Hlavní strana Dorostenky Starší dorostenky Starší dorostenky hlásí: cíl splněn

Starší dorostenky hlásí: cíl splněn PDF Tisk Email
Napsal uživatel MČ
Úterý, 18 Listopad 2014 09:50

Dvě kola před koncem podzimní kvalifikace o jarní první ligu si mohou oddychnout slávistické starší dorostenky. Svůj první cíl v letošní sezóně splnily.

V uplynulých třech kolech postupně porazily své nejbližší konkurentky v boji o dvě postupová místa a již nyní se mohou těšit na jarní souboje s nejlepšími celky zbývajících dvou skupin.

6.kolo: Sokol Kobylisy II - DHC Slavia Praha 13:36

Od první sekundy bylo při pohledu na hřiště patrné, že dnes k překvapení na náš účet nedojde. Naše odhodlání bylo velké, soupeř nejevil žádnou patrnou touhu po zdramatizování zápasu, natož po úspěchu. Skóre rostlo pravidelně a náš náskok také. Tak jsme si snadno dokráčeli nejen ke dvěma bodům, ale zároveň setřásli prvního pronásledovatele.

Sestava: Hillebrandová, Neubergová - Svobodová, Kovaříková, Konfrštová, Šroubková, Líbalová, Rakovanová, Klégrová, Pešková, Novotná, Hurková, Šindelářová

7.kolo: DHC Slavia Praha - Sokol Velké Meziříčí 36:19 (18:9)

Prvních 30 vteřin jakoby ukázalo, jak se bude utkání vyvíjet. Co se stalo? Nejprve se hostující hráčky dostaly lehce do střelby z křídla přes ruku, nedaly, pak Hillebrandová při rozehrávce neomylně našla číhající soupeřku, aby stejně neomylně její trhák lapila a my jsme v nadcházejícím útoku ztratili míč po nechycené přihrávce. A tak se to dělo opakovaně téměř po celou první čtvrtinu zápasu. Není divu, že skóre bylo vyrovnané, dokonce soupeř několikrát i vedl. Za stavu 5:5 přišel náš první trhák do stavu 10:6. Pak se strhl uragán a především zrychlení hry mělo za následek poločasové vedení a zlomení ambicí soupeře. Ten i ve druhém poločasu neslevil ze své pohledné útočné hry se spoustou střelby, ale protože se nezměnila úspěšnost našich brankářek (přes 60 %), odvezl si debakl. Svou hrou však zanechal pozitivní dojem.

Sestava: Hillebrandová, Neubergová - Svobodová, Konfrštová, Franková, Šroubková, Líbalová, Rakovanová, Klégrová, Šindelářová, Novotná, Hurková, Houserová, Pešková

8.kolo: Jiskra Havlíčkův Brod - DHC Slavia Praha 26:29 (10:17)

Kromě zaváhání mezi 10. a 15.minutou, kdy jsme nechali domácí dotáhnout náš náskok 6:2 na 6:6, lze konstatovat, že se utkání odehrávalo podle našich not. Konečný rozdíl byl nejmenší v 15.minutě první půle a poločasový sedmibrankový je pro změnu největší. Problémy nám soupeř dělal pokud svou hru zjednodušil a využíval střelby přes naši pomalu pracující obranu. Když se k tomu přidalo i několik chyb jednotlivkyň dostavil se výsledek - obdrželi jsme nejvyšší počet branek. Prostě nás utkání nezastihlo v nejlepší obranné pohodě. Na soupeřovu obranu jsme objevili klíč záhy, ale zbrklost a malá odvaha v útočných osobních soubojích nám bránili ve zvyšování náskoku. Nicméně ani soupeř nebyl s to potrestat náš rozháraný výkon a my jsme získali potřebné body.

Sestava: Hillebrandová, Neubergová - Svobodová, Konfrštová, Kovaříková, Růžičková Líbalová, Večeřová, Klégrová, Šindelářová, Novotná P., Hurková, Houserová, Novotná A.

Aktualizováno Středa, 19 Listopad 2014 21:25