Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia prohrála v Šale 20:32. Je po bronzu, přiznal kouč Řezáč

Slavia prohrála v Šale 20:32. Je po bronzu, přiznal kouč Řezáč PDF Tisk Email
Sobota, 08 Duben 2017 19:03

Házenkářky Slavie Praha prohrály v Šale s domácím Duslem 20:32 a zůstávají na čtvrtém místě interligové tabulky. Společnou česko-slovenskou soutěž počtvrté za sebou vyhraje Iuventa Michalovce, druhý skončí Baník Most. Třetí Šala má dva zápasy před koncem základní části na Slavii náskok tří bodů.

Slavia hostí v příštím kole doma Veselí nad Moravou. Pozor, hraje se ve čtvrtek od 18.00 hodin ve Vršovicích, Šala hostuje ve Zlíně. V posledním kole zajíždí Slavia do Trenčína, Šala má doma poslední ŠKP Bratislava.

Slavia skončí základní část jako druhý nejlepší český tým a v semifinále o titul mistryň republiky se utká se Sokolem Poruba.

Krásně vstoupily slávistky do duelu o bronz ve slovenské Šale. Nejenže se ujaly vedení ve třetí minutě po klasické tvrdí ráně Hany Kutlvašrové, ale během prvních patnácti minut získaly čtyřbrankový náskok, když vedly 6:2. Ten ještě o další trefu navýšily.

Jenže pak se brankostroj zastavil, protože domácí změnili obranné rozestavení. Pražanky následně osm minut neskórovaly a umožnily domácím hráčkám vyrovnat. Slávistky vstřelily v poslední minutovce prvního dějství tři góly, domácí sedm a překlopili vedení na svou stranu – 13:12.

Také po přestávce se více dařilo domácímu celku, jeho hráčky vyhrály první desetiminutovku 7:1 a opakovaně se dostaly až k sedmigólovému náskoku, na který slávistky nedokázaly zareagovat. Naopak náskok Slovenek ještě narůstal a zastavil se na kótě dvanáct.

„Utkání se lámalo již v prvním poločase. Sice jsme se dostali ke krásnému náskoku, ale pak se Šala dotáhla na dvě branky a následně jsme udělali zbytečné množství chyb. Ještě jsme se tahali o vedení. Do poločasu se s nimi dalo hrát, ale po poločase už našim hráčkám docházely síly a bylo hotovo,“ hodnotil klíčové utkání o interligový bronz trenér Slavie Praha Richard Řezáč a vysvětlil: „Když jsme museli střídat, tak šly na hřiště hráčky, které však ty původní plnohodnotně nezastoupily. Navíc jsme dále chybovali, jak v obraně, tak i v útoku, čímž jsme soupeřky posílali do rychlých protiútoků. Pak už to nešlo zlomit zpátky.“

Řezáč otevřeně přiznal: „Tímto jsme zřejmě nesplnili další z cílů této sezony, kdy jsme chtěli medaili z interligy. Jsem si skoro jistý, že Šala bude v posledních dvou kolech bodovat, takže ztrátu těžko doženeme, spíš jsme přišli o bronz.“

24. kolo interligy
Duslo Šala – Slavia Praha 32:20 (13:12)

Nejvíce branek Duslo Šala: Tulipánová 10/2, Bujnochová a Klučková po 5, Trochtová 4.

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Líbalová, Motejlová, Pešková, A. Novotná 3, Kordovská 4, Kutlvašrová 5, Pokorná 3/1, E. Svobodová, M. Svobodová, Galušková 2, Šetelíková 3, Chlupová. Trenéři: Řezáč, Štika.

Rozhodčí: Budzák, Záhradník. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1. Vyloučení: 1:3.

Program házenkářek Slavie Praha na jaře 2017

Čtvrtek 13. dubna 17.00 hodin: SHK Veselí nad Moravou

Sobota 22. dubna 18.00 hodin: AS Trenčín (venku)

Play-off o mistra Česka

Semifinále – sobota 29. dubna – 18.00 hodin: Sokol Poruba – Slavia Praha; 2. zápas semifinále – sobota 6. května: Slavia Praha – Sokol Poruba. Případný třetí zápas – pondělí 8. května: Slavia Praha – Sokol Poruba.