company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Schmid: Přeji všem, aby se na novém webu cítili jako doma

Schmid: Přeji všem, aby se na novém webu cítili jako doma PDF Tisk Email
Napsal uživatel David Nejedlý, foto: Petr Vančura   
Úterý, 01 Listopad 2011 22:14

Praha – Házenkářky Slavie otevírají nový web. Jak vznikal, co mu přát, ale i na další okolnosti okolo červenobílé házené, jsme se zeptali předsedy klubu Jaroslava Schmida.

 

 

Pane předsedo, Slavia dnes otevírá nový web, v čem bude jiný?

Oproti tomu dosavadnímu bude vyváženější. Už loni jsme se na stránkách začali detailněji zabývat kategoriemi dorostů a žákyň. Nyní jsme pro ně připravili vlastní sekce i s profily děvčat. Myslím si, že se teď bude moci každá hráčka cítit součástí Slavie.


Co byste přál novému webu?

Aby se na něm objevovaly co možná nejpozitivnější zprávy o našich družstvech. Všem hráčkám i lidem okolo Slavie pak právě to, aby se na webu cítili jako doma. Chtěl bych ale i poděkovat týmu starého webu, jmenovitě manželům Mísařovým za práci, kterou odvedli v minulých třech letech pro propagaci Slavie.


Vraťme se k ženám. Jak hodnotíte jejich vstup do sezony?

Vstup odpovídá našim současným možnostem a není pro nás žádným překvapením. Odešlo nám několik klíčových hráček. S tím jsme ale počítali a myslíme si, že je to ku prospěchu jejich dalšího rozvoje. Na druhou stranu to poznamenalo základní sestavu družstva. Bylo nutné doplnit sestavu o odchovankyně. Nyní bojujeme o to, aby se hráčky seznámily s novým prostředím, a vlastně to odpovídá i celé nové koncepci, kterou připravujeme.


V čem spočívá?

V omlazení družstva a vytvoření jeho nové osy. To není krátkodobá záležitost, ale musí se na ni klub i veškeré okolní složky dobře připravit. Vytýčili jsme si proto dvouleté období. Vše směřuje k tomu, že si budeme vytipovávat hráčky už od mladších dorostenek a zapracovávat je jak do tréninku, tak do utkání vyšších kategorií. Vše samozřejmě není možné bez koordinace trenérů, od mládeže přes juniorku až po ženy. Na tréninkových jednotkách mládeže se budou stále častěji objevovat trenéři áčka.


Jaké jsou krátkodobé cíle házenkářského áčka?

Ty neexistují. Půjde zřejmě o oběť minimálně jednoho roku ve WHIL, kdy budou dostávat velký prostor mladé hráčky, aby se vyhrály a zapadly do kádru áčka.


Nebude pro hráčky rezignace na výsledky anti-motivující?

V žádném případě nejde o rezignaci. Samozřejmě se budeme snažit dosáhnout co nejvyšších míst.


Kterým mladým dáte příležitost?

To bude záležet na trenérech. Například já vidím jako velký talent Elišku Jačkovou, u níž je pouze otázkou, na kterém postu bude hrát. Nadějně se jeví Tereza Pokorná, která je jednou z mála razantních spojek v současné Slavii. Máme vynikající brankařky. Za nimi jsou i další mladé hráčky, které dostanou příležitost.


Není pro sedmnáctiletá děvčata hraní ve WHIL předčasné?

Tomuto názoru čelím už řadu let, ještě v období, kdy jsem sám trénoval. I tehdy jsem bojoval, aby za áčko začala nastupovat talentovaná, dnes reprezentantka, Petra Válová-Vítková. Stejně tak Petra Čumplová hrála od šestnácti let první ligu. Mohu jmenovat i další, například Gabrielu Buchtovou anebo Gabrielu Korandovou. Když jde o mimořádný talent, proč mu nedat šanci?


Chcete jít cestou mladých a přitom neudržíte juniorské reprezentantky Ryšánkovou s Weisenbilderovou?

Ty odešly za svým štěstím do klubu, který jim nabídl podmínky, které nejsme schopni splnit. Před lety jsme byli také v situaci, kdy nám nikdo nemohl finančně konkurovat. Momentálně ale žijeme skromněji. V případě, že v Mostu hráčky porostou, není to na škodu. Slavia má zájem na rozvoji celé české házené. Pokud budou hráčky dobře reprezentovat, budeme hrdí, že prošly našim klubem.

Aktualizováno Neděle, 06 Listopad 2011 22:57
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.