company logo
company logo

Generální partner

Projekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky postoupily po výhře 30:20 v Písku do Final4 Českého poháru

Slávistky postoupily po výhře 30:20 v Písku do Final4 Českého poháru PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 21 Prosinec 2016 20:50

 

Házenkářky Slavie Praha zvítězily v Písku nad tamním Sokolem 30:20 a kvalifikovaly se do Final4 Českého poháru 2016. Závěrečný turnaj se uskuteční 27. a 28. prosince letošního roku v Jindřichově Hradce.

 

Domácí hráčky kladly favorizovaným slávistkám odpor plných dvanáct minut, kdy dokázaly srovnat na 4:4. Následující pětiminutovka se však zcela odehrála v režii svěřenkyň trenérky Petry Vítkové a přinesla každou minutu jeden gól. Tím si Pražanky „vyrobily“ uklidňující a dostačující náskok. Podobnou šňůru předvedly ještě před přestávkou a do kabin odcházely s devítigólovým plus. Ten se deset minut před sirénou podařilo opakovaně navýšit na rekordní rozdíl třinácti branek. Po jasném průběhu utkání domácí v závěru korigovali na konečných 20:30.

 

„Jsem spokojená, že jsme postoupili do Final4, což byl náš cíl,“ komentovala postup Petra Vítková, ale: „Mrzí mě, že ta naše výhra není vyšší. První poločas byl podle našich představ, ale ten druhý se mi z naší strany nelíbil. Udělali jsme moc technických chyb a spíš to byl střelecký trénink. Každá z hráček si střílela, jak chtěla, vadilo mi, že jsme nehráli kolektivně. Ale holky už se asi viděly u rodin a na svátcích, protože jsme jim slíbili volno a druhou půli spíše odflákly. S takovým průběhem jsem vlastně počítala, ale myslela jsem si, že holky budou mít větší chuť do hry.“

 

Nyní mají hráčky pětidenní volno. „Ctíme vánoce. Budeme tedy trénovat až 26. prosince večer. Pak hned 27. ráno a poté pojedeme do Jindřichova Hradce na semifinále Final4,“ upřesnila Vítková a na otázku, koho by si přála pro semifinále Final4, odpověděla: „Chtěla bych Zlín, protože by to dávalo nejvíce šancí na postup do finále. Věříme si na ně, stejně jako na Porubu. Doufám, že nás los nesvede s Mostem hned do semifinále.“

 

Semifinále Final4 by se mělo losovat ve čtvrtek 22. prosince.

 

Čtvrtfinále Českého Poháru: Sokol Písek – Slavia Praha 20:30 (7:16)

 

Nejvíce branek Sokola Písek: Kubišová 4, Palasová 4/1, Michková 3.

 

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Líbalová 1, Motejlová 1, Rezlerová 1, Pešková 4, A. Novotná 4, Večeřová 2, Kordovská 1, Kutlvašrová 5, P. Novotná 2, Pokorná 4/2, E. Svobodová 1, M. Svobodová, Galušková 3, Chlupová 1. Trenéři: Vítková, Václavek.

 

Rozhodčí: Čapek, Veselý. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 5:3. Diváci: 110.

 

Zbývající výsledky čtvrtfinále Českého poháru: Sokol Vršovice – Baník Most 13:39 (7:17), HK Hodonín – HC Zlín 23:36 (12:17), SHK Veselí nad Moravou – Sokol Poruba 30:31 po sedmimetrových hodech (28:28, 13:14).

 

Složení Final4: Slavia Praha, Baník Most, Sokol Poruba, HC Zlín.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Prosinec 2016 10:21
 

Navštivte nás:Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.