Čtvrtek, 19 Únor 2015 12:06

Na dalekou cestu se o víkendu vydalo družstvo mladších dorostenek. V hale Baníku Karviná se utkalo s velkým favoritem 1. ligy mladších dorostenek DHK Sokol Poruba. A boj to byl úspěšný.

Hodnocení trenérky Martiny Papežové.

Ml.dorostenky: DHK Sokol Poruba – DHC Slavia Praha 27:30 (13:18)

Po dramatickém předúvodu, kdy nás navigace poslala na prohlídku zavřeného uhelného dolu, jsme přijeli do haly 45 min před začátkem utkání. Pak nás ještě čekalo složitě a úsměvné hledání správného vchodu do haly, takže na před zápasovou nervozitu nebyl vůbec čas. Z autobusu rovnou na rozcvičku byl vlastně docela dobrý nápad….

Protože úvod zápasu se nám vydařil, dobrá obrana, střelba z větší vzdálenosti a rychlý útok a dostali jsme se do čtyřgólového vedení, které se nám povedlo během prvního poločasu navýšit až na šest branek. To nám pomohlo přežít těžkou chvilku na začátku druhého poločasu. Soupeř využil našeho dvojnásobného oslabení a technických chyb v útoku, kdy jsme během deseti minut měli šest ztrát míče, a snížil na rozdíl jediné branky. Nelekli jsme se. Nevzdali jsme se. Zabrali jsme… Začala přetahovaná o každou branku, vedení o dva se dlouho střídalo s vedením o jeden. Ve vypjatých chvílích jsme si dokázali připravit šance na brankovišti a proměnit, dostat se do rychlého útoku I. vlny a proměnit, nerozhodila nás neproměnná sedmička, ani několik oslabení. V závěru utkání jsme ještě dokázali skóre navýšit dobrou střelbou z větší vzdálenosti a nelekli jsme se ani dvojnásobné osobní obrany. Chválím za dobrý kolektivní výkon, kdy každá hráčka přispěla k dobrému výsledku, ať v obraně nebo v útoku bez ohledu na počet odehraných minut.

Dva body z ostravských dolů jsme vydolovali, přesto jsme teprve na začátku soutěže a spousta těžkých zápasů nás ještě čeká. Dva body jsou příjemný bonus, nicméně příští zápas opět začne za stavu 0:0.

Sestava a branky Slavie: Hořáková, Marvanová – Novotná 2, Nováková 4, Kovaříková 3, Šimánková, Večeřová 7, Zvoničová 6, Šindelářová, Slabá 7, Klégrová 1, Venclová

Aktualizováno Čtvrtek, 19 Únor 2015 12:06