Hlavní strana Dorostenky Mladší dorostenky Další dva kroky mladší dorostenky zvládly

Další dva kroky mladší dorostenky zvládly PDF Tisk Email
Napsal uživatel MP
Středa, 08 Říjen 2014 10:30

Hned dva zápasy čekaly minulý týden mladší dorostenky. Kvůli účasti na turnaji v Berlíně v termínu 16. – 19.10. jsme v pátek předehrávali utkání na hřišti Sokola Písek. V neděli jsme pak sehráli utkání 3.kola proti Žirovnici.

Hodnocení trenérky Martiny Papežové.

4. kolo ml.dorostenky: DHC SLAVIA PRAHA - SOKOL PÍSEK 28:16 (13:8)

Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, jak by se podle konečného výsledku mohlo zdát. Soupeř disponoval jednou z nejlepších střelkyň v soutěži Sárou Kovářovou, která z prvních osmi branek soupeře vstřelila sedm a na tu osmou si připsala asistenci. Naší výhodou byla dobrá hra v útoku, kdy jsme se dokázali prosazovat proti vysunuté obraně soupeře i zakončovat z rychlého útoku. Hned od začátku utkání jsme se dostali do vedení a na každou branku soupeře dokázali odpovědět a udržovali si tak jednobrankové vedení. Rozhodující se ukázal závěr prvního poločasu, ze stavu 8:8 se nám nám několikrát ubránit a hlavně využít dvojnásobnou přesilovku. Adéle Novotné podařilo během jednoho útoku a cca 15 vteřin excelentně obejít svojí bránicí protihráčku a vždy byla zastavena faulem ze zadu, v takřka dvou minutách ve hře 6:4 se nám podařilo vstřelit 3 branky a získat tak poločasové vedení 13:8. Druhý poločas už nepřinesl žádný dramatický obrat, soupeř postupně začal šetřit hráčky na utkání starších dorostenek a náš náskok pomalu narůstal.

Příjemné bylo, že po dvou dobře odehraných utkání v obraně se povedlo zahrát velmi dobře i v útoku, kdy jsme se dokázali vyrovnat s vysunutou obranou soupeře. Nejvíce se brankově prosadila Véna Slabá, ale dokázali jsme skórovat ze všech postů, což svědčí o tom, že se náš útok postupně zlepšuje. Přesto základ našeho vítězství byla obrana, bojovnost, nasazení a ochota pomoci si navzájem. Za což patří hráčkám velká pochvala.

Sestava a branky Slavie: Hořáková, Marvanová – Vacková 2, Matošková, Venclová 2, Hendrychová, Novotná 3, Kováříková 2, Večeřová, Zvoničová 3, ‚Šindelářová 6, Slabá 8, Nováková 1, Šimánková 1

3.kolo ml.dorostenky: DHC SLAVIA PRAHA - DHK SLAVOJ ŽIROVNICE 26:10 (11:6)

Po dni odpočinku nás čekal další zápas, tentokrát doma s nováčkem soutěže mladších dorostenek Slavojem Žirovnice. Družstvo soupeře se prezentovalo typickým herním projevem, který před pár lety produkoval tým Jindřichova Hradce, odkud pochází současný žirovnický trenér p. Dvořák. Pomalý přechod do útoku, bez zbytečných ztrát míče a s důslednou obranou.

Nám chyběla v první půli především trpělivost při přechodu z obrany do útoku. Po dlouhém a usilovném bránění jsme se z radosti, že máme konečně míč, snažili vstřelit branku do pěti vteřin, abychom zase mohli jít bránit. Naštěstí jsme v obraně působili jistě a s přehledem odolávali útokům soupeře. Pokud jsme se výjimečně dostali do postupného útoku, tak nám chyběl pohyb a chuť se poprat s důslednou obranou. Stav 7:5 osm minut před koncem poločasu hovořil za vše. Teprve v závěru poločasu a hlavně na začátku druhého poločasu jsme našli rozvahu a dokázali v útoku hrát bez zbytečných ztrát a střel z nepřipravených pozic.

Dvojzápas jsme tedy zvládli nad očekávání, přesto nás po reprezentační přestávce a turnaji v Berlíně, čeká ještě dalších šest kroků ke kterým musíme přistoupit s pokorou a s respektem.

Sestava a branky Slavie: Hořáková, Marvanová, Vacková 2, Matošková, Venclová, Hendrychová, Novotná 3, Nováková 1, Kováříková 5, Šimánková, Večeřová 4, Zvoničová 2, Šindelářová 5, Slabá 4

Aktualizováno Středa, 08 Říjen 2014 10:31