Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky prohrály v Mostu 17:35, už v sobotu odpoledne nastoupí v Michalovcích

Slávistky prohrály v Mostu 17:35, už v sobotu odpoledne nastoupí v Michalovcích PDF Tisk Email
Čtvrtek, 23 Únor 2017 19:59

Házenkářky Slavie Praha prohrály v dohrávce 17. interligového kola v Mostu s domácím Baníkem 17:35 (7:15). Slavia zůstává v tabulce společné česko-slovenské soutěže na třetím místě za druhým Mostem a za vedoucí Iuventou Michalovce. A právě na její palubovce budou hrát slávistky již v sobotu odpoledne.

Tak náročný „dvojzápas“ slávistky ještě neabsolvovaly, aby během 48 hodin nastoupily k duelům se dvěma nejlepšími celky interligy. Čtvrtek 18.00 hodin: Začátek zápasu v Mostu, sobota 18.00 hodin: začátek zápasu v Michalovcích. Dělí je přesně dva dny, ale také tisíc kilometrů cestování. Z Mostu do Prahy, v pátek trénink a v sobotu v sedm hodin ráno pendolinem Českých drah až na samý východ Slovenska.

Slávistky přitom do šlágru mezi českými celky interligy vstoupily skvěle. Ujaly se vedení a po čtyřech minutách svítilo na tabuli skóre 0:3. Domácí hráčky však stejně rychle srovnaly. Ještě do poloviny prvního dějství se na palubovce odehrávala porovnaná partie. Jenže pak se to stalo. Slávistky dvanáct minut nevstřelily branku, kdežto domácí jich vydolovali sedm a propracovali se k osmigólovému poločasovému náskoku. Ten Mostečanky navyšovaly i po přestávce, protože pražský celek postihl druhý kolaps a na branku „čekal“ deset minut. Domácí celek nepřipustil žádné drama a nakonec zvítězil 35:17, protože trenér Richard Řezáč poslal na hřiště hráčky druhého sledu, aby své hlavní zbraně aspoň částečně šetřil na utkání v Michalovcích.

„Začátek jsme měli výborný, ale od 15. minuty nedokázaly hráčky dodržovat taktické pokyny, čím jsme Mostu umožnili jít do vedení a následně jsme trápili. Střelecká potence po celé utkání byla na bodu nula,“ zhodnotil zápas trenér Slavie Richard Řezáč a vysvětlil: „Ve druhém poločasu už jsme šetřili síly hráček základní sestavy, abychom byli schopní odehrát co nejlepší zápas v Michalovcích. Proto nakonec takový hrozivý výsledek v Mostu.“

Dohrávka 17. kola interligy
Baník Most – Slavia Praha 35:17 (15:7)

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Galušková 4/1, Chlupová, Kordovská 3, Kutlvašrová, Líbalová, Motejlová 1, A. Novotná, Pešková 4, Pokorná 2, Ritzová, E. Svobodová, M. Svobodová 1, Šetelíková 2, Večeřová. Trenér: Řezáč.

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1:1. Vyloučení: 5:3.