company logo
company logo

Gen. sponzor MD SŽ MŽ

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Dorostenky Juniorky Juniorky udělaly poslední krok k vítězství v 1.lize!

Juniorky udělaly poslední krok k vítězství v 1.lize! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lucie Kantůrková   
Úterý, 06 Květen 2014 11:28

 

Scénář 1. ligy žen nemohl mít dramatičtější závěr – dva adepti na vítězství se utkají v posledním kole. A navíc se jedná o pražské derby. Brzké nedělní odpoledne patřilo rozuzlení této zápletky. Odhodlání bylo patrné na všech účastnicích duelu a přeneslo se i do nezvykle zaplněné haly v Edenu.

 

 

Hodnocení trenéra Michala Červenky.

22.kolo 1.ligy žen: DHC Slavia Praha – Sokol Kobylisy 19:17 (14:9)

 

Soupeři jsme měli oplácet porážku ze závěru podzimní části, kdy nás jednoznačně přehrál. Poučeni nejen minulým utkáním jsme věděli, že cesta k úspěchu vede přes kvalitní obranu a rychlý přechod do útoku. Pokud by se nám podařilo přinutit soupeře přistoupit na tento způsob hry, budeme mít – alespoň zčásti – vyhráno. Pokud ne, čeká nás cesta daleko trnitější.

 

Odhodlaný a vyrovnaný byl vstup do zápasu. Do stavu 2:2 se hodně střílelo na obou stranách, nicméně úspěšnost byla nízká. Časový úsek mezi 5. a 18. minutou se proměnil v náš koncert. Vycházelo nám všechno podle našeho plánu a ještě navrch jsme byli stoprocentní v koncovce. Náš náskok narostl na 11:2. Jak se později ukázalo, jednalo se o náskok rozhodující. Zbývající část 1. poločasu využil soupeř ke korekci výsledku. Nebylo to ani tak způsobeno změnou naší hry, jako spíše tím, že nás opustilo střelecké štěstí a místo sítě jsme začali trefovat tyče. Nicméně poločasový náskok pěti branek byl velmi nadějný.

 

Vedeni zkušenostmi nejen z předchozího utkání, vstoupili jsme do druhé půle soustředěně. Bohužel pouze v obraně. V útoku jsme za deset minut nakupili pět nevynucených chyb. I přesto náš náskok narostl dvakrát po sobě na sedm branek. Kdyby nám někdo řekl, že zvýšení na 19:13 v deváté minutě bude také naší poslední brankou v letošním soutěžím ročníku, asi bychom mu nevěřili. Ale stalo se to skutečností. Možná pod vlivem náskoku, možná z nezkušenosti a unáhlenosti mládí jsme v útoku začali produkovat profesorský handbal s minimem pohybu a ukvapeně střílet přes soupeřovu postavenou obranu. Za to, že se soupeř nedostal na dostřel, vděčíme neutuchající bojovnosti a odhodlání v obranné činnosti. Ať se jednalo o příkladné pokrytí soupeřova rychlého útoku, narušování jeho útočných kombinací nebo o souboje o všechny volné míče. Nutili jsme tím soupeřky neustále dobývat naší obranu a to je stálo hodně sil. A když už něco prošlo skrz naší obranu k brance, stála v ní připravená poslední instance jménem Kudláčková. Napravovali jsme tak útočné nepřesnosti a čas pracoval v náš prospěch. Teď už můžeme říct: ubránili jsme se a tak mohla propuknout naše radost naplno.

 

Co nás přivedlo k vítězství? Řekl bych, že jsme vytáhli v pravý čas všechny atributy, které nás provázely ve všech krizových momentech letošní sezóny. Jmenují se vůle, bojovnost, odhodlání. A přidali jsme obrovskou dávku disciplíny v obranné činnosti. Díky tomu nám vyšel náš taktický záměr a mohli jsme přehrát soupeře našimi zbraněmi. V excelentním úseku 1. poločasu se pak sešlo úplně všechno a náš výkon snesl velmi přísná měřítka. Vydržel jen chvíli, ale ukázal, že házenou hrát umíme. Ve zbytku utkání jsme bojovali a dočkali se odměny.

 

Koho v tomto posledním utkání sezóny vyzdvihnout? Jednoduše všechny. Bez ohledu na to, kolik kdo dal gólů, kolik kdo odehrál minut. Přečtěte si sestavu, neboť úspěch je opravdu dílem celého týmu. 22. kolo 1. ligy žen.


Sestava a branky: Kudláčková, Hlavová – Valentová 4, Kolomazníková 1, Franková 2, Navrátilová, Nechvátalová 4, Chlupová 2, Pešková 3, Pokorná 3, Janoušková, Hynečková, Jačková

Aktualizováno Úterý, 06 Květen 2014 11:30
 

Navštivte nás:

Partneři dorostenek
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.