Hlavní strana Dorostenky Juniorky Vítězná dohrávka juniorek

Vítězná dohrávka juniorek PDF Tisk Email
Napsal uživatel MČ
Pátek, 02 Květen 2014 21:48

Po téměř měsíční přestávce vyplněné velikonočním turnajem a týdenním odkladu se postavily naše juniorky na začátek cílové rovinky 1. ligy žen. Prvním soupeřem, který rozhodoval o jejich pozici pro závěrečný finiš, byl loňský vítěz soutěže družstvo HC Plzeň.

Hodnocení trenéra Michala Červenky.

21. kolo 1. ligy žen: DHC Slavia Praha – HC Plzeň 27:20 (14:10)

Soupeřky se v posledních kolech prezentovaly vítěznou sérií a tak bylo jasné, že nás nečeká nic jednoduchého. I přesto, že jsme byli připraveni na jejich rychlou hru a chtěli jí čelit stejnou zbraní, začali jsme zakřiknutě. V našem případě to znamenalo pomalu, bez kompaktní obrany a s nedůraznou koncovkou. Nebylo divu, že ve 12. minutě svítil na tabuli stav 3:7. V zápětí dostal soupeř výhodu přesilovky a ta nás nakopla – vyhráli jsme ji 3:0. A nejen to, jako bychom přišli na to, jak hrát. Poměrně lehce jsme se dostali do vedení 12:8 a to udrželi do poločasu.

Jenže vstup do druhého poločasu byl z naší strany všechno, jen ne soustředěný. Ukvapená střelba, zkažené přihrávky nás stály během několika minut náskok, hosté snížili na jednobrankový rozdíl. A začalo se znovu. Skóre bylo následujících deset minut jako na houpačce – chvíli jsme vedli o 4, abychom za chvilku bránili hubený jednobrankový náskok. Ubránilijsme a protože jsme měli dostatek sil, vydrželi jsme hrát rychle po celou dobu. To se soupeři nepovedlo, postupně nestačil na naše brejky odpovídat. Náš náskok narostl nejprve na 5 branek. A protože soupeř pykal za svou tvrdost v obraně, neměl už sílu náš náskok snížit. Nakonec tak odjel vzhledem k vývoji utkání s možná krutým výsledkem.

Střelecky nás v zápase táhlo především duo Chlupová, Franková, nicméně na obratu se podílela především obranná hra a v ní se dařilo především Peškové, Nechvátalové, Jačkové a Janouškové.

Sestava a branky: >Kudláčková, Hlavová – Valentová 4, Kolomazníková 1, Franková 8, Navrátilová, Nechvátalová 1, Chlupová 5/3, Pešková 1, Pokorná 3, Janoušková 3, Hynečková, Jačková 1

Aktualizováno Pátek, 02 Květen 2014 22:12