company logo
company logo

Generální partner

PartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Kouč Řezáč: Až utkání s Porubou nám ukáže vlastní tvář

Kouč Řezáč: Až utkání s Porubou nám ukáže vlastní tvář PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Pondělí, 30 Leden 2017 12:11

 

Slávistky se již více než týden chystají na jeden z nejprestižnějších zápasů interligy. Ve středu prvního února od 17.30 hodin nastoupí ve své hale ve Vršovicích proti Sokolu Poruba. Utkání 16. kola společné česko-slovenské soutěže se předehrává kvůli účasti Poruby v osmifinále Vyzývacího poháru, ta v sobotu doma hostí kosovský celek KHF Shqiponja. „Chceme vyhrát a Porubu definitivně odstřihnout v tabulce,“ říká jasně trenér Slavie Praha Richard Řezáč.

 

 

Po 14 odehraných zápasech dělí středeční soupeře dvě místa v tabulce a pět bodů. „To by mohla být naše psychická výhoda. Bodový odskok mezi námi v tabulce sice úplně neodpovídá tomu, jak na tom oba celky herně jsou, ale o určité kvalitě ano. Zaváhali jsme méněkrát než Poruba, takže výhoda je na naší straně. Chceme vyhrát a Ostravu definitivně odstřihnout a soustředit se pak jen na Michalovce a Most,“ míní Řezáč, ale zároveň upozorňuje: „Do teď to však byla v letošním roce jen naše povinná vítězství. Některá utrápenější, některá lehčí. Druhý poločas posledního utkání v Písku mohl holky nabudit k větší sebedůvěře a ukázaly si, jak by ta předváděná hra mohla a měla vypadat. S děvčaty o tom mluvíme tak, že toto je první letošní utkání, které nám ukáže vlastní tvář.“

 

Slavia vyhrála všechny čtyři letošní interligové zápasy nad Veselím, Trenčínem, Partizánskem a Pískem. Poruba porazila Olomouc a Prešov, prohrála s Michalovcemi a Mostem. „Viděl jsem jejich všechny letošní zápasy a samozřejmě nějaké postřehy mám. Na Porubu se připravujeme již více než týden. Našel jsem něco, co by na Porubu mohlo platit. Záleží, jak se s tím popasují děvčata,“ popisuje Řezáč a „prozrazuje“: „No, mohl bych říct, že vyrukujeme třeba s hrou na dva pivoty (smích). Ale proč bychom prozrazovali detaily? Asi úplně nechceme, aby se na nás připravili.“

 

V prvním vzájemném interligovém utkání této sezony vyhrály slávistky v Porubě 22:21. V prosincovém semifinále Českého poháru naopak podlehly pozdějším vítězkám 22:28. „Tento zápas se právě snažím v hlavách hráček eliminovat, už se k němu nevracíme. Sám jsem si ho rozebral a díky tomu směroval přípravu. Tento středeční však duel bude odlišný od toho prosincového, protože oba týmy hrají v jiných sestavách. Takže bychom měli mít navrch. Nyní máme dva tréninky k tomu, abychom ten zápas tzv. zmákli a vyhráli. Zaměříme se na souhru a budeme pokračovat v nácviku herních dovedností z minulého týdne. Zapojili jsme do toho prvky, které by nám měly přinést výhodu a zatím jsme je ve hře neaplikovali,“ doplňuje Řezáč, podle kterého se zdravotní stav hráček lepší, vracejí se do tréninkového procesu. „Ale v jaké sestavě nastoupíme, uvidíme až těsně před zápasem,“ uzavírá trenér Richard Řezáč.

 

Program 16. kola interligy – středa 1. února – 17.30 hodin: Slavia Praha – Sokol Poruba; sobota 4. února: ŠKP Bratislava – Slávia Partizánske, Zora Olomouc – Iuventa Michalovce, Duslo Šala – AS Trenčín, Bemaco Prešov – Baník Most; neděle 5. února: HC Zlín – Sokol Písek.

Předběžný program házenkářek Slavie Praha na jaře 2017

 

Sobota 11. února 18.00 hodin: Baník Most (venku)

Neděle 19. února 17.00 hodin: Zora Olomouc

Sobota 25. února 17.30 hodin: Iuventa Michalovce (venku)

Neděle 5. března 13.00 hodin: Bemaco Prešov

Sobota 25. března 16.00 hodin: HC Zlín (venku)

Neděle 2. dubna 17.00 hodin: ŠKP Bratislava

Sobota 8. dubna 18.00 hodin: Duslo Šala (venku)

Čtvrtek 13. dubna 17.00 hodin: SHK Veselí nad Moravou

Sobota 22. dubna 18.00 hodin: AS Trenčín (venku)

Play-off začíná 29. dubna

Mistr bude znám nejpozději 28. května

 

Aktualizováno Pondělí, 30 Leden 2017 12:23
 

Navštivte nás:Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.