Hlavní strana Dorostenky Juniorky Tři body z jihomoravského „tripu“ – dost dobré

Tři body z jihomoravského „tripu“ – dost dobré PDF Tisk Email
Napsal uživatel MČ
Úterý, 11 Březen 2014 13:38

Za dvěma ligovými zápasy ve třech dnech cestovaly naše juniorky na jih Moravy. Nejprve ve čtvrtek z ekonomických důvodů předehrávaly ve Zlíně utkání 20. kola, v sobotu pak hostovaly na půdě Kunovic v řádném utkání 16. kola.

Hodnocení trenéra Michala Červenky.

20. kolo 1. ligy žen: HC Zlín – DHC Slavia Praha 23:25 (8:16)

Netradiční čtvrteční termín nabídl v podání obou družstev utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním dějství jsme jednoznačně tahali za delší konec my. V naší hře se pozitivně projevil především fakt, že mezi námi byla klasická spojka se schopností dát jednoduchou branku z dálky. Pokorná se této role chopila hned od začátku a domácí nevěděly kam dřív skočit. Naše převaha pramenila z kvalitní obrany a z rychlé hry směrem kupředu, kde jsme si až překvapivě snadno nacházeli prostory ke střelbě. A protože jsme byli ještě k tomu téměř stoprocentní v koncovce, narostl náš náskok až na osm branek. I přesto, že bylo jasné, že se soupeř lehce nevzdá, podlehli jsme zdání, že je hotovo. Nebylo. Celý druhý poločas soupeř mohutně dotahoval. Proč? Naše hra se zpomalila, ubylo úspěšných obranných zákroků, v postupném útoku byla naše hra statická a komplikovaná. Domácí tak mohly produkovat to co my v 1. poločase. Tedy rychlý přechod do útoku. To se mu dařilo, a tak jsme se začali o výsledek bát a zápas dohrávali v těžké defenzívě. Do posledních deseti minut se vešla i naše tři vyloučení. Paradoxně právě tuto poslední šanci soupeř nezvládl, a v přesilovce nám umožnil se zklidnit a hlavně i díky zákrokům brankářky Hlavové ubránit těsné vedení.

Obě družstva chtěla hrát rychlou házenou a tak byl k vidění nejen dramatický, ale i pohledný zápas. Tak jak by za první poločas zasloužily pochvalu všechny hráčky, které se objevily na hřišti, tak ve druhé polovině stejné hráčky hledaly těžko odvahu v rozhodujících chvílích. Mnohými zákroky podpořila naše obranné snažení Hlavová v brance, na křídle se dařilo Kolomazníkové, odvahu ze spojek v napínavé koncovce našla vedle Pokorné i Chlupová.

Sestava a branky: Hillebrandová, Hlavová – Valentová, Kolomazníková 4, Franková 1, Navrátilová, Vondráčková 2, Kubišová 1, Nechvátalová 1, Chlupová 4/2, Pešková 1, Pokorná 7, Janoušková 4

16. kolo 1. ligy žen: SHK Kunovice – DHC Slavia Praha 25:25 (15:11)

Na začátku poslední minuty sobotního utkání v Kunovicích jsme byli u míče a měli možnost obrátit nerozhodné skóre 25:25 na naší stranu. Právě jsme ubránili přesilovku soupeře a tak jsme měli být psychicky ve výhodě. Stačila chvilka a brankářka Kudláčková musela vytáhnout zákrok dne proti trháku, v němž byla nikým neatakována nejlepší domácí hráčka. Nedala a pro nás tu byl time-out. Po něm jsme odehráli zkušeně 30 s. Pak stačila chvilka nepozornosti naší nejlepší střelkyně (9 branek) Frankové a míč skončil v autu a následoval time-out domácích. Ve zbývajících 15 s se soupeř dostal ke střele na hranici prorážení a skóre se již nezměnilo. Dělba bodů byla na světě. Co všechno tomu předcházelo? Především rozpačitý první poločas. Nadšeně bojující domácí hráčky nás přehrávaly jednoduchostí v útoku a důrazem v obraně. I když jsme se několikrát dostali na dostřel, nakonec byla naše ztráta v poločase výrazná. Snad jsme si ve druhém uvědomili, že základem našich úspěchů je odhodlání a bojovnost. Především tyto vlastnosti nás poslaly poprvé do vedení 18:17. O něj jsme přišli sérií domácích úspěchů v našem oslabení a soupeř vedl 23:20. Znovu jsme dokázali vyrovnat a sehrát napínavou koncovku. V ní se žádnému z družstev nepovedlo posledních 5 minut skórovat a tak se narodila zasloužená remíza.

Oporám posledních kol se nedařilo podle jejich představ. A tak bylo na čase nahradit dovednosti bojovností. To se povedlo a tak považuji bod za vydřený. Střelecky se dařilo Frankové, důležité branky střílely Pešková, Nechvátalová a Janoušková. Důležité zákroky vytáhla Kudláčková. Pevné nervy při proměňování sedmiček v napínavé koncovce prokázala Kubišová.

Sestava a branky: Kudláčková, Hillebrandová – Valentová, Kolomazníková 2, Franková 9, Navrátilová, Jačková, Vondráčková, Kubišová 3/3, Nechvátalová 3, Chlupová 3, Pešková 2, Hynečková, Janoušková 3

Aktualizováno Úterý, 11 Březen 2014 13:48