Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia končí interligový podzim výhrou nad Šalou 23:22 a je třetí

Slavia končí interligový podzim výhrou nad Šalou 23:22 a je třetí PDF Tisk Email
Neděle, 20 Listopad 2016 18:48

Třetí místo po podzimní části interligy patří házenkářkám Slavie Praha. V posledním letošním kole porazily doma v dramatickém souboji o medailové příčky slovenský tým Duslo Šala 23:22 po poločase 13:10. Nyní následuje reprezentační přestávka, v dalším 12. kole nastoupí Slavia sedmého ledna 2017 od 17.00 ve Veselí nad Moravou. Nejbližší domácí interligové utkání je na programu 11. ledna od 17.30 proti Trenčínu.

Eva Svobodová střílí jednu ze svých tří branek do sítě Šaly. | Foto: Ladislav Nussbauer

Slávistky vstoupily do boje o medailové pozice před reprezentační přestávkou lépe, když se proti Šale ujaly vedení 1:0 a vzápětí i 2:1, ale… Soupeřky, které přes vzájemným zápasem zaostávaly o bod jednu příčku za týmem trenérky Petry Vítkové, dokázaly kontrovat a od sedmé do šestnácté minuty vedly. Druhá polovina prvního dějství však patřila domácím hráčkám, které se dokázaly dostat až ke čtyřbrankovému náskoku 12:8. Do přestávky jeden gól ubyl.

Po pěti minutách druhé půle vedly slávistky o pět gólů a následně opakovaně o čtyři. Jenže pak se jejich hra zadrhla a soupeřky ze Šaly nastartovaly stíhací jízdu. Při té první se během deseti minut dotáhly na 17:17. Slávistky pak opět přepnuly na střílecí mód a vedly znovu o tři branky. A přišla dramatická závěrečná pětiminutovka s hrou bez brankářky, ale taky vyloučeními a přetahováním o každý míč. Minutu před koncem hrací doby domácí Veronika Galušková proměnila sedmimetrový hod a získala vedení 23:21. Vzápětí však Šala snížila a utkání gradovalo. V posledních sekundách se podařilo hostujícím hráčkám získat míč. Ten letěl přes skoro celé hřiště do odkryté branky domácích, ale těsně před ní se odrazil do autu. 23:22. Konec utkání. Drama se konalo, ale Slavia vítězí a posouvá se na třetí místo interligové tabulky.

„V závěru utkání jsem zazmatkovala a dala soupeři možnost vyrovnat, ale naštěstí z poslední střely netrefili prázdnou branku, proto jsme vyhráli. To beru na sebe,“ řekla jasně Petra Vítková a popsala zajímavý a dramatický okamžik: „Chtěla jsem hrát přesilovku a potvrdit výhru, takže jsem sundala brankářku a poslala jsem další hráčku do pole. Myslela jsem si, že holky posledních 20 sekund v útoku vydrží, ale zakončili jsme již po sedmi sekundách a jejich gólmanka házela míč přes celé hřiště do prázdné branky. Naštěstí to netrefila. Na druhou stranu, kdybychom proměnili to, co jsme měli proměnit, tak bychom o našem vítězství rozhodli dříve. Soupeř hrál velkou část druhého poločasu sedm na šest, my jsme dlouho bránili. Pak jsme ale rychle ztráceli míče v útocích. Byl to bojovný zápas plný zvratů i vyloučení a jsem fakt šťastná, že jsme dokázali urvat dva body.“

Slavia „přezimuje“ na bronzové příčce. „Ze třetího místa jsem nadšená. Před sezonou jsme si dali cíl, že chceme hrát o medaile jak v interlize, tak i v české části. Máme za sebou podzimní část, ani ne polovinu soutěže a jsme třetí, takže jsem spokojená,“ poznamenala trenérka Petra Vítková.

Hana Kutlvašrová bojuje s obranou Šaly. | Foto: Ladislav Nussbauer

Slavia Praha – Slovan Duslo Šaľa 23:22 (13:10)

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Líbalová 1, Motejlová 1, Rezlerová, Pešková 1, Novotná, Večeřová, Kordovská 3, Kutlvašrová 4, Pokorná 1, E. Svobodová 3, M. Svobodová 1, Galušková 6/3, Šetelíková 1, Chlupová 1. Trenéři: Vítková, Václavík.

Nejvíce branek Duslo Šala: Klučková 4/2, Veselková 4, Tulipánová 3/2.

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4. Vyloučení: 7:5. Diváci: 110.

Aktualizováno Neděle, 20 Listopad 2016 19:45