Hlavní strana Dorostenky Juniorky Boj, uklidnění, vystřízlivění

Boj, uklidnění, vystřízlivění PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Kantůrková
Středa, 05 Březen 2014 16:46

V dalším domácím zápase přivítali juniorky rezervu Baníku Most. Podle postavení v tabulce by si nezasvěcený mohl myslet něco o lehkém úkolu, realita dlouho vypadala jinak. Hodnocení trenéra čtěte v článku.

Hodnocení trenéra Michala Červenky.

15. kolo 1. ligy žen: DHC Slavia Praha – DHK Baník Most „B“ 25:20 (14:9)

Nutno předeslat, že nijak krizově, neboť jsme s výjimkou první branky v celém utkání vedli nejméně dvoubrankovým rozdílem. Na začátku jsme opět nastoupili soustředěně v obraně, kde nás nepřekvapila ani soupeřova hra na dva pivoty. Navyšování náskoku bránila pasivita a nedostatek pohybu v postupném útoku. Akce jsme tak dohrávali až na hranici pasivity a tak střelba nebyla vždy z připravené pozice. A tudíž neměla požadovanou úspěšnost. O tom, že do šaten půjdeme s náskokem tak rozhodla až přesilovka, kterou jsme v závěru první půle vyhráli 3:0.

I vstup do druhého poločasu byl v naší obraně soustředěný. Protože jsme neslevili z vysokého tempa a zároveň zlepšili koncovku, náš náskok pomalu, ale jistě rostl. Tak jsme se v 15. minutě dostali do rekordního vedení 25:14. Poslední čtvrtina znovu připomněla, že není všechno v pořádku. Nemohli jsme se trefit do branky, a obrana citelně polevila. A tak místo vysokého vítězství tady bylo další upachtěné. To však nesnižuje jeho význam. Podruhé se projevilo, jak nás obrana může přivést k úspěchu a že by bylo dobré na této cestě vytrvat.

Prim v naší hře hrála obrana, kde především náročná funkce středních obránkyň slušela dvojici Chlupová, Vondráčková, v útoku se dařilo Frankové. Za jistou obranou byly jisté i obě brankářky.

Sestava a branky: Hillebrandová, Hlavová – Valentová 1, Kolomazníková 1, Franková 7, Navrátilová, Jačková 3, Vondráčková, Kubišová 1, Nechvátalová, Chlupová 4/3, Pešková 4, Hynečková, Janoušková 4

Aktualizováno Středa, 27 Květen 2020 08:47