Gen. sponzor MD SŽ MŽ

Hlavní strana Dorostenky Juniorky Otrokovice poraženy, juniorky potvrdily první příčku

Otrokovice poraženy, juniorky potvrdily první příčku PDF Tisk Email
Napsal uživatel MČ
Úterý, 25 Březen 2014 14:10

V osmnáctém kole první ligy žen zajížděla naše juniorka na palubovku druhého týmu této soutěže. Otrokovice svými zkušenostmi vzbuzovaly respekt, nakonec to ale byl náš celek, který se radoval z vítězství.

Hodnocení trenéra Michala Červenky.

18. kolo 1. ligy žen: Jiskra Otrokovice – DHC Slavia Praha 28:31 (11:16)

Zůstáváme ve hře

Jméno soupeře i jeho postavení v tabulce bylo velkou výzvou pro družstvo našich juniorek před víkendovým kolem 1.ligy žen. Výjezd na palubovku reálně jednoho ze dvou vedoucích týmů soutěže - to už je řádná dávka motivace.

Předzápasové odhodlání jsme začali naplňovat až od desáté minuty. Do té doby jsme museli v obraně přihlížet, jak si soupeř dělá přesně to, na co jsme si měli dát pozor. Naše agresivita byla na nule (počtem faulů doslova) a soupeř tak dával snadné branky z postupného útoku. Nevypracoval si ale i díky Kudláčkové v brance žádný náskok a tak jsme se do vedení dostali my. A protože jsme přišli na to, jak bránit soupeřovy akce, otevírala se nám cesta ke snadným brankám z trháků. Tam soupeř evidentně nestíhal. Závěrečná čtvrthodinka prvního poločasu byla z naší strany exhibicí rychlosti a účelnosti. A protože jsme si dovolili ještě přepych v neproměnění několika šancí a pokažení finálních přihrávek, byl náš poločasový náskok pouze pětibrankový. Co zůstalo na straně soupeře, byly zkušenosti. Ty začal pomalu, ale jistě, využívat ve druhém poločase. Pomohli jsme mu k tomu i my. Naše hra ztratila předpoločasovou pohodu. Obrana se nemohla zformovat, znovu ztratila agresivitu anebo ji využívala nadmíru a byly z toho sedmičky. K tomu jsme se nemohli prosadit v útoku, kde jsme se začali utápět v individualistických akcích. A tak zatímco naše hra zpomalila, soupeř na nás využíval i naše zbraně – rychlý přechod do útoku. Nebylo divu, že náš náskok se nejen tenčil, ale dokonce jsme ve 20.minutě prohrávali 26:27. Naším velkým plusem bylo, že jsme nesložili zbraně, naopak si vzpomněli na ty, které fungovali. Donutili jsme soupeře znovu začít hrát na postavenou obranu a za ní zamkla branku Hlavová. A i rychlé útoky se najednou vrátily do našeho arzenálu. V postupném pak přidala dvě branky z dálky i Pokorná a rázem jsme zase vedli my – 30: 27. Protože soupeř přestal stíhat, začal si pomáhat i nedovolenými zákroky daleko za hranicí únosnosti a za to byl po zásluze trestán. Tím nám usnadnil kontrolu nad koncovkou dramatického a pro diváky jistě zajímavého utkání.

Pochvalu si zaslouží jistě všechny hráčky, které se objevily na hřišti. Bojovnost nám nechyběla. Nicméně zaslouží se říct, že výbornou Kudláčkovou v brance na začátku druhého poločasu vystřídala ještě lepší Hlavová (3 zmařené sedmičky jsou toho důkazem), opakovaných devět branek Frankové by také nemělo zapadnout a osm branek z ruky Janouškové také není obvykle na pořadu dne. Nicméně znovu zdůrazňuji, že tento výsledek byl dílem celého družstva, každá hráčky k němu přispěla velkou mírou. Ať už třeba nasazením v obraně, nebo záskokem na chvíli, aby si ostatní mohly odpočinout nebo čekáním, až to tam konečně spadne.

Sestava a branky: Kudláčková, Hlavová – Valentová 2, Kolomazníková 2, Franková 9, Navrátilová 1/1, Nechvátalová, Chlupová 4/2, Pešková 2, Hynečková, Janoušková 8, Pokorná 3

Aktualizováno Úterý, 25 Březen 2014 14:11