company logo
company logo

Generální partner

Projekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Český pohár: Slavii jde o postup do Final4, v cestě stojí Písek

Český pohár: Slavii jde o postup do Final4, v cestě stojí Písek PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Úterý, 20 Prosinec 2016 15:37

 

Sokol Písek – DHC Slavia Praha. Přestože by se mohlo zdát, že ve čtvrtfinále Českého poháru půjde o běžný souboj, úplně tomu tak není. Především proto, že kluby dlouhodobě spolupracují a hodně odchovankyň Písku nyní obléká dres Slavie a obráceně. Kromě toho také půjde o postup do premiérového Final4 Českého poháru.

 

Vítěz duelu Písek – Slavia se zúčastní v povánočním čase vyvrcholení Českého poháru. 27. a 28. prosince se v Jindřichově Hradci koná závěrečný turnaj, na který se kvalifikují čtyři týmy.

 

Zbývající dvojice čtvrtfinále Českého poháru: Sokol Vršovice – Baník Most, HK Hodonín – HC Zlín, SHK Veselí nad Moravou – Sokol Poruba.

 

Slávistky se do Písku přesunou v ten zápasu. „Dopoledne nás ještě čeká poslední trénink, kde si zopakujeme veškerou přípravu na Písek,“ říká trenérka Slavie Petra Vítková a vypráví dál: „Těší mě, že mám k dispozici všechny hráčky. Úplně všechny, tedy i Hanku Kutlvašrovou, která běžně k zápasům na hřištích soupeřů nejezdí. Nám však na Českém poháru záleží, pro nás jde o jeden z vrcholů sezony. Jeden z našich cílů. Navíc je to blízko, proto Hanka jede.“

 

„Jedeme tam vyhrát,“ doplňuje jasně Petra Vítková a doplňuje: „Připravovali jsme se zodpovědně jako na každého jiného soupeře, takže video, rozbor hry. V posledních dnech také s reprezentantkami, které se vrátily z mistrovství Evropy ve Švédsku.“

 

Podle Vítkové bude souboj zajímavý také kvůli vzájemné spolupráci obou klubů: „S Pískem se známe. Je to tak, že hodně odchovankyň Písku nyní hraje za Slavie a nebo obráceně, kdy holky, které se u nás nevešly do sestavy, tak jsou v Písku. Nic nového asi na sebe nevymyslíme, asi by nás nemělo nic nepřekvapit.“

 

Další zajímavý nádech utkání dává i fakt, že současný slávistický asistent Ondřej Václavek vedl Písek jako hlavní kouč: „To nám pomůže moc. Ondra holky zná, zná jejich možnosti. Dokáže poradit, jak na ně a to by nám mělo pomoci,“ poznamenává Vítková.

 

Pro ni jediným „východiskem“ postup. „Nyní se potřebujeme se sehrát, aby to o týden později mělo šmrnc,“ tvrdí sebevědomě a odhodlaně Petra Vítková a má na myslí Final4 v Jindřichově Hradci.

 

Aktualizováno Úterý, 20 Prosinec 2016 15:40
 

Navštivte nás:Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.