company logo
company logo

Generální partner

Projekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia Praha – Sokol Poruba 22:28. A finále Českého poháru je fuč

Slavia Praha – Sokol Poruba 22:28. A finále Českého poháru je fuč PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Úterý, 27 Prosinec 2016 19:52

 

Házenkářky Slavie Praha podlehly v semifinále Final4 Českého poháru 2016 v Jindřichově Hradci Sokolu Poruba 22:28 po poločase 10:12. Dorostenky porazily v semifinále HC Zlín 27:26 (12:13) a ve středu 28. prosince od 12.15 hodin se utkají ve finále s Baníkem Most.

 

Slávistkám nevyšel vstup do utkání a po osmi minutách prohrály 0:4. Ale… Během následujících pěti minut vstřelily pět branek a skóre otočily na svou stranu. Nikoliv na dlouho a zápas se opět „zhoupnul“. V poločase prvního dějství prohrával tým trenérky Petry Vítkové 5:7. Ani to však nebyl poslední veletoč v dramatickém semifinále. Slávistky se následně ujaly vedení 9:7 a také 10:8. Jenže… Do přestávky přišla ještě jedna „obrátka“ a soupeřky odcházely do šaten s náskokem dvou gólů 12:10.

 

„Od začátku jsme nebyli tak aktivní a draví, jak bychom si představovali. Do zápasu jsme vstoupili špatně a nedokázali jsme to zlomit, přestože jsme se na skóre do něj uměli dvakrát vrátit. Herně to však nebylo dobré,“ konstatovala trenérka Petra Vítková a popsala onu houpačku: „Trápili jsme se v přechodu do útoku, a to i v tom postupném, kdy hráčky nedokázaly dodržovat taktické pokyny, abychom chodili mezi jedna dva, ale stříleli jsme ze spojek a do bloků. Nebyli jsme schopní se v prvním poločase prosadit přes jejich obranu. Ve druhém se nám sice vydařil útok, ale zase obrana byla špatná.“

 

Byl to zápasu různých poločasů, ale v obou jsme hráli špatně a vůbec jsme si nezasloužili vyhrát. Právě v tom druhém slávistky nedokázaly zareagovat a Porubanky dovedly semifinále do postupového konce.

 

Na otázku, čím si vysvětluje takový výkon, Petra Vítková odpověděla: „Nevím, asi moc volna, bylo to i o přístupu hráček. Ještě jsme to společně neanalyzovali, ale přišlo mi, jako by holky neměly chuť. Byly takové odevzdané.“

 

Obvyklé opory se tentokrát neprosadily. Kamila Kordovská vstřelila jeden gól, Veronika Galušková dva plus jeden ze sedmimetrového hodu. „Ano, to je málo. Přiznám, že tyto holky dnes nedostaly tolik prostoru ve hře jako běžně, aby mohly předvést něco víc. Ale bylo to tím, že s námi dlouho netrénovaly (Kamila Kordovská se zúčastnila od 4. do 18. prosince mistrovství Evropy , Veronika Galušková absolvovala celé závěrečné soustředění s národním – pozn.) a proto dostaly prostor jiné hráčky. Kamila a Veronika neměly tolik času jako normálně, a když ho měly, tak ho ‚využily‘ k těm střelám do bloků a pomalou rozehrávkou, takže jsem jim ten čas na hřišti zkrátila,“ vysvětlila Petra Vítková.

 

Komentář k zápasu přidal také šéf HDC Slavia Richard Toman: „Nerozumím trenérce, víc to komentovat nebudu.“

 

Slavia Praha – Sokol Poruba 22:28 (10:12)

 

Sestava branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Ritzová, Líbalová 1, Motejlová 2, Rezlerová, Pešková 1, A. Novotná, Večeřová, Kordovská 1, Kutlvašrová 5, P. Novotná, Pokorná 6/2, M. Svobodová 3, Galušková 3/1, Chlupová. Trenéři: Vítková, Václavík.

 

Nejlepší střelkyně Sokola Poruba: Rechtorisová 8, Marčíková 5/1, Konečná 4.

 

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 1:4. Diváci: 327.

 

 

Výsledky Final4 Českého poháru v Jindřichově Hradci


Semifinále žen: Slavia Praha – Sokol Poruba 22:28 (10:12).

Semifinále dorostenek: Slavia Praha – HC Zlín 27:26 (12:13).

 

 

Program Final4 Českého poháru


Středa 28. prosince – 10.30 hodin: O 3. místo dorostenek HC Zlín – Sokol Poruba, 12.30: Finále dorostenek Slavia Praha – Baník Most 15.00: Finále Sokol Poruba – vítěz Baník Most/HC Zlín.

 

Aktualizováno Úterý, 27 Prosinec 2016 19:57
 

Navštivte nás:Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.