Hlavní strana Ženy Aktuality Oslabené slávistky podlehly v interlize Veselí nad Moravou o jediný gól

Oslabené slávistky podlehly v interlize Veselí nad Moravou o jediný gól PDF Tisk Email
Čtvrtek, 13 Duben 2017 19:08

Házenkářky Slavie Praha prohrály v 25. kole interligy doma s celkem SHK Veselí nad Moravou 22:23. Do posledního domácího utkání základní části ročníku společné česko-slovenské soutěže nastoupil tým trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky bez pěti opor běžné základní sestavy. Kouče Řezáč ocenil, že se jeho družstvo dokázalo tzv. vrátit do utkání, přestože ve 44. minutě prohrávalo o osm branek.

Veronika Galušková střílí branku do sítě Veselí nad Moravou.

Zcela mimo zůstaly zraněné Kamila Kordovská (rameno) a Tereza Pokorná (meniskus), pouze na lavičce Hana Kutlvašrová (palec), Alena Šetelíková a Petra Kudláčková.

I přes citelné oslabení vstoupili domácí do utkání slušně a drželi s odvážně hrajícími hostujícími hráčkami krok. První varování dostaly slávistky po desáté minutě, kdy třikrát po sobě inkasovaly. Soupeřky z Veselí si opakovaně vytvořily čtyřgólový náskok, který však domácí do poločasu snížili.

Pětibranková série na přelomu poločasů „vystřelila“ SHK Veselí až k náskoku osmi gólů. Na to trenér Řezáč zareagoval oddychovým časem, na palubovku poslal do té doby šetřenou Kutlvašrovou a Šetelíkovou. S nimi přišla „stará dobrá“ Slavia a také góly. Dokonce šest za sebou v nepřerušené řadě. V závěrečném brankovém dostihu se domácí dotáhli v 58. minutě vyrovnali na 22:22. V předposlední minutě však o svém vítězství rozhodly hráčky Veselí nad Moravou.

Jana Chlupová rozehrává míč v duelu s Veselím nad Moravou.

„Věděli jsme, že do utkání vstoupíme bez důležitých hráček a proto jsem postavil takovou sestavu, ve které bych našel hráčky pro play-off. Proto dostaly prostor hráčky, které normálně nenastupují od začátku, aby se porvaly o šanci a byla na nich ta zodpovědnost za to utkání,“ poznamenal trenér Richard Řezáč a přiznal: „Ale za stavu 12:20 ve druhém poločase už jsem to nevydržel a musel sestavu měnit. Také proto, že hráčky začaly dělat ještě více chyb. Tam byla příčina porážky.“

Řezáč po utkání „nesoptil“ a nehodlá hubovat ani při rozboru zápasu před posledním utkáním základní části proti AS Trenčín v sobotu 22. dubna. Naopak. „I na tomto utkání jsem našel pozitivum. Že ten tým má i bez klíčových hráček morální sílu a během deseti minut se dokázal do zápasu vrátit. To je pro mě příslib pro play-off,“ doplnil Řezáč a pochválil: „Za nasazení, za bojovnost po celé utkání. Děvčata, která nastoupila projevovala touhu si zahrát. Ale bohužel si vybrala mladickou daň, kdy neproměňovala jasné brankové příležitosti. Dvě proměnit, tak jsme vyhráli. Bylo to skutečně jen o tom, kolik my uděláme chyb a kolik neproměníme šancí. Veselí se samozřejmě dalo porazit.“

25. kolo interligy
Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou 22:23 (10:13)

Sestava a branky Slavie Praha: Hillebrandová, Kudláčková 1 – Ritzová, Líbalová 1, Motejlová, Rezlerová, Pešková 2, A. Novotná 3, Večeřová, Kutlvašrová 3, E. Svobodová, M. Svobodová 4/3, Galušková 6, Šetelíková 2, Chlupová. Trenéři: Řezáč, Štika.

Nejvíce branek Veselí: Šustková 5, Novotná 4, Vargová 3.

Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 288.

Program házenkářek Slavie Praha na jaře 2017

Sobota 22. dubna 18.00 hodin: AS Trenčín (venku)

Play-off

Semifinále českého play-off – sobota 29. dubna – 18.00 hodin: Sokol Poruba – Slavia Praha; 2. zápas semifinále – sobota 6. května – 18.00 hodin: Slavia Praha – Sokol Poruba. Případný třetí zápas – neděle 7. května – 17.00 hodin: Slavia Praha – Sokol Poruba.