company logo
company logo

Generální partner

Projekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Zápasová přestávka končí. Ve středu hrají slávistky přípravu v Liberci proti Polkám

Zápasová přestávka končí. Ve středu hrají slávistky přípravu v Liberci proti Polkám PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Úterý, 13 Prosinec 2016 16:35

 

Po více než třítýdenní zápasové přestávce vyrazí ve středu 14. prosince slávistky do Liberce. V severočeském městě odehrají přípravný mezistátní utkání proti devátému celku nejvyšší polské PGNiG Superligy KPR Jelenia Góra. Zápas začíná v 17.30 hodin v hale základní školy Dobiášova 851/5, Liberec.


„Nečekala jsem, že se ještě budu muset obejít bez reprezentantek. Myslela jsem si, že už budou doma a že tuto poslední přípravu na čtvrtfinále Českého poháru odehrají s námi,“ říká otevřeně trenérka Slavia Praha Petra Vítková.

 

Jenže…

 

Trojice slávistek Kamila Kordovská, Petra Kudláčková a Alena Šetelíková se tou dobou bude připravovat na poslední utkání v osmifinálové skupině mistrovství Evropy ve Švédsku proti Norkám. „Holky překvapivě postoupily, k tomu jim gratuluji, přeju jim to,“ posílá Vítková vzkaz na sever Evropy.

 

Ona však dál zbývající hráčky připravovala na čtvrtfinále Českého poháru, které Slavie odehraje ve středu 21. prosince v Písku.

 

„Z našeho pohledu je to příležitost pro další hráčky, aby se ukázaly, aby využily toho, že dostanou prostor v kvalitním zápase se soupeřem, kterého neznají,“ doplňuje Vítková a na otázku, zda se neúčastí tří opor komplikuje na pohár v Písku, s klidem odpovídá: „Není to komplikace. Kamilu na levé spojce nahradí Hana Kutlvašrová, tak třeba Tereza Pokorná. Za Alenu Šetelíkovou máme tři jiné pivotky. Trochu problém nastal v brance, protože s jednou brankářkou je těžké odjet na zápas, když chybí Petra Kudláčková. Ale domluvila jsem si dorostenku, takže to zvládneme a budeme v rámci možností kompletní.“

 

Pro Vítkovou jde po delší přestávce o důležitou prověrku: „Je to o tom, aby hráčky měly herní praxi, aby si zafixovaly ty dráhy pohybů při zatížení. Ony ho mají, ale jen v tréninku. Kdežto zápas je skutečně něco jiného, potřebuji, aby si zase zvykly na hru pod tlakem.“

 

Petra Vítková proseděla hodiny před televizorem při sledování evropského šampionátu. „Viděla jsem všechny zápasy našich děvčat. S Maďarkami holky mě hodně překvapily, líbí se mi jejich nasazení, přístup, že nic nevzdávají. Jsem ráda, že tam jako Slavia máme takové zastoupení,“ uzavírá Petra Vítková.

 

Aktualizováno Úterý, 13 Prosinec 2016 16:37
 

Navštivte nás:Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.