Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia dlouho držela krok s Michalovcemi, nakonec však přece jen podlehla

Slavia dlouho držela krok s Michalovcemi, nakonec však přece jen podlehla PDF Tisk Email
Sobota, 25 Únor 2017 19:38

Ještě patnáct minut před závěrečnou sirénou se slávistky držely na dostřel v nejprestižnějším duelu česko-slovenské interligy na palubovce vedoucího celku soutěže Iuventy Michalovce. Nakonec však svěřenkyně trenéra Richarda Řezáče prohrály v 19. interligovém kole na východě Slovenska 25:35 a v tabulce klesly na čtvrté místo za Duslo Šala, které zvítězilo v Porubě 21:20 gólem v poslední sekundě. Slavia zůstává druhým nejlepším českým týmem s pětibodovým náskokem na Porubu.

Slávistky se porážce 17:35 v Mostu před dvěma dny daly skvěle psychicky i fyzicky dohromady, vrátily se k předchozím výkonům a rozehrály s trojnásobnými vítězkami interligy v řadě báječnou a dramatickou partii. Během jejího prvního dějství opakovaně vedly, nakonec však o poločase prohrávaly o jedinou branku. Podobný průběh utkání měla i první polovina druhého dějství, když slávistky dokázaly zneškodnit trojbrankový náskok domácích a ve 44. minutě držely remízu 21:21. O dvě minuty později vedla Iuventa jen 23:22. Pak však její hráčky vstřelily šest branek za sebou a na to nedokázaly oslabené slávistky zareagovat.

Přesto získaly uznání od trenéra domácích Františka Urbana: „Musím pochválit Slavii, že kousala, dokud mohla. Rozhodla fyzická kondice.“

Trenér Slavie Richard Řezáč hodnotil utkání bez emocí: „Škoda, že jsme tady nedokázali získat nějaký bod. Ale udělali jsme šestnáct technických chyb a s tím se proti tak kvalitnímu soupeři jako jsou Michalovce vyhrát nedá.“ I on své svěřenkyně pochválil: „Odbojovali jsem to. Jsem rád za diametrálně odlišný průběh utkání než před dvěma dny v Mostu.“

Ano, i podle Řezáče rozhodla utkání fyzická připravenost domácích: „Do 45. minuty jsme hráli dobře, ale nevydrželi jsme po fyzické stránce. Sehrát dva tak těžké zápasy proti dvěma nejlepším týmům interligy během 48 hodin prostě není jednoduché. Naopak velmi velmi náročné a na některých našich hráčkách bylo v posledních patnácti minutách vidět, že nemají kde brát. Tím jsme nestíhali se vracet s druhou vlnou Iuventy a nebyli jsme schopní pokrýt spolupráci spojek s pivotem.“

Nejlepší střelkyní Slavia byla se sedmi góly Tereza Pokorná, jednou brankou se blýskla brankářka Petra Kudláčková.

Nejbližší interligový zápas čeká házenkářky Slavie v neděli 5. března od 13.00 hodin ve vlastní hale ve Vršovicích proti Bemacu Prešov.

19. kolo interligy
Iuventa Michalovce – Slavia Praha 35:25 (15:14)

Nejvíce branek Iuventy Michalovce: Holešová 7, Wollingerová 6/3, Habánková 6/2, Bajčiová 6/1.

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková 1, Hillebrandová – Líbalová, Motejlová, Ritzová, Pešková 1, A Novotná, Kordovská 6, P. Novotná, Pokorná 7/2, M. Svobodová, Galušková 4, Šetelíková 4, Chlupová 2/1.

Rozhodčí: Šimko, Vydra: Sedmimetrové hody: 8/6 – 4/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 800.