Nechvátalová 1, Chlupová 5/1, Pešková 3, Hynečková, Janoušková 4

Aktualizováno Pondělí, 24 Únor 2014 22:46