Hlavní strana Dorostenky Juniorky Rychle a zběsile (s chvilkami mikrospánku)

Rychle a zběsile (s chvilkami mikrospánku) PDF Tisk Email
Napsal uživatel MČ
Pondělí, 17 Březen 2014 22:27

Před nedělním interligovým duelem áčka s hráčkami Zory Olomouc se střetla i béčka stejných klubů ve vzájemném souboji 1. ligy žen. I v tomto měření sil zůstaly oba body na domácí palubovce v Edenu. Podrobnosti a hodnocení trenéra čtěte v článku.

Hodnocení trenéra Michala Červenky.

17. kolo 1. ligy žen: DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc 33:26 (17:13)

Nenechme se zmást výsledkem, cesta k němu byla trnitá. Částečně naší vlastní vinou. Neodehráli jsme celý zápas ve stejném nasazení a soustředění. Částečně vinou hry soupeřek, které se s vědomím svých kvalit a zkušeností, do nás pustily bez respektu. A tak se hrála oboustranně rychlá házená, ve které tahal za delší konec ten, kdo hrál momentálně rychleji. V úplném úvodu jsme to byli my, ale záhy nás předběhl soupeř – z našeho vedení 2:0 bylo stejně rychle vedení soupeře 6:2, aby za několik minut bylo nejen srovnáno, ale do mírného náskoku jsme se dostali znovu my. Tak přibývaly útočné akce i střely na obou stranách a ve svižném tempu se blížil poločas. V jeho poslední pětiminutovce se nám podařilo skóre utrhnout výrazněji na naší stranu. A když s klaksonem zapadl za záda hostující brankářky i lob Kudláčkové přes celé hřiště, byl náš náskok čtyřbrankový. Na druhou stranu bylo jasné, že nic neřeší.

To ukázal začátek půle druhé – prvních deset minut jsme odehráli v útlumu. Chyběl v obraně důraz, v útoku odvaha a pohyb. Přidáme-li ještě dvě oslabení, nebylo divu, že na jejím konci to bylo o dva – 20:18. Ještě jednou jsme si prožili těžkou chvíli za stavu 22:20. Od něj jsme využili několika soupeřových chyb v útoku a utekli nejen do trháku, ale i do výraznějšího vedení (28:23). Tak jsme nakonec dramatické utkání dohrávali v poklidu. Brankový rozdíl je určitě vyšší než naše herní převaha, ale o zaslouženém zisku bodů nelze pochybovat.

Celkově lze říct, že o výsledku rozhodlo to, že jsme udělali o malinko méně chyb a zároveň jsme dokázali téměř všechny chyby soupeře potrestat. Ve velmi kvalitních výkonech pokračovala hlavně dvojice Chlupová, Franková. Prvně jmenovaná podpořila tentokrát svůj výkon i střelecky. Důležité branky střílela především po individuálních akcích Pešková. Mezi pilíře obrany patřila Nechvátalová, která se dokázala prosadit i střelecky. Znovu jsme měli možnost se přesvědčit, že vázne-li nám souhra a opřeme-li se o bojovnost v obraně, nejsme bez šance na úspěšný výsledek s kýmkoliv. Jakmile podlehneme pocitu sebeuspokojení, byť jen na malou chvilku, padají naše akcie ještě rychleji strmě dolů.

Sestava a branky Slavie: Kudláčková 1, Hlavová – Valentová 2, Kolomazníková 2, Franková 6, Navrátilová 2/1, Nechvátalová 3, Chlupová 8/1, Pešková 5, Pokorná 1, Janoušková 2, Hynečková 1, Jačková

Aktualizováno Pondělí, 17 Březen 2014 22:36