Hlavní strana Ženy Aktuality 42:18. Slavia bez problémů porazila posledním tým tabulky

42:18. Slavia bez problémů porazila posledním tým tabulky PDF Tisk Email
Neděle, 02 Duben 2017 17:57

Házenkářky Slavie Praha deklasovaly v utkání 23. kola poslední tým interligové tabulky ŠKP Bratislava 42:18 a definitivně si pojistily druhé místo v české části pro play-off. Případné rozhodující třetí utkání semifinále by tak odehrály ve vlastní hale. V příštím kole absolvují slávistky v Šale přímý souboj o třetí místo ve společné česko-slovenské soutěži. Nejbližší domácí zápas odehraje tým trenéra Richarda Řezáče ve čtvrtek 13. dubna od 17.00 hodin proti SHK Veselí nad Moravou.

15 inkasovaných branek a osm technických chyb. Takovou „motivaci“ a úkoly stanovil Richard Řezáč pro duel svých svěřenkyň proti Bratislavankám, které v probíhající sezoně ještě nebodovaly. A od první minuty bylo jasné, že se tak nestane ani v Edenu. Po čtyřech minutách vedli domácí 4:0 a skóre narůstalo. Definitivní „odskok“ se slávistkám podařil mezi 12. až 17. minutou, kdy se pětkrát trefily, ani jednou neinkasovaly a ještě před přestávkou se propracovaly k více než desetigólovému vedení.

Osm branek v úvodu druhého dějství nakoplo slávistky ke 30 vstřeleným brankám. Do poslední desetiminutovky vstoupily Pražanky s více než dvacetibrankovým rozdílem, ale zároveň „nesplnily“ zadané úkoly, když inkasovaly šestnáctý gól.

Nejlepší střelkyní Slavie byla se sedmi brankami Alena Šetelíková, po pěti gólech vstřelily Kamila Kordovská, Hana Kutlvašrová a Magdalena Svobodová.

„Jsem rád, že do utkání zasáhly všechny hráčky a že jsme podali relativně dobrý výkon. Těší mě, že jak děvčata, tak i já, jsme společně našli nějakou motivaci. Že jsme hráli skutečně posledního okamžiku a to především v hlavách. Nejdůležitější je, že se nikdo nezranil,“ poznamenal k utkání kouč Slavie Praha Richard Řezáč a dodal: „V takovém utkání by se měly projevit hráčky, které nejsou běžně tolik vytěžované. Ale bohužel se někdy stává, že ani takový zápas nezvládnou. Pro ně to smysl má.“

Pro slávistky šlo o trénink před klíčovým duelem o interligový bronz příští týden v Šale. „Záměrně jsme proti Bratislavě neukázali to, co trénujeme na Šalu. Tento zápas nám pomohl psychicky, odcházíme z něj s dobrým pocitem a vírou v to, že umíme střílet góly,“ řekl Řezáč a své svěřenkyně „motivoval“ směrem k pondělnímu tréninku: „Po dlouhé době jsem zřejmě jediný, kdo se těší na pondělní trénink. Děvčata inkasovala víc než 15 gólů, technických chyb udělala víc než osm, takže ‚nesplnila‘ úkoly do zápasu, takže to bude při pondělním tréninku zajímavé. Já se budu smát.“

Interliga 23. kolo
Slavia Praha – ŠKP Bratislava 42:18 (21:10)

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Ritzová 4, Líbalová 1, Rezlerová, Pešková 2, A. Novotná 4, Večeřová 1, Kordovská 5, Kutlvašrová 5, Pokorná 4/2, E. Svobodová 5, M. Svobodová 1, Galušková 3, Šetelíková 7, Chlupová. Trenér: Řezáč.

Nejvíce branek ŠKP Bratislava: Trúnková 10/4, Bahorecová 3, Valovičová 3/1.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/4. Vyloučení: 1:1. Diváci: 88.