Hlavní strana Dorostenky Mladší dorostenky Mladší dorostenky potvrdily svůj postup do bojů o medaile

Mladší dorostenky potvrdily svůj postup do bojů o medaile PDF Tisk Email
Napsal uživatel MP
Čtvrtek, 20 Listopad 2014 13:56

Poslední dvě kola rozhodly o postupu mladších dorostenek do 1.ligy mladších dorostenek a do jarních bojů o medaile. Naše házenkářky v nich dokázali porazit týmy Českých Budějovic a Žirovnice.

Mladší dorostenky, hodnocení trenérky Martiny Papežové

Domácí utkání s Českými Budějovicemi rozhodl začátek utkání. Po deseti minutách byl stav skóre 8:0, dobrá obrana, rychlé branky z první vlny rychlého útoku, klidné zakončování jasných brankových příležitosti. Poté náš tlak samozřejmě polevil, ale utkání jsme hrály v pohodě, s chutí a s dobrou náladou, až do konce bez vážnějších zádrhelů.

V dalším kole jsme se zamířily do Žirovnice, k soupeři, který nás v domácím utkání zatím trápil nejvíce. Bohužel byl oslaben o svojí nejlepší hráčku, která se v předchozím utkání na Kobylisích zranila a tak byla naše výhra jednodušší než se čekalo. Začátek utkání vyzněl lépe pro soupeře, který se dostával jednoduše do naší obrany a důraznými proskoky získával sedmimetrové hody. My se naopak přes houževnatou vysunutou obranu těžko dostávaly a rázem byl v desáté minutě stav 2:5. Teprve pak jsme přidaly v obraně, zlepšily pohyb a přes řadu neproměněných šancí pomalu otáčely výsledek na poločasový stav 12:7. Druhý poločas byl kopií toho prvního, na začátku nám chvíli trvalo než jsme se rozehrály, jakoby nás přestávka zamrzla, ale naštěstí Hoří svými zákroky nepustila soupeře na dosah. Po deseti minutách zahřátí jsme se opět zlepšily, příjemně oživení do naší hry vnesla Verča Nováková svými odvážnými střelami a uvolněním na brankoviště a Bára Večeřová konečně našla v podobě střední spojky soupeře protihráčku, proti které může bránit naplno aniž by to vypadalo jako hrubý faul….

Náš podzimní cíl POSTUP jsme tedy splnily již dvě kola před koncem!!! Přestože to vypadá, že to bylo jednodušší, než jsme čekaly, je třeba si uvědomit, že na začátku přípravy před námi byla spousta práce a dřiny, abychom se daly dohromady jako tým a jsem ráda, že se nám to povedlo. Všem hráčkám pak děkuji za bezvadný přístup k tréninku, který nás hodně posunul dopředu.

Do posledních dvou kol ještě připomínám respekt, pokoru a radost ze hry…

DHC SLAVIA PRAHA – LOKO ČESKÉ BUDĚJOVICE 34:14 (19:7)

Hořáková, Marvanová – Matošková, Venclová 3, Hendrychová 1, Novotná 5, Nováková 1, Kováříková 4, Gavláková 1, Šimánková 1, Večeřová 7, Zvoničová 5, Šindelářová 3, Slabá 3

DHC SLAVIA PRAHA – DHK SLAVOJ ŽIROVNICE 25:14 (12:7)

Hořáková, Marvanová – Matošková, Venclová 1, Svobodová 5, Novotná 1, Nováková 2, Kováříková 1, Gavláková 1, Večeřová 1, Zvoničová 4, Šindelářová 6, Slabá 3, Klégrová